SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski

Rok szkolny 2023/2024

Szkolne obchody Dnia Patrona

Delegacja naszej szkoły na Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zagórowie. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. za Ojczyznę w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości. Wydarzenie patriotyczne zakończył przemarsz w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów oraz występy artystyczne grupy tanecznej MGOK Zagórów i chóru Bella Flow.

Dzień Bez Plecaka

Dnia 30 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Dzień Bez Plecaka. Tego dnia wszyscy uczniowie zamienili tradycyjne plecaki i tornistry na bardzo oryginalne „nosidła”. Pomysłowość uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Główną nagrodę za najbardziej kreatywne "nosidło" otrzymał Sebastian Ławniczak z klasy VIII, który własnoręcznie wykonał swoje "nosidło" z opony. Gratulujemy!

Udział w akcji "Sprzątanie Świata"

Kolorowy Czwartek - Zielony

Życzenia wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Dzień Św. Patryka

Dnia 15 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w elfy Leprikony, które rozdawały wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły tradycyjne czterolistne koniczynki na szczęście.

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli najserdeczniejsze życzenia i częstowali wszystkie przedstawicielki płci pięknej słodkościami.

Kolorowy Czwartek - Niebieski

Dyskoteka Walentynkowa

Dnia 8 lutego Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z opiekunami i wychowawcami klas IV-VIII zorganizował Dyskotekę Walentynkową. Impreza cieszyła się dość wysoką frekwencją. Samorząd Uczniowski zadbał o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Szkolna Poczta Walentynkowa

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowali dla uczniów klas I-VIII szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Dnia 8 lutego podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Kolorowy Czwartek - Różowy

Zapraszamy na Dyskotekę Walentynkową


VII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Zagórowie

23 stycznia br. delegacja z naszej szkoły wzięła udział w lokalnych obchodach VII Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Zagórowie. Podczas tej uroczystości zaprezentowany został m.in. krótki wykład pt. „Obowiązek pamięci” dr Pawła Mazura z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Głos zabierali też zaproszeni goście, którzy mówili o potrzebie pamięci i wyciąganiu lekcji z przeszłości.

Cześć artystyczną zaprezentowali: absolwentka Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu Natalia Słowińska wraz z nauczycielem Szkoły Podstawowej w Zagórowie Danielem Słowińskim. W kolejnej części spotkania duchowni chrześcijańscy i żydowscy modlili się za ofiary zagłady. Na zakończenie zaproszeni goście oraz obecne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pamiątkową tablicą.

Kolorowy Czwartek - Biały

Życzenia Świąteczne

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 21 grudnia złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wręczyli pierniczki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły.

Kolorowy Czwartek - Czerwony

Szkolne Mikołajki

Dnia 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy Mikołajki. Sporo uczniów i pracowników ubrała się tego dnia na czerwono, widać też było mnóstwo mikołajowych czapek na korytarzach szkolnych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę elfów i częstowali wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły słodkościami.

Dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII

Dnia 30 listopada Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami oraz wychowawcami klas zorganizował andrzejki. W auli szkolnej odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV – VIII, która cieszyła się bardzo wysoką frekwencją. W przerwach między zabawą taneczną uczennice klas VI-VII przeprowadzały wróżby andrzejkowe. Chętni mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Samorząd Uczniowski zadbał też o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową

Podsumowanie akcji charytatywnej Rodacy Bohaterom

Kolejną akcją, w którą zaangażował się Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, była akcja Rodacy bohaterom koordynowana przez słupeckie liceum. Celem tej akcji było wsparcie produktami spożywczymi kombatantów żyjących na kresach. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę i hojnie wsparli akcje. Warto pamiętać, że dzięki temu uczniowie w praktyce uczą się, czym są wartości tj. bezinteresowność, empatia czy pomoc. Doskonalą swoje kompetencje społeczne i emocjonalne. W niemal każdym z darczyńców widać radość z faktu, że mogą wspierać osoby potrzebujące i dzielić się z innymi. Przy takich akcjach hasło wolontariatu „Dobro powraca” wybrzmiewa szczególnie.

