SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Rok szkolny 2023/2024

Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim - Udział w akcji "Żonkile"

Niebieskie Igrzyska

Dyskoteka Walentynkowa

Dnia 8 lutego Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z opiekunami i wychowawcami klas IV-VIII zorganizował Dyskotekę Walentynkową. Impreza cieszyła się dość wysoką frekwencją. Samorząd Uczniowski zadbał o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Szkolna Poczta Walentynkowa

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowali dla uczniów klas I-VIII szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Dnia 8 lutego podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Udział w 32 finale Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

Dnia 28 stycznia uczniowie klas V-VIII: Jan Bączkiewicz, Klara Białecka, Kinga Dąbkiewicz-Pyzdrowska, Oliwier Gałdecki, Andżelika Ławniczak, Krystian Ławniczak, Sebastian Ławniczak, Jakub Szymkowiak, Olga Szymkowiak wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu p. Małgorzatą Kin oraz p. Mają Nowaczyk wzięli udział w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zbierali datki na rzecz walki z chorobami płuc. Mieszkańcy Trąbczyna i okolic chętnie wspierali akcję charytatywną. Warto pomagać!

Szkolna Poczta Walentynkowa

Podziękowanie od Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu

Świąteczna zbiórka charytatywna

Szkolny Klub Wolontariatu prowadził świąteczną zbiórkę dla dzieci chorych onkologicznie. Uczniowie naszej szkoły przynosili przybory plastyczne, zabawki, książki. Dziękujemy wszystkim uczniom i przedszkolakom, którzy dołączyli do naszej akcji. Te prezenty na pewno poprawią humor małym pacjentom, będą powodem do uśmiechu i chociaż chwilowym oderwaniem się od codziennych problemów. Dobro powraca :)

Podsumowanie akcji charytatywnej Rodacy Bohaterom

Kolejną akcją, w którą zaangażował się Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, była akcja Rodacy bohaterom koordynowana przez słupeckie liceum. Celem tej akcji było wsparcie produktami spożywczymi kombatantów żyjących na kresach. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę i hojnie wsparli akcje. Warto pamiętać, że dzięki temu uczniowie w praktyce uczą się, czym są wartości tj. bezinteresowność, empatia czy pomoc. Doskonalą swoje kompetencje społeczne i emocjonalne. W niemal każdym z darczyńców widać radość z faktu, że mogą wspierać osoby potrzebujące i dzielić się z innymi. Przy takich akcjach hasło wolontariatu „Dobro powraca” wybrzmiewa szczególnie.

Dzień Spódnicy

Dnia 9 listopada w naszej szkole obchodzone było jedno ze świąt nietypowych – „Dzień Spódnicy”. W tym dniu wiele dziewcząt założyło spódniczki kwieciste, w kropki, w kratkę czy spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy założyli tego dnia krawaty i muszki. Był to akcent, który pokazał, że w szkole również można spędzić czas na wesoło, doskonale się przy tym bawiąc. Zachęcamy do udziału w kolejnych nietypowych świętach, które odbędą się niebawem.

Rodacy Bohaterom

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 16 - 31 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc ponad 93kg karmy dla psów i kotów!

W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Włączyliśmy się do akcji "Szkoła pamięta"

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta!”. W ramach tej inicjatywy uczniowie z klas IV-VI wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Stogińską, p. Ewą Kłodzińską oraz p. Michałem Rekiem odwiedzili Cmentarz Parafialny w Trąbczynie, gdzie m.in. zapalili znicze na grobie Piotra Bendzińskiego – pierwszego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Trąbczynie i uporządkowali zaniedbane nagrobki. Ponadto podczas zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne uczniowie klasy V wraz z p. Małgorzatą Kin przeszli pod tablicę upamiętniającą pochodzącego z Trąbczyna policjanta asp. Teofila Klechamera zamordowanego w Twerze podczas II wojny światowej. Dzieci odwiedziły także grób Franciszka Zambrowicza – uczestnika dwóch wojen światowych. W zeszłym tygodniu delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Michałem Rekiem i p. Małgorzatą Kin udała się do lasu w Osinach, gdzie znajduje się pomnik zamordowanych w 1939 członków zagórowskiej POW. Uczniowie uporządkowali to miejsce oraz zapalili pamiątkowe znicze. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował też gazetkę upamiętniającą Janusza Korczaka - lekarza, pedagoga, pisarza, publicystę i działacza społecznego zamordowanego podczas II wojny światowej.

