zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |

Konkursy (2016-2017)

KONKURS CZYTELNICZY ZE ZNAJOMOŚCI WYBRANYCH KSIĄŻEK HENRYKA SIENKIEWICZA

W grudniu 2016 roku odbyły się ostatnie etapy konkursu czytelniczego ze znajomości treści wybranych książek Henryka Sienkiewicza. Uczniowie V i VI klasy szkoły podstawowej wykazywali się wiedzą z lektury W pustyni i w puszczy, natomiast gimnazjaliści  - z Quo vadis. Znawcami lektur okazali się:

- w szkole podstawowej: I miejsce Laura Białecka z kl. V,

                                       II miejsce Oliwia Matecka z kl. V,

                                      III miejsce Bartek Styperek z kl. V.

- w gimnazjum: I miejsce Anastazja Szaraszek z kl. I,

                        II miejsce ex aequo Martyna Kierzek i

                        Karolina Pawłowska z kl. I.

Wszystkim uczestnikom konkursu i fnalistom gratulujemy wiedzy!

KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

16 grudnia 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Jego organizatorem był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Celem konkursu była prezentacja twórczości dzieci i młodzieży, ukazująca klimat i nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Nagrody i wyróżnienia zostały rozdane w pięciu kategoriach wiekowych. W naszej szkole laureatami konkursu zostali:

I miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej Sebastian Gałdecki z kl. IIIb;

I miejsce w kategorii klas I-III gimnazjum Olek Kłodziński z kl. II.

Wyróżnienia:

Agata Janowska kl. IIa,

Julita Parus kl. VI,

Michalina Matuszak kl. VI,

Wiktoria Frątczak kl. I gim.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w siedzibie M-GOK w Zagórowie.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W listopadzie odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku do konkursów z języka polskiego i matematyki przystąpiło 10 uczniów. Niestety, nikomu z nich nie udało się zakwalifikować do etapu powiatowego.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MOJE SPOTKANIE Z MARTĄ WALCZYKIEWICZ".

Dnia 18 listopada br. podczas spotkania z Martą Walczykiewicz – Wicemistrzynią Olimpijską w Kajakarstwie rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. „Moje spotkanie z Martą Walczykiewicz”. Organizatorem konkursu był p. Michał Rek. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów w kategoriach klas IV-VI i gimnazjum. Najlepsze prace wybrała osobiście Marta Walczykiewicz. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria: KL. IV-VI

I miejsce – Oliwia Fimiak - kl. VI

II miejsce – Laura Białecka – kl. V

III miejsce – Oliwia Matecka – kl. V

Wyróżnienie – Mateusz Bryk – kl. IV

Kategoria: GIMNAZJUM

I miejsce – Bartosz Szulc – kl. I Gimnazjum

Wyróżnienie – Karina Pakulska – kl. III Gimnazjum

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z autografem Gwiazdy Sportu (medale, kalendarze, kubki, zdjęcia). Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia z autografem.

KONKURS "ZŁOTA ŻABA"

16 listopada br. uczniowie klas II i III gimnazjum po raz pierwszy wzięli udział w konkursie języka polskiego i literatury Złota Żaba.  Celem tego konkursu, organizowanego przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu, jest premiowanie uczniów, którzy łączą wiedzę i wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań. Przed nimi stawiane są zadania wymagające logicznego i niestereotypowego myślenia. W związku z tym nasi koledzy rozwiązywali test, z którym najlepiej poradziała sobie Karina Pakulska z klasy III. Tym samym została zgłoszona do udziału w II etapie tego konkursu.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE W GIMNAZJUM

W październiku i listopadzie odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Do konkursów z chemii, biologii, języka polskiego, historii, fizyki, geografii i języka angielskiego przystąpiło 35 gimnazjalistów. Największym powodzeniem cieszył się konkurs z historii - 21 uczestników.

Do kolejnych, rejonowych etapów konkursów zakwalifikowali się:

a) konkurs z  języka polskiego:

- Julia Wypychowska z kl. II

- Martyna Kierzek z kl. I

b) konkurs z historii:

- Adam Krzyżaniak z kl. III

- Martyna Kierzek z kl. I

- Eryk Jankowski z kl. I.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

WYRÓŻNIENIE NA XVIII WIELKOPOLSKIM KONKURSIE NA MONODRAM

4 listopada 2016 roku w Kleczewie odbył się XVIII Wielkopolski Konkurs na Monodram Młodzi Koryfeusze. W konkursowym spektaklu na jednego aktora brała udział uczennica naszej szkoły Dorota Bączkiewicz. Monodram, który zaprezentowała nosił tytuł Zabawa w teatr w reżyserii p. Barbary Jagielskiej. Dorota pięknie ogrywała przedmioty, panowała nad przestrzenią, głosem i tekstem. Jury nagrodziło wykonawczynię wyróżnieniem.

Gratulujemy udanego występu!

X ARCHIDIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY "MIŁOSIERNI JAK OJCIEC"

6 października 2016 roku odbył się X Archidiecezjalny Konkurs Biblijny dla młodzieży pt. "Miłosierni jak Ojciec". Do etapu szkolnego przystąpiło 16 uczniów. Musieli oni zapoznać się z wybranymi rozdziałami ksiąg Pisma Świętego, a następnie rozwiązać bardzo szczegółowy test. Przygotowanie i wiedza uczniów pozytywnie zaskoczyła panią Marzenę, niestety do etapu rejonowego może przystąpć tylko dwoje uczestników z najlepszymi wynikami. Naszą szkołę w Strzałkowie 27 października będą reprezentowały: Julia Wypychowska i Karolina Pawłowska.

KONKURS PLASTYCZNY PT. "CO ANIOŁY ROBIĄ W NIEBIE?"

Pod koniec września pani Marzena Kazimierska przeprowadziła wśród uczniów szkoły podstawowej konkurs plastyczny pt. "Co anioły robią w niebie?". Organizatorem konkursu była Katolicka Szkoła Podstawowa z Inowrocławia pod honorowym patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Gnieźnie. Do etapu szkolnego przystąpiło 45 uczniów. Prace Wiktora Kopczyńskiego z kl. II B, Kingi Kierzek z kl. III A, Martyny Fagasińskiej z kl. V oraz Oliwii Michalak z kl. VI zostały przesłane na etap archidiecezjalny. Ksiądz proboszcz Jan Walczak dla wszystkich uczestników ufundował drobne upominki.