Delegacja naszej szkoły na Gminnych Obchodach 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dnia 11 listopada delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w Gminnych Obchodach 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Zagórowie. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. za Ojczyznę w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Po niej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości. Wydarzenie patriotyczne zakończył przemarsz w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów, która zaprezentowała wiązankę pieśni patriotycznych.

Uroczysty Apel z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada poczet sztandarowy wziął udział w uroczystym apelu z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowanym przez klasy VI-VII wraz z wychowawczyniami. Zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego o godz. 11.11.

Dzień Spódnicy

Dnia 9 listopada w naszej szkole obchodzone było jedno ze świąt nietypowych – „Dzień Spódnicy”. W tym dniu wiele dziewcząt założyło spódniczki kwieciste, w kropki, w kratkę czy spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, którzy założyli tego dnia krawaty i muszki. Był to akcent, który pokazał, że w szkole również można spędzić czas na wesoło, doskonale się przy tym bawiąc. Zachęcamy do udziału w kolejnych nietypowych świętach, które odbędą się niebawem.

Kolorowy Czwartek - Brązowy

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 16 - 31 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc ponad 93kg karmy dla psów i kotów!

W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Włączyliśmy się do akcji "Szkoła pamięta"

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta!”. W ramach tej inicjatywy uczniowie z klas IV-VI wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Stogińską, p. Ewą Kłodzińską oraz p. Michałem Rekiem odwiedzili Cmentarz Parafialny w Trąbczynie, gdzie m.in. zapalili znicze na grobie Piotra Bendzińskiego – pierwszego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Trąbczynie i uporządkowali zaniedbane nagrobki. Ponadto podczas zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne uczniowie klasy V wraz z p. Małgorzatą Kin przeszli pod tablicę upamiętniającą pochodzącego z Trąbczyna policjanta asp. Teofila Klechamera zamordowanego w Twerze podczas II wojny światowej. Dzieci odwiedziły także grób Franciszka Zambrowicza – uczestnika dwóch wojen światowych. W zeszłym tygodniu delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Michałem Rekiem i p. Małgorzatą Kin udała się do lasu w Osinach, gdzie znajduje się pomnik zamordowanych w 1939 członków zagórowskiej POW. Uczniowie uporządkowali to miejsce oraz zapalili pamiątkowe znicze. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował też gazetkę upamiętniającą Janusza Korczaka - lekarza, pedagoga, pisarza, publicystę i działacza społecznego zamordowanego podczas II wojny światowej.

Harmonogram "Kolorowych Czwartków"

Wracają "Piłkarzyki"!

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z okazji Dnia Edukacji Narodowej „My też byliśmy dziećmi!”

Dnia 25 października rozstrzygnięto szkolny konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej „My też byliśmy dziećmi!”. Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie pracowników szkoły po ich zdjęciach z dzieciństwa.
Najlepiej z tym niełatwym wyzwaniem poradzili sobie: Marta Kornatowska i Leon Kmieć z klasy V oraz Klara Białecka, Magdalena Gaweł, Olga Szymkowiak i Amelia Widerowska z klasy VII. Gratulujemy!
Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Uroczyste Ślubowanie klasy I

Dnia 18 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w Uroczystym Ślubowaniu klasy I. Samorząd Uczniowski ufundował dla Pierwszoklasistów drobne upominki. Poszczególne klasy podczas uroczystości reprezentowały kilkuosobowe delegacje.

Akcja charytatywna "Pełna Miska dla Schroniska"

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 13 października złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli pamiątkowe breloczki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie”. Arystoteles


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie składamy najserdeczniejsze życzenia. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, cierpliwość, wyrozumiałość, za wkład w nasz rozwój. Samych radości i wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej "My też byliśmy dziećmi!

Z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej na górnym korytarzu wywiesiliśmy zdjęcia pracowników naszej szkoły z dzieciństwa.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie polegającym na rozpoznaniu osób ze zdjęć!

Wypełnione kupony prosimy dostarczać do p. Michała Reka do 16.10.2023.

