PÓŁKOLONIE 2019

PÓŁKOLONIE 2019

P Ó Ł K O LO N I E   JUŻ ZA NAMI

l
Poniedziałek
Półkolonie- czas start. W tym dniu podzieleni na dwie grupy pracowaliśmy wokół tematu bezpieczeństwa na półkoloniach i podczas wakacji.Spisaliśmy także kontrakt obowiązujący podczas półkolonii. Później uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowo-muzycznych i bawiliśmy się w grę „Szukanie skarbów”.

Wtorek
To dzień wyjazdowy. Całą grupą wyjechaliśmy do Zagórowa. Młodsza grupa spotkała się z przedstawicielem Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy, a jednocześnie komendantem OSP w Zagórowie Panem Krzysztofem Jankowskim. Dzieci nie tylko mogły zapoznać się z pracą strażaka, ale
i wysłuchać wskazówek na temat bezpieczeństwa od profesjonalisty. Starsza grupa dzięki p. Piotrowi Łakomiakowi poznała technologiczne tajniki funkcjonowania kina. Później wszyscy obejrzeliśmy fantastyczny film pt. "Paskudy". Wizytę w Zagórowie zakończyliśmy na … budce z lodami.
Środa
Kolejny dzień wyjazdowy podczas półkolonii. Starsza grupa
z powodu upałów musiała porzucić marzenia o wycieczce rowerowej. W rezultacie znalazła się w siedzibie Nadleśnictwa Grodziec. Zwiedzaliśmy tamtejszą wystawę
i makietę, zaznajomiliśmy się z pracą leśników, a potem upiekliśmy kiełbaski, żeby móc na koniec oddać się grom
i zabawom.Z kolei młodsza grupa miała swoje harce w sali zabaw Wartownia w Koninie. I to na pewno nie był ich ostatni pobyt w tym miejscu!
Czwartek
Dzieci przedszkolne zostały w szkole, ale na pewno się nie nudziły. Odwiedziły w tym dniu Bibliotekę w Trąbczynie będąca filią BP w Zagórowie i uczestniczyły w zajęciach pod okiem p. bibliotekarki- Anny Siuby. Później odwiedziły miejscowy plac zabaw, a na koniec wstąpiły na lody.
Pozostali wybrali się w tym dniu do Aquaparku w Kaliszu… Sprawiło nam to niesamowitą frajdę. Jeszcze potem McDonalds i cóż więcej potrzeba do szczęścia…

Piątek
Ostatni dzień półkolonii. Rozgrywki sportowe to był główny cel tego dnia. Upały odpuściły, więc mogliśmy uaktywnić się sportowo.Na koniec upiekliśmy kiełbaski przy ognisku,
a Panie z kuchni przygotowały dla wszystkich pyszny deser!

l

     Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Gminy Zagórów panu Romanowi Kultermanowi, pani Irenie Gizel- Kierownik CUW, Komisji ds. rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Zagórów za pomoc w organizacji półkolonii.
Dziękujemy p. Annie Siubie, p. strażakowi Krzysztofowi Jankowskiemu, p. Piotrowi Łakomiakowi za uatrakcyjnienie zajęć. Nade wszystko podziękowania należą się paniom opiekunkom:
p. Małgorzacie Swędrowskiej, p. Dorocie Karaszewskiej,
p. Kindze Białeckiej, p. Małgorzacie Kin, p. Barbarze Młodzińskiej, p. Dominice Dziatkiewicz. :)

Zadowoleni i usatysfakcjonowani odjeżdżamy na wakacje :)

i