SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Rok szkolny 2019/2020

Zbiórka karmy
3 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym tego dnia rozpoczynamy zbiórkę karmy dla psów przebywających w schronisku w Katarzynowie. Potrwa ona przez cały miesiąc. Zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do naszej akcji i wsparcia podopiecznych schroniska.

Dzień Głośnego Czytania

Przyłączyliśmy się do obchodzonego w szkole Dnia Głośnego Czytania. Wolontariuszki z najstarszej klasy czytały fragmenty książek najmłodszym uczniom naszej szkoły. To była dobra okazja do rozwijania pozytywnych relacji z przedszkolakami, a przede wszystkim do promocji czytelnictwa.

Nakręć się na pomaganie

W ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” w naszej szkole zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Przez tydzień prowadzonej akcji udało się nam zebrać ogromną ilość nakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za przyłączenie się do naszej akcji. Zebrane nakrętki zostaną przekazane potrzebującemu chłopcu. W związku z dużym odzewem na naszą akcję, na wiosnę planowana jest druga edycja zbiórki.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony był Dzień Przedszkolaka, a w poniedziałek 23 września z tej okazji wolontariuszki z klasy VII odwiedziły grupy przedszkolne. Była to dobra okazja do lepszego poznania się, do integrowania się uczniów naszej szkoły. Czas spędzony na grach i zabawach był miłym momentem zarówno dla przedszkolaków jak i ich starszych koleżanek. Planujemy regularnie odwiedzać najmłodszych uczniów.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Od września 2019 roku na terenie naszej szkoły rozpoczął swą działalność Szkolny Klub Wolontariatu. Jego opiekunką została pani Małgorzata Kin, a zarząd stanowią:

Oliwia Kruczkowska - przewodnicząca

Marta Bartoszczak - zastępca przewodniczącej

Milena Knapik - łącznik.

Cele:
- udzielanie wsparcia i pomocy potrzebującym,
- uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych,
- rozwijanie wśród uczniów empatii, wrażliwości, akceptacji, szacunku,
- rozwijanie otwartości na innych ludzi i ich potrzeby.


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu:
1. Działalność w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu jest bezpłatna.
2. Wolontariusze działają na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu
3. Wolontariusze mają prawo do zgłaszania własnych pomysłów, projektów, inicjatyw.
4. Powierzone obowiązki wykonywane są w sposób rzetelny.
5. Wolontariusze systematycznie biorą udział w organizowanych akcjach i spotkaniach.
6. Wolontariusze z szacunkiem, wrażliwością i otwartością odnoszą się do innych.