Wygrywa uczeń, który rozpozna najwięcej osób ze zdjęć.

*Uwaga! W przypadku równej liczby odgadniętych osób, decyduje kolejność zgłoszeń

Ślubowanie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Dnia 10 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrana Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klara Białecka złożyła uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Klarze wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024.

Dzień Chłopca

Dnia 29 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia i częstowały wszystkich chłopaków słodkościami.

Powołania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września nowo wybrana przewodnicząca Klara Białecka powołała Prezydium, które będzie wspólnie z nią tworzyć Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Trąbczynie w roku szkolnym 2023/2024.
Skład przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Klara Białecka
Zastępca przewodniczącej: Magdalena Gaweł
Skarbnik: Olga Szymkowiak
Sekretarz: Amelia Widerowska

Przed całym Zarządem jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września br. odbyły się na terenie naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 131 uczniów i 19 nauczycieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, przeprowadzoną przez kandydatów i sztaby wyborcze w formie spotkań z uczniami, plakatów z programem i zdjęciem kandydata. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. Oddano 124 głosy na przewodniczącego samorządu uczniowskiego spośród 2 kandydatów i opiekuna samorządu spośród 19 nauczycieli. Frekwencja w wyborach wyniosła 95%. Komisja wyborcza w składzie: Magdalena Gaweł, Amelia Widerowska, Patryk Dziatkiewicz, Mateusz Kopczyński czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów: Beata Kwaśniewska, Joanna Parus, Michał Rek.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Klara Białecka z klasy VII, która uzyskała 67 głosów.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wybierali również opiekuna SU. Największą liczbę głosów uzyskał p. Michał Rek – 80 głosów.
Tym samym Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan Michał Rek.
GRATULUJEMY!


Opinie Samorządu Uczniowskiego

Na początku września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zopiniowali wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rok szkolny 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Zmiana składu Pocztu Sztandarowego.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/2023 nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Dotychczasowego chorążego Huberta Kałmuckiego, asystę: Wiktorię Frontczak i Martynę Dębczak zastąpili kolejno: Wojciech Lisiecki, Magdalena Gaweł i Amelia Widerowska. W poczcie rezerwowym chorążego Wiktora Kopczyńskiego oraz asystę: Agatę Janowską i Marię Parus zastąpili: Mateusz Kowalski, Olga Szymkowiak i Nikola Szymaniak.

Kolorowy Wtorek - Żółty

Podsumowanie akcji "Z uśmiechem do szkoły"

W dniach 4 – 25 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Z uśmiechem do szkoły”, której celem była zbiórka dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wsparcia z Interwencją Kryzysową w Lądku. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc bardzo dużo przyborów szkolnych, artykułów papierniczych, zeszytów, farb, pisaków, kredek oraz środków higienicznych! W dniu 17 maja opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Michał Rek wraz z delegacją uczniów dostarczył zebrane dary do Ośrodka Wsparcia z Interwencja Kryzysową w Lądku.

W imieniu podopiecznych Ośrodka Wsparcia z Interwencją Kryzysową w Lądku dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Kolorowy Wtorek - Pomarańczowy

Dzień Patrona

Uroczysty apel z okazji 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Delegacja naszej szkoły na Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zagórowie. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. za Ojczyznę w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości. Wydarzenie patriotyczne zakończył przemarsz w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów.

Życzenia wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Kolorowy wtorek - Zielony

Akcja charytatywna "Z uśmiechem do szkoły!"

Dzień Wiosny
Dnia 20 marca uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie wszystkich klas dekorowali tego dnia sale lekcyjne wiosennymi motywami. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w happeningu z Marzanną na ulicach Trąbczyna. Punktem kulminacyjnym obchodów był spektakl przygotowany przez koło teatralne GWIAZDY a także integracyjne ognisko z przepysznymi kiełbaskami. Ponadto podczas spotkania w auli szkolnej rozstrzygnięto konkursy polonistyczne i plastyczne. To był niezwykle barwy dzień!