Halloween

Światowy Dzień Kundelka - Galeria naszych piesków

Akcja charytatywna "Pełna Miska dla Schroniska"

Dzień głośnego czytania

29 września wolontariusze z klasy VII: Amelka, Klara, Magda i Wojtek wzięli udział w Dniu głośnego czytania. Promowali czytelnictwo wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas I-III. Rozwijali wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie najmłodszych koleżanek i kolegów poprzez czytanie książek z literatury dziecięcej. Była to dobra okazja do rozwijania pozytywnych relacji i integracja starszych uczniów z młodszymi.

Kredkobranie

Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w ogólnopolskiej akcji „Kredkobranie”. Jej celem było zbieranie artykułów plastycznych i przyborów szkolnych dla dzieci mieszkających na Kresach. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za wsparcie tej akcji i okazanie swojej życzliwości i bezinteresowności. Akcje takie jak ta umożliwiają promowanie wartości tj. współpraca, pomoc, empatia czy serdeczność. Pomagają w rozwoju sfery społecznej, stanowią świetną okazję do wspierania potrzebujących.

Rok szkolny 2022/2023

Podsumowanie akcji "Z uśmiechem do szkoły"

W dniach 4 – 25 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Z uśmiechem do szkoły”, której celem była zbiórka dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wsparcia z Interwencją Kryzysową w Lądku. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc bardzo dużo przyborów szkolnych, artykułów papierniczych, zeszytów, farb, pisaków, kredek oraz środków higienicznych! W dniu 17 maja opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Michał Rek wraz z delegacją uczniów dostarczył zebrane dary do Ośrodka Wsparcia z Interwencja Kryzysową w Lądku.

W imieniu podopiecznych Ośrodka Wsparcia z Interwencją Kryzysową w Lądku dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Akcja charytatywna "Z uśmiechem do szkoły!"

Dzień św. Patryka

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Z tej okazji zespół nauczycieli j. obcych, Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu przygotował rozmaite inicjatywy. Na cześć patrona Irlandii większość uczniów ubrała się na zielono. Na korytarzach szkolnych zauważyć można było irlandzkie elementy. Uczniowie wzięli udział tego dnia w wyjątkowych lekcjach krajoznawczych przygotowanych przez nauczycielki j. angielskiego. Dzięki temu mogli poznać bliżej zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w elfy Leprikony, które rozdawały wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły tradycyjne czterolistne koniczynki na szczęście.

Dzień Kota
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kota. W ten sposób uhonorowaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół. Mawia się, że koty chodzą własnymi ścieżkami, jednak często właśnie ze względu na swoją niezależność, samodzielność, wysoką inteligencję są kochane przez wielu ludzi. Koty są często bohaterami bajek, książek czy seriali np. Kicia Kocia, Garfield, Bonifacy, Tom. Uczniowie naszej szkoły podzielili się zdjęciami ze swoimi kocimi ulubieńcami, które pojawiły się interaktywnej gazetce naszej szkoły. Prezentujemy je także poniżej.

