BIBLIOTEKA

biblioteka

Rok szkolny 2022/2023

Pasowanie na czytelnika

Mikołajkowa fotobudka

Świąteczny kiermasz książek

Serdecznie zapraszamy na kiermasz książek. Książki można oglądać na górnym korytarzu. W ofercie znajdują się m.in. kolorowanki, komiksy, baśnie, książki kulinarne, a także słowniki i poradniki. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup nowych pozycji do szkolnej biblioteki.

Zachęcamy do zakupów!

Szkolny konkurs plastyczny "Czas na bajkę!"

Konkurs plastyczny Czas na bajkę! skierowany był do uczniów klas I - IV. Wpłynęło na niego bardzo dużo prac, które rozpatrywano w dwóch kategoriach. 

W kategorii kl. I - II nagrody otrzymali:

I miejsce - Karina Staszewska i Szymon Juszczak

II miejsce - Antosia Gęsikiewicz i Nikodem Marciniak

III miejsce - Zuzanna Bryk i Zuzanna Leszczyńska

W kategorii klas III - IV:

I miejsce - Jakub Szymkowiak

II miejsce - Nikola Górniak

III miejsce - Bartek Żelek

Dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym!

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o mitach greckich

Biblioteka szkolna organizowała konkurs czytelniczy za znajomości treści wybranych mitów greckich. Jego zwycięzcami zostali:

I miejsce - Klara Białecka

II miejsce - Olga Nowak i Magda Gaweł

III miejsce - Leon Kmieć

Wyróżnienia zdobyli:  Amelia Widerowska, Olga Szymkowiak i Wojtek Lisiecki.

Nowości biblioteczne

Nasza biblioteka po raz kolejny brała udział w Nocy bibliotek i dzięki temu powiększyła swój księgozbiór o książki detektywistyczne i komiksy. Wielbicieli tego rodzaju literatury (i nie tylko:) zapraszamy do biblioteki.


Konkursy biblioteczne

Noc Bibliotek

30 września uczniowie klasy IV i członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczna jej odsłona odbyła się pod hasłem „To się musi powieść”.

Pierwszym zadaniem uczniów było rozpoznanie tytułu książki po charakterystycznych symbolach. Uczniowie w grupach tworzyli także plakaty z wizerunkiem negatywnego bohatera książki. Zostały upamiętnione wizerunki „Balladyny”, „Złego Wilka”, „Baby Jagi” czy jednego z duchów z „Opowieści Wigilijnej”. Kolejnym zadaniem było podanie jak największej ilości tytułów książek kojarzących się z wylosowanym przedmiotem. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Katarzyny Ryrych pt. „Koniec świata nr 13”. Dzięki zabawom taneczno-ruchowym uczniowie mogli się zintegrować i rozwijać wzajemne pozytywne relacje. Po posiłku uczestnicy wydarzenia obejrzeli wspólnie film „Za duży na bajki”. To był świetny wieczór, pełen dobrej zabawy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania. Z tej okazji na początku każdej lekcji czytany był przez ucznia bądź nauczyciela fragment książki. W klasach I-III i oddziałach przedszkolnym najmłodszym koleżankom i kolegom czytały wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Olga, Maga, Klara, Weronika, Kinga i Olga. Ten dzień stanowił świetną okazję do promowania czytelnictwa, rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że czytanie książek stymuluje wyobraźnię i kreatywność, rozwija zasób słownictwa, relaksuje, poprawia koncentrację.

Rok Romantyzmu Polskiego

W tym roku przypada 200 rocznica wydnia Ballad i romansów Adama Mickiewicza, dlatego Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji w bibliotece szkolnej pojawiła się gazetka ścienna poświęcona przedstawicielom polskiego romantyzmu

Zapraszamy do biblioteki!

Po wakacyjnej przerwie biblioteka znowu zaprasza czytelników do korzystania ze swojego księgozbioru. Mamy nadzieję, że w organizacji konkursów i akcji bibliotecznych będziemy mogli liczyć na pomoc łączników klasowych:

kl. IV - Maria Kin,

kl. V - Wiktoria Wypychowska,

kl. VI - Wojtek Lisiecki,

kl. VII - Daniel Franczak,

kl. VIIIa - Maria Parus,

kl. VIIIb - Wiktor Kowalewski

Rok szkolny 2021/2022

Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej

Nowe lektury w bibliotece szkolnej

Patronka Roku 2022

Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej. 

Konopnicka debiutowała w 1870 roku w Kaliszu wierszem W zimowy poranek. Od tego czasu jej twórczość poetycka, przepełniona patriotyzmem i szczerym liryzmem, stylizowana na swojską nutę, zdobyła powszechne uznanie. Poetka zajmowała się również krytyką literacką. W 1908 r. opublikowała Rotę - wiersz, który stanowił punkt kulminacyjny publicystycznej kampanii przeciw polityce germanizacyjnej. Utwory Konopnickiej zawierają protest przeciwko niesprawiedliwości społecznej oraz ustrojowi niosącemu ucisk i krzywdę.