Dzień św. Patryka

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Z tej okazji zespół nauczycieli j. obcych, Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu przygotował rozmaite inicjatywy. Na cześć patrona Irlandii większość uczniów ubrała się na zielono. Na korytarzach szkolnych zauważyć można było irlandzkie elementy. Uczniowie wzięli udział tego dnia w wyjątkowych lekcjach krajoznawczych przygotowanych przez nauczycielki j. angielskiego. Dzięki temu mogli poznać bliżej zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w elfy Leprikony, które rozdawały wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły tradycyjne czterolistne koniczynki na szczęście.

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli najserdeczniejsze życzenia i częstowali wszystkie przedstawicielki płci pięknej słodkościami.

Kolorowe Wtorki - Niebieski

Delegacja naszej szkoły na obchodach 160-tej rocznicy Bitwy pod Myszakowem

Dnia 25 lutego delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w obchodach 160-tej Rocznicy Bitwy pod Myszakowem. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w Apelu Pamięci poświęconym Powstańcom Styczniowym. Wydarzenie patriotyczne zwieńczył koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów oraz Chóru Quarta z Zagórowa. Na zebranych czekał także poczęstunek w Sali OSP Myszakówek.

Dyskoteka Walentynkowa

Dnia 16 lutego Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z opiekunami i wychowawcami klas IV-VIII zorganizował Dyskotekę Walentynkową. Impreza cieszyła się wysoką frekwencją. W przerwach między zabawą taneczną zorganizowano zabawy walentynkowe. Samorząd Uczniowski zadbał też o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Kolorowe Wtorki - Różowy

Szkolna Poczta Walentynkowa

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Kin, p. Katarzyną Kopczyńską oraz p. Michałem Rekiem zorganizowali dla uczniów klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych szkolną pocztę walentynkową. Uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Można też było wykonać pamiątkowe zdjęcie w walentynkowej ramce. Dnia 14 lutego podczas Walentynek podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Dyskoteka Walentynkowa

Szkolna Poczta Walentynkowa

Kolorowy wtorek - biały

Życzenia Świąteczne

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 22 grudnia złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wręczyli pamiątkowe kartki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.


Szkolne Mikołajki/Kolorowy wtorek - czerwony

Dnia 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy Mikołajki i kolejną edycję Kolorowego Wtorku. Większość uczniów ubrała się tego dnia na czerwono, widać też było mnóstwo mikołajowych czapek na korytarzach szkolnych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę elfów i częstowali wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły słodkościami.

Dzień Piłki Nożnej

Dnia 2 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Piłki Nożnej. Organizatorem inicjatywy był Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kin i p. Michałem Rekiem oraz wychowawcami: p. Katarzyną Kopczyńską i p. Dorotą Karaszewską. Tego dnia ponad 40 uczniów klas IV-VIII wzięło udział w zajęciach sportowych na boisku sportowym ORLIK i szkolnej auli. Podsumowano także rozgrywki Szkolnego Turnieju Piłkarzyków „Katar 2022”, którego zwycięzcami zostali:
Kat. I – III – Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz – kl. I – TUNEZJA
Kat. IV – VI – Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski – kl. VI - KANADA
Kat VII – VIII – Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki – kl. VIIIb – SERBIA

Najlepsi w poszczególnych kategoriach z rąk Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej-Parus oraz nauczyciela WF p. Michała Reka zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz medalami. Dla wszystkich uczestników zmagań czekał także słodki upominek ufundowany przez właściciela sklepu Lewiatan w Trąbczynie p. Pawła Wstawskiego. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Kulminacyjnym punktem obchodów Święta Piłki Nożnej było wspólne oglądanie łączonej transmisji meczów Mistrzostw Świata w Katarze Ghana – Urugwaj i Korea Płd. – Portugalia. Młodzi kibice, zaopatrzeni w szaliki i koszulki piłkarskie ulubionych drużyn, bardzo aktywnie dopingowali swoich piłkarskich idoli. To było prawdziwe święto sportu!