Dyskoteka Walentynkowa

Dnia 16 lutego Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z opiekunami i wychowawcami klas IV-VIII zorganizował Dyskotekę Walentynkową. Impreza cieszyła się wysoką frekwencją. W przerwach między zabawą taneczną zorganizowano zabawy walentynkowe. Samorząd Uczniowski zadbał też o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Walentynki

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Kin, p. Katarzyną Kopczyńską oraz p. Michałem Rekiem zorganizowali dla uczniów klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Można też było wykonać pamiątkowe zdjęcie w walentynkowej ramce. Dnia 14 lutego podczas Walentynek podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Udział w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 29 stycznia uczniowie klas VIII: Łukasz Bryk, Wiktoria Frontczak, Sebastian Gałdecki, Agata Janowska, Hubert Kałmucki, Wiktor Kowalewski, Wiktor Kopczyński, Maria Parus wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu p. Małgorzatą Kin oraz p. Dorotą Karaszewską wzięli udział w 31 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zbierali datki na rzecz walki z sepsą. Mieszkańcy Trąbczyna i okolic chętnie wspierali akcję charytatywną. Warto pomagać!

Szkolna Poczta Walentynkowa

Charytatywna zbiórka nakrętek

Akcja „Onko- Mikołaje”

W listopadzie uczniowie naszej szkoły zbierali zabawki i środki czystości dla dzieci chorych na choroby nowotworowe. Zebrane rzeczy zostaną przekazane chorym dzieciom w ramach prezentów świątecznych. Na pewno sprawią im przyjemność, dzięki czemu na ich twarzach zagości uśmiech. Ta akcja była świetną, praktyczną lekcją empatii, uwrażliwiania na potrzeby innych i bezinteresowności. Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim za jej wsparcie!

Dzień Piłki Nożnej

Dnia 2 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Piłki Nożnej. Organizatorem inicjatywy był Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kin i p. Michałem Rekiem oraz wychowawcami: p. Katarzyną Kopczyńską i p. Dorotą Karaszewską. Tego dnia ponad 40 uczniów klas IV-VIII wzięło udział w zajęciach sportowych na boisku sportowym ORLIK i szkolnej auli. Podsumowano także rozgrywki Szkolnego Turnieju Piłkarzyków „Katar 2022”, którego zwycięzcami zostali:
Kat. I – III – Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz – kl. I – TUNEZJA
Kat. IV – VI – Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski – kl. VI - KANADA
Kat VII – VIII – Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki – kl. VIIIb – SERBIA

Najlepsi w poszczególnych kategoriach z rąk Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej-Parus oraz nauczyciela WF p. Michała Reka zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz medalami. Dla wszystkich uczestników zmagań czekał także słodki upominek ufundowany przez właściciela sklepu Lewiatan w Trąbczynie p. Pawła Wstawskiego. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Kulminacyjnym punktem obchodów Święta Piłki Nożnej było wspólne oglądanie łączonej transmisji meczów Mistrzostw Świata w Katarze Ghana – Urugwaj i Korea Płd. – Portugalia. Młodzi kibice, zaopatrzeni w szaliki i koszulki piłkarskie ulubionych drużyn, bardzo aktywnie dopingowali swoich piłkarskich idoli. To było prawdziwe święto sportu!

Wymiana kartek z okazji Dnia Życzliwości
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z okazji Dnia Życzliwości wzięli udział w akcji wymiany kartek. Była to dobra okazja do zacieśniania wzajemnych więzi, rozwijania pozytywnych relacji i integracji naszych uczniów. Kartki były pełne pozytywnych myśli, życzeń. Uczestnicy akcji z wielką ekscytacją przyjęli swoje kartki

Dzień Życzliwości

Zadaniem dnia życzliwości jest pokazanie i przypomnienie ludziom, jak duże znaczenie mają wzajemne pozytywne relacje międzyludzkie, jak istotne jest odpowiednie podejście do drugiego człowieka. Celem tego dnia w naszej szkole było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna sympatia, bycie miłym czy pomocnym jest bardzo ważne. Umożliwia utrzymanie pozytywnych relacji rówieśniczych, a także stworzenie wzajemnych trwałych więzi. Uczniowie wysłuchali bajkę terapeutyczną „O miękkim i puchatym”, uzupełnili mapę myśli związaną ze słowem życzliwość, a także stworzyli serca z życzliwymi myślami.

