Klasa VIII

Klasa VIII

 Klasa VIII

Wycieczka rowerowa do Orliny

Wycieczka do Łodzi

3 czerwca wybraliśmy się na ostatnią w tym roku wycieczkę. Tym razem naszym celem była Łódź. Pobyt w tym mieście zaczęliśmy od odwiedzin Aquaparku „Fala”, gdzie spędziliśmy wspaniałe chwile. Wodne szaleństwo pozwoliło nam zrelaksować się i odprężyć. Później udaliśmy się do Areny Laser Games. Na ten punkt wycieczki czekała przede wszystkim męska część klasy, ale suma sumarum dobrze bawili się wszyscy. Paintball laserowy okazał się bardzo emocjonujący i wyczerpujący. Na koniec zwiedziliśmy Centrum Nauki Experymentarium. To miejsce jest wyjątkowe, ponieważ pozwala łączyć naukę z zabawą. Specjalne przyrządy oraz interaktywne stanowiska pomogły nam zrozumieć skomplikowanych zagadnień z elektryczności, mechaniki, akustyki czy dynamiki. Po tych atrakcjach nadszedł czas na odpoczynek i małe co nieco. W doskonałych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Szkoda, że to już ostatnia wycieczka w takim gronie...

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 24 – 26 maja piszemy egzamin ósmoklasisty. Zmierzyliśmy się już z zadaniami z języka polskiego, a przed nami jeszcze matematyka i język angielski. Trzymajcie za nas kciuki!

Dzień Patrona

Uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Poznajemy oferty szkół ponadpodstawowych z powiatu słupeckiego

W marcu odwiedzili nas przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z powiatu słupeckiego. Gościliśmy nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Z kolei Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie przedstawiło swoją ofertę za pomocą platformy Teams. 2 kwietnia br. w sobotę od 9.00 do 13.00 odbędą się Drzwi Otwarte w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat słupecki. Z pewnością warto się wybrać.

2022 Rokiem Marii Konopnickiej

W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej - poetki i nowelistki epoki pozytywizmu oraz działaczki społecznej – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.
Aby przybliżyć postać autorki „Roty” całej społeczności szkolnej, nasza klasa przygotowała krótkie wystąpienie, w którym przedstawiliśmy biogram poetki i zaprezentowaliśmy kilka znanych utworów patronki roku. Uczniowie z młodszych klas usłyszeli w naszym wykonaniu takie wiersze jak „Zima zła”, „Stefek Burczymucha”, „Co słonko widziało”, „Pranie” czy „A jak poszedł król na wojnę”.

Dzień Wiosny

Dzień Matematyki

Dzień Kobiet

8 marca upłynął nam pod znakiem Dnia Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli pani Ewie Kłodzińskiej i swoim koleżankom życzenia. Do życzeń dołączyli kwiaty i drobne upominki. Ale nie koniec na tym. Męska część klasy zadbała również o słodki poczęstunek. Były babeczki, pączki i drożdżówki. Później graliśmy w quiz i słuchaliśmy naszych ulubionych utworów muzycznych.

Wyjazd do kina

7 marca br. wybraliśmy się do kina „Oskard” w Koninie. Było to nasze drugie spotkanie z filmem w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Tym razem obejrzeliśmy obraz pt. „Nowy” w reżyserii R. Rosenberg. Bohaterem filmu był Benoit, który przeprowadził się z rodziną do Paryża i zaczął chodzić do nowej szkoły. Trafił do klasy o specyficznej dynamice i ze sztywną hierarchią. Ten zabawny i barwny film stworzył przestrzeń do omówienia takich kwestii, jak odmienność, relacje w grupie, presja rówieśnicza czy bezwarunkowa przyjaźń. Po seansie poszliśmy na małe co nieco.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z tym na zajęciach z wychowawcą poruszyliśmy kwestię bezpieczeństwa w sieci, przypomnieliśmy kodeks internauty, a także obejrzeliśmy film pt. „Gdzie jest Mimi?”. Zobaczyliśmy historię opartą na prawdziwych zgłoszeniach przysyłanych do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Opowieść o Mimi skłoniła nas do refleksji na temat cyberprzemocy. Pamiętajmy, żeby szukać pomocy u rodziców, nauczycieli, pedagoga lub innej zaufanej osoby dorosłej. Zawsze możemy skorzystać z pomocy konsultantów Telefonu 116 111. I nie zapominajmy, że sprawcy cyberprzemocy nie są ani anonimowi, ani bezkarni.

Wigilia Klasowa

W piątek 17 grudnia nasza klasa obchodziła Wigilię. Na początku przygotowaliśmy stół, na którym znalazły się różne słodkości. Były pierniki, przepyszne ciasta, cukierki i owoce. Tego dnia nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń i słuchania kolęd. Wszystkim nam udzieliła się świąteczna atmosfera. Umilkły kłótnie i spory, a duch jedności zagościł wśród nas.