Dyskoteka Andrzejkowa

Dnia 29 listopada Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami oraz wychowawcami klas zorganizował Andrzejki. W auli szkolnej odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa dla uczniów klas IV – VIII, która cieszyła się bardzo wysoką frekwencją. W przerwach między zabawą taneczną uczennice klas VIII przeprowadzały wróżby andrzejkowe. Chętni mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Samorząd Uczniowski zadbał też o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Wspieramy reprezentację Polski w Mistrzostwach Świata!

22 listopada uczniowie klas IV, VI i wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu spotkali się w szkole na wspólnym kibicowaniu naszej reprezentacji, która mierzyła się z Meksykiem. Uczniowie ubrani w barwy narodowe z wielkim przejęciem i ekscytacją śledzili poczynania polskich piłkarzy. To było bardzo emocjonujące wydarzenie. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się po raz kolejny.

Szkolny Turniej Piłkarzyków "Katar 2022"

W dniach 17-21 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłkarzyków „Katar 2022”. Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Michałem Rekiem. W rozgrywkach w 3 kategoriach: kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII wzięło udział łącznie 29 dwuosobowych drużyn, które „reprezentowały” wylosowanych uczestników finałów Mistrzostw Świata w Katarze. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, którzy żywiołowo dopingowali poszczególne drużyny. Po niezwykle emocjonujących meczach najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się:
Kat. I – III – Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz – kl. I – TUNEZJA
Kat. IV – VI – Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski – kl. VI - KANADA
Kat VII – VIII – Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki – kl. VIIIb – SERBIA

Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzeni podczas szkolnych obchodów Dnia Piłki Nożnej, które odbędą się 2 grudnia. Gratulujemy!

WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW

KLASY I – III

ĆWIERĆFINAŁY
Amelia Kmieć/Marcel Dziatkiewicz (POLSKA) - Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz (TUNEZJA) 3:7
Karina Staszewska/Antoni Kałmucki (SENEGAL) - Fabian Nowaczyk/Filip Mądry (ARABIA SAUDYJSKA) 5:3
Nadia Ciesielczyk/Nikola Górniak (BELGIA) - Małgorzata Górka/Kinga Przybylska (EKWADOR) 4:3
Adam Kopaczewski/Wojciech Wolniewicz (JAPONIA) - Hubert Królasik/Oskar Sroka (KATAR) 4:3

PÓŁFINAŁY
Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz (TUNEZJA) - Karina Staszewska/Antoni Kałmucki (SENEGAL) 6:3
Nadia Ciesielczyk/Nikola Górniak (BELGIA) - Adam Kopaczewski/Wojciech Wolniewicz (JAPONIA) 5:3

FINAŁ
Szymon Juszczak/Kamil Markiewicz (TUNEZJA) - Nadia Ciesielczyk/Nikola Górniak (BELGIA) 10:2

KLASY IV-VI

ĆWIERĆFINAŁY
Jan Bączkiewicz/Jan Wolniewicz (BRAZYLIA) - Tobiasz Szambelan/Bartosz Żelek (AUSTRALIA) 0:12
Mateusz Kopczyński/Wojciech Kałmucki (NIEMCY) - Oliwier Gałdecki/Jakub Szymkowiak (USA) 10:2
Julia Dziekanowicz/Nikola Szymaniak (MEKSYK) - Wojciech Lisiecki/Antoni Matyniak (KOREA PŁD) 3:9
Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski (KANADA) - Kacper Bartoszczak/Mateusz Kowalski (KAMERUN) 8:2

GRUPA A PÓŁFINAŁOWA
Tobiasz Szambelan/Bartosz Żelek (AUSTRALIA) – Magda Gaweł/Andżelika Ławniczak (HOLANDIA) 4:8
Tobiasz Szambelan/Bartosz Żelek (AUSTRALIA) – Mateusz Kopczyński/Wojciech Kałmucki (NIEMCY) 7:2
Magda Gaweł/Andżelika Ławniczak (HOLANDIA) - Mateusz Kopczyński/Wojciech Kałmucki (NIEMCY) 4:2
Awans do finału: Magda Gaweł/Andżelika Ławniczak (HOLANDIA)