Wspieramy reprezentację Polski w Mistrzostwach Świata!

22 listopada uczniowie klas IV, VI i wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu spotkali się w szkole na wspólnym kibicowaniu naszej reprezentacji, która mierzyła się z Meksykiem. Uczniowie ubrani w barwy narodowe z wielkim przejęciem i ekscytacją śledzili poczynania polskich piłkarzy. To było bardzo emocjonujące wydarzenie. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się po raz kolejny.

Zapraszamy na Dzień Piłki Nożnej!

Udział w akcji MEiN „Szkoła Pamięta”

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta!”. Delegacja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu udała się do lasu w Osinach, gdzie znajduje się pomnik zamordowanych w 1939 członków zagórowskiej POW. Uczniowie uporządkowali to miejsce oraz zapalili pamiątkowe znicze.

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 4 – 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc prawie 167kg karmy dla psów i kotów!

W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Dzień Pieczonego Ziemniaka

W piątek 21 października obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Impreza ta powoli staje się tradycją naszej szkoły. Uczniowie najpierw brali udział w konkurencjach sportowo-ruchowych, których głównym bohaterem był ziemniak. Kolejnym punktem tego wieczoru było chowanie i szukanie ziemniaków - zabawa ta wywołała wiele emocji. Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment - ognisko. Przy nim nie tylko pieczono kiełbaski, ale też i śpiewano piosenki. Po zakończeniu zabaw na świeżym powietrzu uczniowie kontynuowali zabawy i tańce w auli szkolnej.

Dzień Pieczonego Ziemniaka był świetną okazją do integracji uczniów.

Akcja charytatywna "Pełna miska dla schroniska"

Noc Bibliotek

30 września uczniowie klasy IV i członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczna jej odsłona odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”.

Pierwszym zadaniem uczniów było rozpoznanie tytułu książki po charakterystycznych symbolach. Uczniowie w grupach tworzyli także plakaty z wizerunkiem negatywnego bohatera książki. Zostały upamiętnione wizerunki „Balladyny”, „Złego Wilka”, „Baby Jagi” czy jednego z duchów z „Opowieści Wigilijnej”. Kolejnym zadaniem było podanie jak największej ilości tytułów książek kojarzących się z wylosowanym przedmiotem. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Katarzyny Ryrych pt. „Koniec świata nr 13”. Dzięki zabawom taneczno-ruchowym uczniowie mogli się zintegrować i rozwijać wzajemne pozytywne relacje. Po posiłku uczestnicy wydarzenia obejrzeli wspólnie film „Za duży na bajki”. To był świetny wieczór, pełen dobrej zabawy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania. Z tej okazji na początku każdej lekcji czytany był przez ucznia bądź nauczyciela fragment książki. W klasach I-III i oddziałach przedszkolnym najmłodszym koleżankom i kolegom czytały wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Olga, Maga, Klara, Weronika, Kinga i Olga. Ten dzień stanowił świetną okazję do promowania czytelnictwa, rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że czytanie książek stymuluje wyobraźnię i kreatywność, rozwija zasób słownictwa, relaksuje, poprawia koncentrację.

Rozpoczynamy pacę w nowym roku szkolnym

W roku szkolnym 2022/2023 po raz kolejny rozpoczął swoją pracę Szkolny Klub Wolontariatu. W tym roku należy do niego 35 wolontariuszy z klas od VI do VIII.
Zadania Wolontariusza:
1. Wolontariusz bezinteresownie pracuje na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu, za swoją działalność nie uzyskuje żadnego wynagrodzenia.
2. Wolontariusze pracują aktywnie na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu poprzez udział w akcjach charytatywnych.
3. Wolontariusz swoją postawą promuje wartości tj. życzliwość, empatia, bezinteresowność, pomocność. Wobec innych Wolontariusz stara się być przyjacielski, pomocny, uprzejmy, szanuje rówieśników i dorosłych.
4. Wolontariusz w swojej codziennej działalności szkolnej kieruje się określonymi postawami i wartościami tj. rzetelność , praca na miarę własnych możliwości uprzejmość czy życzliwość.
5. Wolontariusze mogą na siebie liczyć nawzajem, rozwijają pozytywne relacje między sobą.