Dzień Kubusia Puchatka

Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów. W tym roku Dzień Kubusia Puchatka wypał w czasie ferii zimowych, jednak po powrocie do szkoły postanowiliśmy uczcić to święto. Wychowawcy młodszych klas czytali dzieciom fragmenty książki o przygodach Puchatka i jego przyjaciół, a dzieci mogły rysować i kolorować wybranych bohaterów lektury. Tego dnia rozstrzygnięty też został konkurs plastyczny pod hasłem Kubuś Puchatek i przyjaciele. Oto jego wyniki:

I miejsce - Nikola Górniak kl. II, Filip Juszczak kl. III, Leon Kmieć kl. III

II miejsce - Lena Fagasińska kl. I, Nadia Ciesielczyk kl. II, Janek Wolniewicz kl. III

III miejsce - Zuzanna Bryk kl. I, Oskar Szambelan kl. II, Wojtek Wolniewicz kl. II.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

Pasowanie na czytelnika

27 stycznia br. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy I.

W tym dniu dzieci wykazały się znajomością baśni i opowiadały o swoich spotkaniach z książką. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek.

Konkurs czytelniczy

3 listopada odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści wybranych legend i baśni. Uczestnicy musieli zapoznać się z konkursową listą lektur, a następnie odpowiedzieć na 40 pytań. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców:

I miejce - Zosia Markiewicz, kl. VII a

II miejsce - Łucja Olejniczak, kl. VIII

III miejsce - Nikola Jankowska, kl. VII a

Wyróżnienie otrzymały Nikola Banaszak i Milena Knapik z kl. VIII.

Gratulujemy!

Kiermasz książek

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza na kiermasz książek. W ofercie znajdują się kolorowanki z naklejkami, baśnie, legendy, atlasy, słowniki, książki kulinarne, lektury oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Dochód uzyskany z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup nowych pozycji do szkolnej biblioteki.

Zachęcamy do zakupów!

Mój ulubiony bohater literacki - rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem Mój ulubiony bohater literacki. Oto jego wyniki:

I miejsce - Oskar Szambelan kl. II, Jakub Szymkowiak kl. III

II miejsce - Nikola Górniak kl. II, Olga Nowak kl. III

III miejsce - Marta Kornatowska kl. III, Filip Juszczak kl. III

Wyróżnienia: Zuzanna Struszczyk, Anastazja Bojańska, Jakub Gęsikiewicz, Antoni Matyniak. Gratulujemy!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, czerpania przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucie przynależności do społeczności szkolnej. W ramach akcji na każdej lekcji odbywało się kilkuminutowe głośne czytanie wybranej książki. W klasach I - III oraz oddziałach przedszkolnych czytali wolontariusze z klasy VIII.

Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci do czytania i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej :)

Witajcie po wakacjach!

Po wakacyjnej przerwie biblioteka wznowiła swoją działalność. Cały czas musimy zachowywać środki bezpieczeństwa, ale można korzystać z bogatych zasobów biblioteki. Mam nadzieję, że w organizacji akcji i konkursów biblioteczncznych pomogą mi łącznicy klasowi:

kl. IV - Wiktoria Wypychowska

kl. V - Wojtek Lisiecki

kl. VI - Daiel Franczak

k. VII a - Maria Parus

kl. VII b - Wiktor Kowalewski

kl. VIII - Filip Kuznowicz

l

Rok szkolny 2020/2021

Zakładka do książki - rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. Zakładka do książki. Oto jego wyniki:

Klasy IV - VI

I miejsce - Nikola Jankowska, kl. VI a

II miejsce - Agata Janowska, kl. VI a

III miejsce - Patryk Żelek, kl. VI a

Wyróżnienia: Olga Szymkowiak, Krystian Ławniczak, Sebastian Ławniczak, Zosia Markiewicz.

Klasy I - III

I miejsce - Jakub Szymkowiak kl. II, Olga Nowak kl. II

II miejsce - Nikola Górniak kl.I, Marysia Kin kl. II, Filip Juszczak kl. II;

III miejsce - Jakub Gęsikiewicz kl. I, Tobiasz Szambelan kl II;

Wyróżnienia: Wojtek Kałmucki, Adam Kopaczewski, Leon Kmieć, Paweł Olejniczak, Marcin Borus, Oliwier Gałdecki, Anastazja Bojańska, Marta Kornatowska, Bartek Żelek, Julia Dziekanowicz, Mateusz Kowalski.

Gratulujemy!

Nagrodzone prace można zobaczyć na gazetce ściennej biblioteki.

Kwiecień miesiącem książki 

Kwiecień to miesiąc poświęcony książkom.

23 kwietnia obcodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to narodziło się w Katalonii, a jego rola jest symboliczna dla literatury światowej. Właśnie tego dnia obchodzimy rocznicę śmierci wybitnych twórców, jakimi byli Miguel de Cervantes i Wiliam Szekspir. W związku z rosnącym sukcesem światowego Dnia Książki UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Jest to wyróżnienie dla najlepiej przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo.

W kwietniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

W związku z kwietniowymi świętami książki zapraszam wszystkich do wykonania prezentu dla książki - kolorowej zakladki.

Pasowanie na czytelnika

23 lutego br. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy I.

