SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Rok szkolny 2021/2022

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 4 – 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII, przynosząc prawie 180kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

Dzień Dziewczynek

11 października obchodzony jest Dzień Dziewczynek. Jest to dobra okazja, by przypomnieć wszystkim dziewczynom, by w siebie wierzyły, lubiły siebie, widziały w sobie nie tylko niedoskonałości czy wady, ale przede wszystkim zalety, pamiętały o swoich talentach i mocnych stronach. Ważne jest, by się nie poddawać, realizować stawiane sobie cele i myśleć pozytywnie. Wszystkim dziewczynkom i dziewczynom (chłopcom oczywiście też) życzymy uśmiechu, wielu powodów do radości, przyjaźni i wiary w siebie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Podczas Dnia Głośnego Czytania wolontariusze z ósmej klasy: Nikola, Milena, Bartek, Wiktor i Szymon czytali książki młodszym kolegom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Była to świetna okazja do promowania czytelnictwa, uwrażliwianie dzieci na czytanie książek, a także integrowanie starszych uczniów z młodszymi. Wszystkim bardzo się to podobało i mamy nadzieję na powrót do akcji „Starsi czytają młodszym”.

Rok szkolny 2020/2021

Szkolna poczta walentynkowa

W dniach 1-10 lutego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Małgorzata Kin, Katarzyna Kopczyńska oraz Michał Rek zorganizowali dla uczniów klas I-III szkolną pocztę walentynkową. Najmłodsi uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej w bibliotece szkolnej. Dnia 12 lutego podsumowano akcję podczas KOLOROWEGO PIĄTKU. Z okazji Walentynek najmłodsi ubrali się na czerwono, a organizatorzy akcji zadbali tego dnia o dostarczenie kartek walentynkowych adresatom. Mimo panującego na dworze zimna był to bardzo ciepły dzień!

Dzień Spódnicy i Koszuli

Dnia 30 października uczniowie klas 0-III i przedszkola uroczyście obchodzili Dzień Spódnicy i Koszuli. Dziewczynki założyły odświętne spódniczki, natomiast chłopcy ubrali kolorowe koszule. W tych trudnych dla wszystkich dniach najmłodsi wnieśli nutkę optymizmu. Wszyscy prezentowali się zjawiskowo.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu!

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas 0-VIII, przynosząc ponad 220kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!


Zbiórka nakrętek
Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na rehabilitację dla Wiktora. Bardzo cieszymy się, że swoimi drobnymi gestami możemy mu pomóc. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle bardzo chętnie przyłączyli się do naszej akcji, bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. Zebraliśmy kilkanaście worków nakrętek.

Rok szkolny 2019/2020

Kartki dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Zagórowie

Spotkanie wigilijne

Zbiórka kosmetyków

Świąteczna kartka dobroczynna

Zbiórka skarpetek

W listopadzie zbieraliśmy skarpetki dla chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie. Dzięki Waszej pomocy i wsparciu udało nam się zebrać aż 163 pary! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w naszą akcję. Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki współpracy udało nam się pomóc innym. Dziękujemy :)

Wieczór gier bez prądu

W piątek 15 listopada w naszej szkole odbył się Wieczór gier bez prądu. Była to dobra okazja do spędzenia czasu wolnego w inny sposób niż korzystanie z Internetu czy urządzeń mobilnych, a także szansa na lepsze poznanie się uczniów z różnych klas, budowanie pozytywnych relacji i integrację grupy. Gry planszowe dostarczyły wiele śmiechu, radości i emocji. W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyła się akcja, planujemy jej kolejną edycję.

Szkolony Klub Wolontariatu był współorganizatorem tej akcji.

Dzień postaci z bajek

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień postaci z bajek. W związku z tym naszą szkołę odwiedziły bohaterki najpopularniejszych bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Królewna Śnieżka i Królowa Śniegu. Spędziły swój czas czytając książki i bawiąc się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły, którzy mogli rysować nasze bohaterki. To był bardzo udany dzień.

Zbiórka karmy

W październiku zbieraliśmy karmę dla psów przebywających w schronisku w Katarzynowie. Nasza akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy ją wsparli i tym samym przyczynili się do pomocy potrzebującym zwierzętom. Dziękujemy :)

Akcja "Czytamy Młodszym"

Biblioteka Szkolna i Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczęli akcję Czytamy młodszym. W jej ramach wolontariuszki i wolontariusze z najstarszych klas będą czytać fragmenty książek młodszym kolegom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Jest to dobra okazja do promowania czytelnictwa, uwrażliwiania dzieci i młodzież na literaturę, a także, wspólnego spędzania czasu i rozwijania pozytywnych relacji.

Zbiórka karmy
3 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym tego dnia rozpoczynamy zbiórkę karmy dla psów przebywających w schronisku w Katarzynowie. Potrwa ona przez cały miesiąc. Zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do naszej akcji i wsparcia podopiecznych schroniska.

Dzień Głośnego Czytania

Przyłączyliśmy się do obchodzonego w szkole Dnia Głośnego Czytania. Wolontariuszki z najstarszej klasy czytały fragmenty książek najmłodszym uczniom naszej szkoły. To była dobra okazja do rozwijania pozytywnych relacji z przedszkolakami, a przede wszystkim do promocji czytelnictwa.

Nakręć się na pomaganie

W ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” w naszej szkole zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Przez tydzień prowadzonej akcji udało się nam zebrać ogromną ilość nakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za przyłączenie się do naszej akcji. Zebrane nakrętki zostaną przekazane potrzebującemu chłopcu. W związku z dużym odzewem na naszą akcję, na wiosnę planowana jest druga edycja zbiórki.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony był Dzień Przedszkolaka, a w poniedziałek 23 września z tej okazji wolontariuszki z klasy VII odwiedziły grupy przedszkolne. Była to dobra okazja do lepszego poznania się, do integrowania się uczniów naszej szkoły. Czas spędzony na grach i zabawach był miłym momentem zarówno dla przedszkolaków jak i ich starszych koleżanek. Planujemy regularnie odwiedzać najmłodszych uczniów.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Od września 2019 roku na terenie naszej szkoły rozpoczął swą działalność Szkolny Klub Wolontariatu. Jego opiekunką została pani Małgorzata Kin, a zarząd stanowią:

Oliwia Kruczkowska - przewodnicząca

Marta Bartoszczak - zastępca przewodniczącej

Milena Knapik - łącznik.

Cele:
- udzielanie wsparcia i pomocy potrzebującym,
- uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych,
- rozwijanie wśród uczniów empatii, wrażliwości, akceptacji, szacunku,
- rozwijanie otwartości na innych ludzi i ich potrzeby.


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu:
1. Działalność w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu jest bezpłatna.
2. Wolontariusze działają na rzecz Szkolnego Klubu Wolontariatu
3. Wolontariusze mają prawo do zgłaszania własnych pomysłów, projektów, inicjatyw.
4. Powierzone obowiązki wykonywane są w sposób rzetelny.
5. Wolontariusze systematycznie biorą udział w organizowanych akcjach i spotkaniach.
6. Wolontariusze z szacunkiem, wrażliwością i otwartością odnoszą się do innych.