Rok szkolny 2021/2022

Akcja "Posprzątajmy Trąbczyn"

Dnia 1 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyła się akcja „Posprzątajmy Trąbczyn”. Tego dnia 30 uczniów podzielonych na trzy grupy zaopatrzonych w worki i rękawiczki pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Kin, p. Romy Zdunek i p. Michała Reka wyruszyło na ulice Trąbczyna i okolic. Podczas 45-minutowej wyprawy zebraliśmy kilka worków śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić dobry uczynek i choć odrobinę przyczynić się do podniesienia porządku w naszej okolicy.

Akcja "Posprzątajmy Trąbczyn"

Dzień Św. Patryka

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Z tej okazji zespół nauczycieli j. obcych, Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu przygotowali rozmaite inicjatywy. Na cześć patrona Irlandii większość uczniów ubrała się na zielono. Na korytarzach szkolnych zauważyć można było irlandzkie elementy. Uczniowie wzięli udział tego dnia w wyjątkowych lekcjach krajoznawczych przygotowanych przez nauczycielki j. angielskiego. Dzięki temu mogli poznać bliżej zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w elfy Leprikony, które rozdawały wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły tradycyjne czterolistne koniczynki na szczęście. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji "Mile słowo dla koleżanki i kolegi". Zadaniem uczniów było napisanie życzeń dla wylosowanego przez siebie kolegi czy koleżanki. Celem akcji było integrowanie uczniów, budowanie pomiędzy nimi pozytywnych relacji, a także wspieranie wzajemnej życzliwości. Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji wykazując się przy tym kreatywnością i pomysłowością. To był szczęśliwy i niezwykle optymistyczny dzień!

Akcja charytatywna "Solidarni z Ukrainą"

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu odpowiada na Apel Burmistrza Zagórowa i organizuje zbiórkę pod hasłem „Solidarni z Ukrainą!” na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Od 1 marca zbieramy potrzebne artykuły dla kobiet z dziećmi przebywającymi na przejściach granicznych.

Zbieramy:
- żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, makarony, ryż, kasze, herbatę, kawę, zupy w proszku, żywność dla dzieci (mleko w proszku, dania w słoiczkach, kaszki),
- środki higieny osobistej: pieluchy (różne rozmiary), chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżające, podpaski, szampony, mydło, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki jednorazowe,
- koce, karimaty, śpiwory,
- baterie, latarki, ładowarki do telefonów, powerbanki.

Dodatkowo cały dochód ze sprzedaży najnowszego KLEKSA zostanie przeznaczony na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia naszej inicjatywy!

Dzień Kubusia Puchatka

Szkolna Poczta Walentynkowa

W dniach 1-11 lutego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Małgorzata Kin, p. Katarzyna Kopczyńska oraz p. Michał Rek zorganizowali dla uczniów klas I-IV oraz oddziałów przedszkolnych szkolną pocztę walentynkową. Najmłodsi składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Dnia 14 lutego podczas Walentynek podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Szkolna Poczta Walentynkowa

Nasz udział w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Akcja charytatywna "Jesienny deszcz onko-uśmiechów"