Na początku spotkania pierwszoklasiści opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych, rozwiązywali zagadki i baśniowe krzyżówki. Następnie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej i złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Patroni Roku 2021

Konkurs plastyczny "Podróż moich marzeń"

Wyniki konkursu:

klasy I - III

I miejsce - Wojtek Wolniewicz kl. I, Jakub Szymkowiak kl. II

II miejsce - Anastazja Bojańska kl. I, Olga Nowak kl. II

III miejsce - Filip Juszczak kl. II, Oliwier Gałdecki kl. II.

klasy IV - VII

I miejsce - Nikola Jankowska kl. VI a, Maja Ławniczak kl. VI b

II miejsce - Amelia Michalak kl. VII, Izabela Kierzek kl. VI b

III miejsce - Sebastian Gałdecki kl. VI b

Wyróżnienia:

Oskar Szambelan kl. I, Tobiasz Szambelan kl. II, Maria Kin kl. II, Marta Kornatowska kl. II, Weronika Jasińska kl. IV, Stanisław Kin kl. V, Sebastian Ławniczak kl. V, Oskar Janus - Marczak kl. V.

Nagrodzone prace znajdują się na gazetce ściennej biblioteki.

Pasowanie na czytelnika

Zapraszamy do biblioteki!

Po długiej przerwie biblioteka znowu zaprasza. Mamy duży wybór książek, nie tylko lektur, dla młodszych i starszych czytelników. Ze względu na procedury bezpieczeństwa w czasie przerwy w bibliotece może przebywać tylko jedna osoba, ale konkursy i akcje biblioteczne będą organizowane - liczę tutaj na pomoc klasowych łączników z biblioteką. Przypominam, że są nimi:

kl IV - Wojtek Lisiecki

kl. V - Daniel Franczak

kl. VI a - Maria Parus

kl. VI b - Wiktor Kowalewski

kl. VII - Filip Kuznowicz

kl. VIII - Marta Bartoszczak


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w szkole w środę 30 września i była to znakomita okazja do zaproszenia uczniów do świata książki. Na każdej lekcji uczniowie i nauczyciele czytali przez kilka minut zaproponowaną książkę.

Taki dzień to kolejny sposób na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, szczegółnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają więcej czasu.


Rok szkolny 2019/2020

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się
w dniach od 9 do 20 grudnia 2019 roku (w godzinach 8:00 do 14:00)

W ofercie znajdują się: bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura dla młodzieży itp.

Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki
z siedzibą w Tuliszkowie.
Wszystkkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dzień z Książką Detektywistyczną

Dzień Biblioterapii

14 listopada to Ogólnopolski Dzień Biblioterapii i z tej okazji na górnym korytarzu pojawiła się informacja na temat terapeutycznego oddziaływania literatury zarówno na dzieci, jak i dorosłych.

Tego dnia wzięliśmy udział w akcji Podaruj wiersz, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna w Trąbczynie. Akcja polegała na wybraniu i odręcznym przepisaniu wiersza, a następnie podarowaniu go wybranej osobie. Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję.

Uczniom klasy VI akcja się bardzo podobała; na specjalnie przygotowanej papeterii każdy przepisał wybrany wiersz. Niektórzy dopisywali własną dedykację dla osoby, której zamierzali go wręczyć.

Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie dało wiele radości obdarowanym, jak i darczyńcom.

Konkursy biblioteczne

28 października odbył się Szkolny konkurs czytelniczy ze znajomości treści wybranych mitów greckich. W konkusie wzięło udział 18 uczniów z kl. V - VI. Uczestnicy musieli zapoznać się z wybranymi tekstami, a następnie odpowiedzieć na 25 pytań. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Łukasz Bryk, kl. Vb

II miejsce - Wiktor Kopczyński, kl. Vb

III miejsce - Amelia Michalak, kl. VI

W październiku odbył się również Konkurs plastyczny pod hasłem Podróż w przyszłość, czyli Polska za 100 lat. Konkus był przeznaczony dla uczniów z klas I - VI. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

a) klasy I - III

I miejsce - Jakub Szymkowiak, kl. I

II miejsce - Mateusz Kowalski, kl. II

III miejsce - Mateusz Kopczyński i Jan Wolnicki, kl. I

Wyróżnienia: Amelia Widerowska i Magdalena Gaweł z kl. III, Marta Kornatowska z kl. I.

b) klasy IV - VI

I miejsce - Wiktor Kopczyński, kl. Vb

II miejsce - Nikola Jankowska, kl. Va

III miejsce - Agata Janowska, kl. Va

Dziękujemy za udział w konkusach i gratulujemy zwycięzcom!

Dzień postaci z bajek

5 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień postaci z bajek. Tego dnia naszą szkołę odwiedziły bohaterki najpopularniejszych bajek: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Królewna Śnieżka i Królowa Śniegu. Spędziły czas z najmłodszymi uczniami, czytając im bajki. Dzieci chętnie słuchały, rysowały i dobrze bawiły się z niezwykłymi gośćmi.

Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie bajkowych postaci, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, postaw koleżeństwa i niesienia pomocy innym.

Warto też przypomnieć, że 5 listopada to dzień urodzin Walta Disneya, chyba najbardziej znanego producenta bajek dla dzieci.