Mikołajkowy wyjazd do Teatru w Gnieźnie

W czwartek 9 grudnia wybraliśmy się do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Na deskach teatru mogliśmy obejrzeć historię Scrooge’a – skąpca, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia, ale pod wpływem wizyty duchów przechodzi metamorfozę. Twórcy spektaklu w ciekawy sposób oddali wewnętrzną przemianę bohatera. Naszą uwagę przykuła również interesująca scenografia oraz efekty dźwiękowe budujące nastrój sztuki. Słowem, warto było wybrać się do teatru.

Planowanie przyszłości

W czwartek 18 listopada br. gościliśmy w szkole doradcę zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie panią Anetę Karmowską. W trakcie spotkania szukaliśmy odpowiedzi na pytania Jak poznać siebie? Jak wybrać zawód dla siebie? Sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat szkół ponadpodstawowych. Pracowaliśmy w grupach, dobierając do osoby i jej historii odpowiednie zawody. Spotkanie było ciekawe i na pewno bardzo potrzebne. Na zakończenie obejrzeliśmy filmik, z którego jasno wynika, że kluczem do udanej kariery zawodowej jest poznanie siebie, swoich predyspozycji i zainteresowań!

Spotkanie z filmem

Wzorem lat ubiegłych w tym roku szkolnym również bierzemy udział w spotkaniach z filmem w ramach cyklu „Świat wartości”, który jest realizowany przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W poniedziałek 8 listopada w kinie „Oskard” w Koninie obejrzeliśmy obraz pt. „Lek na całe zło” w reżyserii T. Schrama. Dzieło z wyczuciem i subtelnością opowiada o trudnych doświadczeniach nastolatka. Chłopiec mierzy się ze śmiertelną chorobą matki oraz odkrywa stopniowo prawdę o ojcu, który do tej pory był nieobecny w jego życiu. Wśród tych wszystkich wydarzeń znajduje się jeszcze miejsce na miłość, przyjaźń i pasję. Historię Caspra obejrzeliśmy z dużym zaangażowaniem. Film stał się podstawą do klasowej dyskusji na temat choroby rodzica, budowania własnej tożsamości, naszych korzeni i pasji.

Warsztaty o cyberprzemocy

We wtorek 26 października w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji. Zajęcia dotyczyły cyberprzemocy oraz tego, jak osoby nieletnie postrzegane są w prawie. Pani policjantka omówiła zagrożenia w sieci. Wyjaśniła również, dlaczego mamy być uważni i ostrożni, korzystając z internetu. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, a zajęcia okazały się bardzo potrzebne.

Wycieczka do Poznania

12 października wybraliśmy się wraz z młodszymi klasami do stolicy Wielkopolski. Pierwszym punktem programu była wystawa prac Magdaleny Abakanowicz w Muzeum Narodowym. Obejrzeliśmy wielkoformatowe tkaniny oraz rzeźby artystki, które są wykonane z niestandardowych materiałów i mają niepokojący wygląd – są pozbawione głów lub tworzą hybrydy ludzi i zwierząt. Pobyt w muzeum zakończyliśmy warsztatami z tkactwa. Później udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego. Wraz z panią przewodnik poznaliśmy ciekawe rośliny zgromadzone na terenie ogrodu. Spacer zakończył się quizem, w którym nagrodą dla zwycięzców były jadalne kasztany. Po tych wrażeniach nadszedł czas na odpoczynek i małe co nieco. W doskonałych humorach późnym popołudniem wróciliśmy do Trąbczyna.


Dzień Chłopca

Dzień Chłopca zaczęliśmy od życzeń dla męskiej części klasy, które w imieniu dziewczyn złożyła chłopcom Łucja. Do życzeń ósmoklasistki dołączyły upominki. A le klasowe obchody Dnia Chłopca na tym się nie skończyły. W dobrych nastrojach i z nutą ciekawości zajęliśmy miejsca w autokarze i ruszyliśmy w podróż. Okazało się, że naszym celem jest kręgielnia w Rychwale. Przez dwie godziny, podzielenie na dwie drużyny graliśmy w kręgle. Wracając do szkoły, wspólnie orzekliśmy, że kręgle to świetna zabawa - i dla chłopców, i dla dziewcząt. Wyjazd na kręgle był niespodzianką, ale trzeba przyznać bardzo udaną.

Udział w akcji "Sprzątanie Świata"

Dnia 20 września, podczas lekcji wychowawczej wspólnie z wychowawczynią wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, udaliśmy się na spacer wzdłuż drogi Trąbczyn-Kopojno. Podczas naszej wyprawy zebraliśmy sporo śmieci. To kolejny udział naszej klasy w tej wartościowej lekcji ekologii!