Listy do św. Mikołaja

Dzień zwierząt
Zwierzęta dla wielu z nas są nieodłącznymi towarzyszami naszego życia, a często są też przyjaciółmi. Jako istotom żywym, niejako od nas zależnym, należy im się nasz szacunek, troska i właściwe traktowanie. Ważne jest, by już małe dzieci uczyć, że zwierzęta nie są zabawkami, które po utracie nimi zainteresowania można porzucić, a istotami żywymi, odczuwającymi, potrafiącymi przywiązać się do opiekuna. W związku z tym istotne jest zdawanie sobie sprawy z odpowiedzialności, jaka ciąży na opiekunach zwierząt, szczególnie tych domowych niemal całkowicie uzależnionych od ludzi. W związku ze świętem zwierząt uczniowie naszej szkoły mogli przesyłać zdjęcia ze swoimi pupilami, zostały one opublikowane na interaktywnej gazetce szkolnej. Prezentowane zdjęcia niemal każdego dnia przyciągały grono zainteresowanej nimi publiczności.

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 4 – 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII, przynosząc prawie 180kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

Dzień Dziewczynek

11 października obchodzony jest Dzień Dziewczynek. Jest to dobra okazja, by przypomnieć wszystkim dziewczynom, by w siebie wierzyły, lubiły siebie, widziały w sobie nie tylko niedoskonałości czy wady, ale przede wszystkim zalety, pamiętały o swoich talentach i mocnych stronach. Ważne jest, by się nie poddawać, realizować stawiane sobie cele i myśleć pozytywnie. Wszystkim dziewczynkom i dziewczynom (chłopcom oczywiście też) życzymy uśmiechu, wielu powodów do radości, przyjaźni i wiary w siebie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Podczas Dnia Głośnego Czytania wolontariusze z ósmej klasy: Nikola, Milena, Bartek, Wiktor i Szymon czytali książki młodszym kolegom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Była to świetna okazja do promowania czytelnictwa, uwrażliwianie dzieci na czytanie książek, a także integrowanie starszych uczniów z młodszymi. Wszystkim bardzo się to podobało i mamy nadzieję na powrót do akcji „Starsi czytają młodszym”.

Rok szkolny 2020/2021

Szkolna poczta walentynkowa

W dniach 1-10 lutego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Małgorzata Kin, Katarzyna Kopczyńska oraz Michał Rek zorganizowali dla uczniów klas I-III szkolną pocztę walentynkową. Najmłodsi uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej w bibliotece szkolnej. Dnia 12 lutego podsumowano akcję podczas KOLOROWEGO PIĄTKU. Z okazji Walentynek najmłodsi ubrali się na czerwono, a organizatorzy akcji zadbali tego dnia o dostarczenie kartek walentynkowych adresatom. Mimo panującego na dworze zimna był to bardzo ciepły dzień!

Dzień Spódnicy i Koszuli

Dnia 30 października uczniowie klas 0-III i przedszkola uroczyście obchodzili Dzień Spódnicy i Koszuli. Dziewczynki założyły odświętne spódniczki, natomiast chłopcy ubrali kolorowe koszule. W tych trudnych dla wszystkich dniach najmłodsi wnieśli nutkę optymizmu. Wszyscy prezentowali się zjawiskowo.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu!

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas 0-VIII, przynosząc ponad 220kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!


Zbiórka nakrętek
Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na rehabilitację dla Wiktora. Bardzo cieszymy się, że swoimi drobnymi gestami możemy mu pomóc. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle bardzo chętnie przyłączyli się do naszej akcji, bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. Zebraliśmy kilkanaście worków nakrętek.

Rok szkolny 2019/2020

Kartki dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Zagórowie

Spotkanie wigilijne

Zbiórka kosmetyków

Świąteczna kartka dobroczynna

Zbiórka skarpetek

W listopadzie zbieraliśmy skarpetki dla chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie. Dzięki Waszej pomocy i wsparciu udało nam się zebrać aż 163 pary! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w naszą akcję. Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki współpracy udało nam się pomóc innym. Dziękujemy :)

Wieczór gier bez prądu

W piątek 15 listopada w naszej szkole odbył się Wieczór gier bez prądu. Była to dobra okazja do spędzenia czasu wolnego w inny sposób niż korzystanie z Internetu czy urządzeń mobilnych, a także szansa na lepsze poznanie się uczniów z różnych klas, budowanie pozytywnych relacji i integrację grupy. Gry planszowe dostarczyły wiele śmiechu, radości i emocji. W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyła się akcja, planujemy jej kolejną edycję.