Wystawa nowości bibliotecznych

W ramach współpracy z firmą księgarską MAWI z Konina, biblioteka szkolna zorganizowała wystawę nowości edukacyjnych renomowanych wydawnictw dla dzieci. Z ofertą mogli zapoznać się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

Akcja "Czytamy Młodszym"

Warsztaty w bibliotece
22 października uczniowie z klas II i III uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Trąbczynie. Panie, które wcieliły się w postacie wróżki i detektywa, przeniosły dzieci w świat fantastycznej książki G. Kasdepke Detektyw Pozytywka. Uczestnicy słuchali fragmentów tej niesamowitej książki i wykonywali różne zadania oraz rozwiązywali zagadki. W nagrodę mogli zabrać ze sobą wspólnie wykonane biura detektywa Pozytywki oraz samodzielnie ozdobione skarpetki.
To była wyjątkowa przygoda z książką, która utwierdziła nas w przekonaniu, że warto czytać i poznawać różne przygody. Warsztaty zorganizowała pani bibliotekarka Anna Siuba.
Serdecznie dziękujemy!

Noc Bibliotek

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji Noc Bibliotek, która w naszej szkole odbyła się 18 października. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VI z wychowawczynią.

Najpierw szóstoklasiści zapoznali się z sylwetką Olgi Tokarczuk - laureatki Nagrody Nobla. Później rozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych i przeczytaliśmy opowiadanie Pawła Beręsewicza Pstryk z książki Gorzka czekolada. Niektórym bardzo się spodobało i postanowili przeczytać inne Opowiadania o ważnych sprawach. Zainteresowani czytali też komiks Ptyś i Bill oraz mogli zapoznać się z książką Moniki Utnik - Strugały Po ciemku, czyli co dzieje się w nocy.

Każdy uczestnik Nocy Bibliotek otrzymał zakładkę do książki z tegorocznym hasłem akcji Znajdźmy wspólny język.

Do zobaczenia za rok!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego największymi beneficjantami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w poniedziałek 30 września. Każda lekcja zaczynała się głośnym, kilkuminutowym czytaniem wybranej lektury.

Mamy nadzieję, że po takiej akcji uczniowie, zaciekawieni wysłuchanym fragmentem, samodzielnie sięgną po tę książkę.

Witajcie po wakacjach!

Rozpoczął się nowy rok szkolny i biblioteka także wznowiła swoją działalność. Na początku chciałabym przypomnieć łączników klasowych z biblioteką:

kl. IV - Daniel Franczak

kl. Va - Maria Parus

kl. Vb - Wiktor Kowalewski

kl. VI - Filip Kuznowicz

kl. VII - Marta Bartoszczak

kl. VIII - Karolina Bergier.

Mam nadzieję, że będą służyli pomocą przy organizacji konkursów, wystaw i akcji bibliotecznych.

Zapraszam do biblioteki!

ROK SZKOLNY 2018/2019

Dzień Królewny i Królewicza

27.05 obchodzony był Dzień Królewny i Królewicza. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły specjalnie na tą okazję ubrani byli w eleganckie iście królewskie stroje. Tego dnia czekały na nich różnego rodzaju atrakcje: zdjęcia w ramce, kolorowanki z księżniczkami, malowanie własnych, słuchanie popularnych bajek z księżniczkami w roli głównej. Każde z przebranych dzieci dostało koronę, która uzupełniła królewski strój.

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.”Ruch to zdrowie” organizowany przez bibliotekę szkolną i pedagoga. Oto laureaci:
I miejsce- Nikola Jankowska kl. IV A
II miejsce- Olga Szymkowiak- kl. II
III miejsce- Bartosz Kowalewski- kl. I

Wyróżnienia:
Jan Wolniewicz- oddział przedszkolny
Wojciech Wolniewicz- oddział przedszkolny
Julia Dziekanowicz- kl. I
Agata Janowska- kl. IV A
Wiktor Kowalewski- kl. IV B

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Mistrz Pięknego Czytania

5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zagórowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice z klasy V: Nikola Banaszak, Milena Knapik, Amelia Michalak i Alicja Sąsiadek.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele języka polskiego i pracownicy biblioteki szkolnej, oceniała porawność językową, dykcję, intonację oraz własną interpretację wylosowanego tekstu. Dziewczyny szybko opanowały tremę i świetnie poradziły sobie z zadaniem. Ostatecznie Nikola Banaszak zajęła II miejsce, a Amelia Michalak i Alicja Sąsiadek otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

Pasowanie na czytelnika

1 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie zlożyli przyrzeczenie, rozwiązywali zagadki dotyczące baśniowych bohaterów i wysłuchali próśb książki.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki do samodzielnego czytania oraz słodki upominek.

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

25 lutego odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści wybranych baśni i legend. Uczestnicy musieli zapoznać się z treścią wybranych tekstów. Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Amelia Michalak z kl. V

II miejsce - Nikola Jankowska z kl. IV a

III miejsce - Łucja Olejniczak z kl. V.

Wyróżnienia otrzymały: Amelia Bączkiewicz z kl V i Agata Janowska z kl. IV a.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, ufundowanymi przez bibliotekę szkolną. Gratulujemy zwycięzcom!

Kiermasz książek

W dniach 4 - 18 marca biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wybór był bardzo duży i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wsród najmłodszych największą popularnością cieszyły się kolorowanki z naklejkami, bajki oraz atlasy psów i kotów. Starsi uczniowie kupowali lektury szkolne, słowniki, a także Kuchenne inspiracje z przepisami kulinarnymi.


Rok Stanisława Moniuszki i Gustawa Herlinga - Grudzińskiego

Patronami roku 2019 zostali m.in. Stanisław Moniuszko i Gustaw Herling - Grudziński. Z tej okazji w bibliotece szkolnej powstała gazetka upamiętniająca te niezwykłe postacie.

Dorobek kompozytorski Stanisława Moniuszki imponuje różnorodnością, bogactwem melodyjnym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Jego dzieła to m.in Halka i Straszny dwór.

Gustaw Herling - Grudziński to jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Losy i twórczość Grudzińskiego stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości.


Dzień z książką

We wtorek 27 listopada w naszej szkole odbyła się akcja biblioteczna Dzień z książką. Tego dnia na każdej lekcji czytaliśmy nowości książkowe zakupione do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tydzień wcześniej pani bibliotekarka zaproponowała każdej klasie książkę, którą warto przeczytać. Na drzwiach naszych sal lekcyjnych pojawiły się plakaty z informacjami o o przydzielonej lekturze.

Czytali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wśród czytanych książek znalazły się nowości, takie jak np. Bardzo biała wrona, Dziennik cwaniaczka, Chłopak z lasu, Lolek, Dwanaście prac Herkulesa i Wielka księga przygód Basi. Niektóre z propozycji już zostały wypożyczone do przeczytania w całości.

Taka akcja to nie tylko promowanie czytelnictwa, ale także integracja klasy i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Książka tygodnia - Baśniobór Brandal Mull

Główni bohaterowie - Kendra i Seth, zostają wysłani na dwa tygodnie do dziadka Wcale nie są z tego powodu zadowoleni. Na powitanie dostają mnóstwo przestróg. Dzieci nie mają pojęcia, że ich dziadek jest strażnikiem bajecznego Baśnioboru. W pilnowanym przez niego lesie żyją  ze sobą zgodnie zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice, psotne chochliki i zazdrosne wróżki. Rodzeństwo, zlekceważywszy zakazy dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym trzeba stawić czoła. By uratować rodzinę, Baśniobór, a może nawet cały świat, Kendra będzie musiała zdobyć się na to, czego obawia się najbardziej ...

Wszystkie części Baśnioboru (pięcioksiąg) dostępne są w bibliotece szkolnej. Zapraszamy

Dzień z kolorowanką

29 października w bibliotece szkolnej był dniem z kolorowanką. Wtedy chętne osoby mogły malować kolorowanki o różnej tematyce. Zainteresowanych zabawą było wielu. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się książeczki z minionkami i księżniczkami. Starsi także znaleźli coś dla siebie - kolorowanki relaksacyjne.

Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki - drugą książką tygodnia

Tym razem w naszym cyklu prezentujemy Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło to pierwsza książka serii - fantastyczna opowieść o dzieciach, które znalazły krzesło spełniające ich życzenia. Te dobre i te złe ... Opowieści Maleszki są podstawą znanego na świecie cyklu flmowego, nagradzanego za mądrość, wyobraźnię i humor.

W bibliotece dostępne są wszystkie części Magicznego drzewa. Każdą z nich można czytać niezależnie, nie znając innych. Zapraszamy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Książka tygodnia

Biblioteka szkolna rozpoczęła akcję Książka tygodnia. Co dwa tygodnie prezentować będziemy nowości biblioteczne, które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jako pierwszą przedstawiamy książkę "Nela na 3 kontynentach". W bibliotece dostępne są również inne części przygód małej reporterki. Zachęcamy do lektury!

Witamy po wakacjach!

Po wakacyjnej przerwie biblioteka szkolna wznowiła swoją działalność. Od września mamy do zaproponowania szeroką ofertę książek, zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników, które zostały zakupione w związku z przystąpieniem naszej szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Działania zaplanowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku szkolnym 2018/2019:

1. Akcja czytelnicza Książka tygodnia.

2. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

3. Spotkania z ciekawymi ludźmi.

4. Przystąpienie do programu CEO PoczytajMy.

5. Święto szkolnej biblioteki (w ramach Miesiąca bibliotek szkolnych).

6. Konkurs plastyczny Jestem Polką - Jestem Poakiem.

7. Konkurs czytelniczy ze znajomości treści wybranych baśni i legend.

8. Stworzenie rubryki Jest taka książka w bibliotece w szkolnej gazecie Kleks, promującej nowo zakupione książki.

9. Realizacja projektu Dzień z książką ...

10. Kącik ciekawej książki.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Noc bibliotek

1 czerwca w naszej szkole pod hasłem RzeczpospoCzyta odbyła się Noc bibliotek. Impreza rozpoczęła się od spotkania z paniami Katarzyną Nowicką i Joanną Kruczkowską z zagórowskiej biblioteki, które przybliżyły nam temat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie w grupach uczniowie układali puzzle, z których powstała historyczna mapa Polski, a na niej zaznaczali wybrane miejsca pamięci. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Dzień królewny i królewicza

W piątek 25.05 odbył się w naszej szkole „Dzień Królewny i Królewicza”. Z tej okazji uczniowie mieli na sobie piękne, iście królewskie stroje. Jego dopełnieniem były korony, które królewny i królewicze mogli odebrać w bibliotece szkolnej. Ponadto uczniowie kolorowali obrazki z podobiznami bajkowych księżniczek i książąt. Rysowali także księżniczki według własnego pomysłu. A w bibliotece słuchali opowiadań o przygodach najbardziej znanych księżniczek i książąt. Uczniowie z dużą radością i zaangażowaniem włączyli się w obchodzenie tego dnia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili!