Szkolony Klub Wolontariatu był współorganizatorem tej akcji.

Dzień postaci z bajek

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień postaci z bajek. W związku z tym naszą szkołę odwiedziły bohaterki najpopularniejszych bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Królewna Śnieżka i Królowa Śniegu. Spędziły swój czas czytając książki i bawiąc się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły, którzy mogli rysować nasze bohaterki. To był bardzo udany dzień.

Zbiórka karmy

W październiku zbieraliśmy karmę dla psów przebywających w schronisku w Katarzynowie. Nasza akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy ją wsparli i tym samym przyczynili się do pomocy potrzebującym zwierzętom. Dziękujemy :)

Akcja "Czytamy Młodszym"

Biblioteka Szkolna i Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczęli akcję Czytamy młodszym. W jej ramach wolontariuszki i wolontariusze z najstarszych klas będą czytać fragmenty książek młodszym kolegom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Jest to dobra okazja do promowania czytelnictwa, uwrażliwiania dzieci i młodzież na literaturę, a także, wspólnego spędzania czasu i rozwijania pozytywnych relacji.

Zbiórka karmy
3 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym tego dnia rozpoczynamy zbiórkę karmy dla psów przebywających w schronisku w Katarzynowie. Potrwa ona przez cały miesiąc. Zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do naszej akcji i wsparcia podopiecznych schroniska.

Dzień Głośnego Czytania

Przyłączyliśmy się do obchodzonego w szkole Dnia Głośnego Czytania. Wolontariuszki z najstarszej klasy czytały fragmenty książek najmłodszym uczniom naszej szkoły. To była dobra okazja do rozwijania pozytywnych relacji z przedszkolakami, a przede wszystkim do promocji czytelnictwa.

Nakręć się na pomaganie

W ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” w naszej szkole zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Przez tydzień prowadzonej akcji udało się nam zebrać ogromną ilość nakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za przyłączenie się do naszej akcji. Zebrane nakrętki zostaną przekazane potrzebującemu chłopcu. W związku z dużym odzewem na naszą akcję, na wiosnę planowana jest druga edycja zbiórki.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony był Dzień Przedszkolaka, a w poniedziałek 23 września z tej okazji wolontariuszki z klasy VII odwiedziły grupy przedszkolne. Była to dobra okazja do lepszego poznania się, do integrowania się uczniów naszej szkoły. Czas spędzony na grach i zabawach był miłym momentem zarówno dla przedszkolaków jak i ich starszych koleżanek. Planujemy regularnie odwiedzać najmłodszych uczniów.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Od września 2019 roku na terenie naszej szkoły rozpoczął swą działalność Szkolny Klub Wolontariatu. Jego opiekunką została pani Małgorzata Kin, a zarząd stanowią:

Oliwia Kruczkowska - przewodnicząca

Marta Bartoszczak - zastępca przewodniczącej

Milena Knapik - łącznik.

Cele:
- udzielanie wsparcia i pomocy potrzebującym,
- uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych,
- rozwijanie wśród uczniów empatii, wrażliwości, akceptacji, szacunku,
- rozwijanie otwartości na innych ludzi i ich potrzeby.


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu:
1. Działalność w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu jest bezpłatna.
2. Wolontariusze działają na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu
3. Wolontariusze mają prawo do zgłaszania własnych pomysłów, projektów, inicjatyw.
4. Powierzone obowiązki wykonywane są w sposób rzetelny.
5. Wolontariusze systematycznie biorą udział w organizowanych akcjach i spotkaniach.
6. Wolontariusze z szacunkiem, wrażliwością i otwartością odnoszą się do innych.