Kwiecień miesiącem książek dla dzieci


Pasja do czytania książek powinna być rozwijana już od najmłodszych lat. Niesie za sobą wiele cennych korzyści. Rozwija kreatywność, pomysłowość, wrażliwość i empatię, pozytywnie działa na koncentrację uwagi i spostrzegawczość, a także rozwija myślenie. Książki czytane w dzieciństwie samodzielnie lub przez rodziców często są tymi, z którymi związane są najlepsze wspomnienia, a pamięć o nich nigdy nie umiera. Na szkolnym korytarzu znajduje się wystawa, poświęcona książkom z repertuaru dziecięcego. Wśród nich znajdują się tak popularne książki jak: „Kubuś puchatek”, „Harry Potter”, baśnie braci Grimm i Andersena. Te i wiele innych książek znajdują się w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wypożyczania!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa złożyła wniosek, który uzyskał akceptację komisji. W związku z tym otrzymamy pieniądze na zakup książek do biblioteki. Mają być to książki z dziedziny beletrystyki. Najpierw musimy jednak stworzyć listę zakupową. Do jej tworzenia zapraszamy przede wszystkim naszych uczniów. W bibliotece szkolnej dostępny będzie zeszyt, do którego można wpisywać swoje propozycje. Mamy również nadzieję, że podczas lekcji wychowawczych każda klasa stworzy własną listę książek, które chętnie wypożyczyłaby z biblioteki. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły i sugestie. Z radością powiększymy szkolny księgozbiór o książki, które zawsze chcieliście przeczytać, a nie mieliście do tego okazji.

Mój ulubiony bohater książkowy - rozstrzygnięcie konkursu

Został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną dla klas I - IV „Mój ulubiony bohater książkowy”. Wyniki konkursy przedstawiają się następująco:

I miejsce- Maja Ławniczak kl. III B, Klaudia Widerowska kl. IV
II miejsce- Agata Janowska kl. III A, Wiktor Kowalewski kl. III B
III miejsce- Amelia Widerowska kl. I, Wiktor Kopczyński kl. III B

Wyróżnienia za udział otrzymali: Izabela Kierzek, Sebastian Gałdecki i Hubert Kałmucki z klasy III B. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wykazali się oni dużą kreatywnością i pomysłowością. Gratulujemy nagrodzonym. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach, które będą organizowane już niebawem !

Pasowanie na czytelnika

Dnia 6 marca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Najpierw w swojej sali pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki i rebusy związane z czytaniem książek. Wykazywali się wiedzą na temat bajek, baśni i wierszy dla dzieci, a także wspólnie rozwiązywali  krzyżówkę. Dalsza część pasowania odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczniowie wysłuchali próśb książki, dotyczących właściwego postępowania z książkami i zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej. Następnie miała miejsce najważniejsza część tego wydarzenia - pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Mamy nadzieję, że nowi pełnoprawni czytelnicy będą często odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zasobów.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

W czwartek 18 stycznia w bibliotece szkolnej obchodzono Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Sympatyczny miś o niewielkim rozumku jest jednym z ulubionych bohaterów literackich dzieci, a także wielu dorosłych. Z okazji jego święta chętni uczniowie kolorowali obrazki z podobizną Kubusia Puchatka, drogę do biblioteki wyznaczały czerwone baloniki, a na jej drzwiach czytelników witał uśmiechnięty Puchatek. Na gazetce obok biblioteki można podziwiać efekty pracy uczniów, a także zapoznać się z najbardziej znanymi powiedzonkami Kubusia.

 

Tydzień aktywności w bibliotece

Biblioteka szkolna rozpoczyna akcję Tydzień aktywności w bibliotece. Każdy drugi tydzień miesiąca będzie tygodniem aktywności. Oto harmonogram działań:

poniedziałek - dzień z grami planszowymi

wtorek - aktywne słuchanie muzyki klasycznej wg metody Batti Strauss

środa - aktywujemy ręce - origami

czwartek - aktywny dzień z książką, głośne czytanie wybranej książki

piątek - Lekcja Ciszy wg Marii Montessorii - wyciszamy się przed weekendem.

Do biblioteki zapraszamy na przerwach od godz. 8. 45 (po pierwszej godzinie lekcyjnej).

Rok 2018 rokiem Zbigniewa Herberta

W związku z tym, że rok 2018 jest rokiem Zbigniewa Herberta w bibliotece szkolnej powstała gazetka upamiętniająca tego niezwykłego poetę, pisarza, eseistę. Można przeczytać jego notę biograficzną, a także zapoznać się bliżej z jego twórczością.

Świąteczny kiermasz książek

Biblioteka szkolna w dniach 18 - 22 grudnia zorganizowała kiermasz książek, który cieszył sie dużym zainteresowniem. W ofercie były m.in. książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, książki kucharskie,a nawet antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Zakupione książki nie tylko wzbogaciły domowy ksiegozbiór, ale często okazywały się wspaniałym prezentem świątecznym.

Dzień z książką przygodową

23 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie. Kilka dni wcześniej każda klasa wybrała książkę przygodową do czytania na lekcjach i przygotowała projekt dekoracji drzwi, która wprowadzała w tematykę i klimat lektury. Na każdej lekcji przeznaczono 15 minut na czytanie wybranej książki. Czytali nie tylko nauczyciele, ale też zaproszeni rodzice, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie. Wsród czytanych książek znalazły się m.in. Mikołajek, Tajemniczy ogród, W pustyni i w puszczy, Dzieci z Bullerbyn, Mały Książę.

Taki dzień to okazja do promowania czytelnictwa, integracji klasowej i dobrej zabawy. Dziękujemy za zaangażowanie.


Konkurs plastyczny Okładka ulubionej książki - projekt

Biblioteka szkolna i Samorząd uczniowski zorganizowały konkurs plastyczny dla uczniów z klas 0 - III pt. Okładka ulubionej książki - projekt. Na konkurs wpłynęło 10 prac, najciekawsze nagrodzono. Oto zwycięzcy:

I miejsce - Mikołaj Żelek z kl. III a

II miejsce - Nikola Jankowska z kl. III a

III miejsce - Hubert Kałmucki z kl. III b.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Julia Dziekanowicz z kl. 0, Marta Kornatowska z kl. 0, Bartosz Żelek z kl. 0, Amelia Widerowska z kl. I, Lena Krysińska z kl. I, Wiktoria Stróżyk z kl. II, Daniel Franczak z kl. II.

Konkurs czytelniczy ze znajomości treści wybranych mitów greckich

20 października odbył się pierwszy etap Szkolnego konkursu czytelniczego ze znajomości treści mitów greckich. Przystąpiło do niego 17 uczniów z klas IV - VII. Uczestnicy musieli zapoznać się z wybranymi tekstami, a następnie rozwiązać test. Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa zakwalifikowała do następnego etapu 7 uczniów. Drugi etap konkursu miał miejsce 27 października i wyłonił zwycięzców:

I miejsce - Laura Białecka z kl. VI

II miejsce - Oliwia Matecka z kl. VI i Oskar Stuczyński z kl. VII

III miejsce - Kacper Szymczak z kl. VII.

Nagrody ufundował Samorząd uczniowski, który był współorganizatorem konkursu.

Gratulujemy!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. We wszystkich klasach, na każdej lekcji miało miejsce kilkuminutowe głośne czytanie wybranej wcześniej książki. W klasach 0 - III do głośnego czytania zostali zaangażowani rodzice, którzy chętnie czytali najmłodszym.

Konkurs czytelniczy Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu pt. Przeczytałeś? - Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki. Należało namalować scenę ze swojej ulubionej książki, dowolną techniką malarską, na formacie A3. Na konkurs zgłoszono 22 prace, niestety tylko dwie mogliśmy wysłać do Kuratorium. Wybrano prace Mai Ławniczak z kl. III b i Laury Białeckiej z kl. VI.

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pochwały. Dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac. Trzymamy kciuki za prace Mai i  Laury.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Po wakacjach biblioteka szkolna wzmowiła swoją działalność. W tym roku szkolnym funkcję bibliotekarki pełni pani Dorota Karaszewska.

Swoją pracę rozpoczęliśmy od ponownego nawiązania kontaktu z łącznikami klasowymi. Mamy nadzieję, że będą pomagali w organizowaniu konkursów, wystawek, przeprowadzniu akcji bibliotecznych. Mogą też składać swoje propozycje dotyczące działań biblioteki szkolnej. Przypomnijmy, że łącznikami klasowymi są:

kl. IV - Filip Kuznowicz

kl. V - Marta Bartoszczak

kl. VI - Karolina Bergier

kl. VII - Magdalena Maroszak, Oliwia Fimiak

kl. II gim. - Piotr Pakulski

kl. III gim. - Izabela Bączkiewicz.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Działania w maju i czerwcu - Dni Książki

kl. 2a i 2b

kl. 6 i 3 gimn.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 9 marca odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej

Najpierw uczniowie rozwiązywali zagadki, których bohaterami były znane postaci z bajek. Potem dzieci wysłuchały wiersze o pewnej książce, która nie była szanowane przez swoich czytelników i po krótkiej rozmowie o tym, jak należy o nie dbać, nadszedł moment pasowania.

Uczniowie powtarzali słowa przysięgi i zostali pasowani na czytelników dużą książką z bajkami.

Na pamiatkę pasowania wręczono dzieciom książeczki oraz zakładki do książek.

Następnie nowi czytelnicy poznali miejsce regału z książkami dla dzieci, karty czytelników, karty książek oraz sposób ich wypożyczania.

Po odczytaniu regulaminu bibliotecznego czytelnicy klasy I po raz pierwszy wypożyczyli wybraną przez siebie książkę ze szkolnej biblioteki.

Działania w styczniu

W styczniu biblioteka szkolna podsumowała plebiscyt na ulubioną książkę przeczytaną w roku 2016/2017 przez uczniów i nauczycieli.

Najchętniej czytanymi książkami okazały się w klasach I - III nauczania początkowego takie pozycje jak:

1 miejsce - Harry Potter (przeczytało 7 uczniów)

2 miejsce - Przygody Koziołka Matołka (przeczytało 6 uczniów)

3 miejsce - Pięciopsiaczki, Czerwony Kapturek, Muminki (przeczytało po 3 uczniów).

W klasach IV - VI najchętniej czytanymi książkami były:

1 miejsce - Opowieści z Narnii (8 uczniów)

2 miejsce - W pustyni i w puszczy (7 uczniów)

3 miejsce - Ania z Zielonego Wzgórza (4 uczniów)

4 miejsce - Harry Potter (3 uczniów)

W klasach I - III gimnazjum:

1 miejsce - Harry Potter (12 uczniów)

2 miejsce - Mały Książę (7 uczniów)

3 miejsce - Wiedźmin (4 uczniów).

Plebiscyt na ulubioną książkę w roku szkolnym 2016/2017 wygrał Harry Potter J. K. Rowling.

Wśród nauczycieli najchętniej czytanymi pozycjami okazały się książki:

A. Christi - I nie było już nikogo,

S. Becketta - Czekając na Godota,

L. Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza,

M. Mitchell - Przeminęło z wiatrem,

K. Jandy - Moja droga B,

M. Domagalik - Siostrzane uczucia,

N. Davisa - Orzeł biały,

A. Seghers - 7 krzyż,

S. Larsona - Dziewczyna z tatuażem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

26 stycznia 2017 roku w czasie wywiadówki semestralnej zostały rozdane rodzicom broszurki informacyjne, przygotowane przez bibliotekę szkolną. Czytanie jest Ok- ta krótka odezwa zawarta w broszurce miała na celu przybliżyć i włączyć rodziców w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jednocześnie miała również zwiększyć zaintersowanie rodziców czytelnictwem swoich dzieci.

Działania w listopadzie

28 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. Projektujemy kącik czytelniczy. Konkurs zorganizowany został przez filię biblioteczną w Trąbczynie. Skierowany był do uczniów klasy VI. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie wyobraźni wśród dzieci.

Dyplomy uczestnictwa otrzymali wszyscy uczniowie, natomiast nagrody i wyróżnienia zdobyli:

I miejsce - Julia Burdzińska,

II miejsce - Oliwia Fimiak,

III miejsce - Oliwia Kulczyńska.

wyróżnienie - Wojtek Parus,

wyróżnienie - Kacper Szymczak,

wyróżnienie - Kacper Kobylarek.

W tym dniu uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, którą przeprowadziła pani bibliotekarka Anna Siuba. Zapoznała uczniów ze sposobami katalogowania książek oraz wypożyczania ze stron Biblioteki Publicznej w Zagórowie. Zachęcała do odwiedzania strony internetowej biblioteki oraz do korzystania z księgozbioru. Ponadto klasa VI mogła obejrzeć wystawę miniatur pana Jana Kloca, a wśród nich wspaniałe miniatury okolicznej architektury.

Działania w październiku

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dlatego nasza biblioteka chciała zwrócić uwagę czytelników na ważną rolę, jaką pełni biblioteka w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W związku z tym przez cały miesiąc trwała zbiórka książek pod hasłem Podaruj książkę bibliotece. Dzięki hojności różnych osób zebrano dość dużo książek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

W tym miesiącu biblioteka przeprowadziła też Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. W konkursie wzięło udział bardzo dużo czytelników. Rozdaliśmy sporo nagród. Zakładki można obejrzeć na gazetce pt. Twórczość młodych czytelników.

24 października biblioteka zorganizowała także Dzień baśni i książek fantasy. Cała szkoła wzięła udział w głośnym czytaniu. Na każdej lekcji 15 minut przeznaczono na czytanie wybranej książki. Lektorami byli nauczyciele, uczniowie, a także chętni rodzice. Czytelnicy mogli również przebrać się za dowolną postać baśniową. Ponadto w bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek fantasy oraz różnych baśni.


Na dobry początek ...

We wrześniu, na prośbę pracowników biblioteki szkolnej, samorządy klasowe kl. IV - VI oraz I - III gim. wyłoniły łączników, którzy będą w stałym kontakcie z bibliotekarkami i z wychowawcą klasy.

Łącznikami zostały osoby, które chętnie przebywają w bibliotece szkolnej i są zainteresowne jej działalnością. Zadaniem łączników będzie więc np.: informowanie koleżanek i kolegów w klasie o nowościach książkowych zakuponych przez bibliotekę, o imprezach bibliotecznych. Łącznicy będą interesować się wynikiem czytelnictwa w swoich klasach i informować o tym wychowawców. Liczymy na ich pomoc w organizowaniu konkursów i imprez, a także na pomoc przy porządkowaniu księgozbioru. Mogą oni również wpływać na to, co dzieje się w bibliotece szkolnej. Dlatego jeżeli macie coś ciekawego do zaoferowania, powiedzcie o tym waszym łącznikom. Bibliotekarki chętnie wysłuchają wszystkich propozycji czytelników i uwzględnią je w swojej pracy.

Niektórzy łącznicy są już bardzo aktywni, chętnie pomagają, za co dziękujemy. Prosimy pozostałych o częstszy kontakt z biblioteką.

Przypominamy, że łącznikami są:

kl. IV - Marta Bartoszczak

kl. V - Karolina Bergier

kl. VI - Oliwia Fimiak

kl. Ig - Piotr Pakulski

kl. IIg - Izabela Bączkiewicz

kl. IIIg - Karina Pakulska.