GRUPA B PÓŁFINAŁOWA
Wojciech Lisiecki/Antoni Matyniak (KOREA PŁD) – Marcin Borus/Bartosz Kowalewski (PORTUGALIA) 5:2
Wojciech Lisiecki/Antoni Matyniak (KOREA PŁD) – Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski (KANADA) 1:9
Marcin Borus/Bartosz Kowalewski (PORTUGALIA) - Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski (KANADA) 1:14
Awans do finału: Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski (KANADA)

FINAŁ
Mikołaj Andrzejewski/Igor Musiałowski (KANADA) – Magda Gaweł/Andżelika Ławniczak (HOLANDIA) 7:3

KLASY VII-VIII

FAZA PUCHAROWA
Oskar Marczak-Janus/Krzysztof Jasiński (ANGLIA) - Agata Janowska/Maria Parus (KOSTARYKA) 2:11
Julia Bojańska/Wiktoria Frontczak (CHORWACJA) - Mikołaj Żelek/Patryk Żelek (HISZPANIA) 7:4
Wiktor Widerowski/Szymon Widerowski (WALIA) - Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki (SERBIA) 1:7
Wiktor Kowalewski/Mikołaj Musiałowski (DANIA) - Kacper Kopaczewski/Krzysztof Kowalski (FRANCJA) 3:7
Łukasz Bryk/Igor Grabara (URUGWAJ) – Patryk Szambelan/Miłosz Szczepaniak (SZWAJCARIA) 4:3

GRUPA A PÓŁFINAŁOWA
Agata Janowska/Maria Parus (KOSTARYKA) – Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki (SERBIA) 4:6
Agata Janowska/Maria Parus (KOSTARYKA) – Julia Bojańska/Wiktoria Frontczak (CHORWACJA) 9:3
Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki (SERBIA)- Julia Bojańska/Wiktoria Frontczak (CHORWACJA) 10:2
Awans do finału: Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki (SERBIA)

GRUPA B PÓŁFINAŁOWA
Kacper Kopaczewski/Krzysztof Kowalski (FRANCJA) – Krystian Ławniczak/Sebastian Ławniczak (ARGENTYNA) 4:4
Łukasz Bryk/Igor Grabara (URUGWAJ) – Kacper Kopaczewski/Krzysztof Kowalski (FRANCJA) 3:10
Krystian Ławniczak/Sebastian Ławniczak (ARGENTYNA) - Łukasz Bryk/Igor Grabara (URUGWAJ) 3:5
Awans do finału: Kacper Kopaczewski/Krzysztof Kowalski (FRANCJA)

FINAŁ
Wiktor Kopczyński/Hubert Kałmucki (SERBIA)– Kacper Kopaczewski/Krzysztof Kowalski (FRANCJA) 12:1


Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową!

Zapraszamy na Dzień Piłki Nożnej!

Delegacja naszej szkoły na Gminnych Obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dnia 11 listopada delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w Gminnych Obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Zagórowie. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. za Ojczyznę w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości. Wydarzenie patriotyczne zakończył przemarsz w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów. Uczestnicy obchodów wzięli też udział w części artystycznej zaprezentowanej przez Chór CANTABILE oraz wokalistów MGOK Zagórów.

Uroczysty Apel z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada poczet sztandarowy wziął udział w uroczystym apelu z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowanym przez obie klasy VIII wraz z wychowawczyniami. Zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego o godz. 11.11.

Zapraszamy na Szkolny Turniej w Piłkarzyki!

Kolorowy Wtorek - Brązowy

Wracają "Piłkarzyki"!

Miło nam poinformować, iż po dłuższej przerwie wrócił na nasz szkolny korytarz stół do "piłkarzyków". Samorząd Uczniowski opracował harmonogram jego dostępności podczas przerw oraz przekazał przewodniczącym klas piłeczki do gry. „Piłkarzyki” z pewnością urozmaicą życie szkolne podczas przerw w okresie jesienno-zimowym. Zachęcamy do korzystania!


Akcja "Kolorowe wtorki"

Regulamin:

1. W pierwszy wtorek miesiąca uczniowie ubierają się na dany kolor.
2. Informacja o kolorze odzieży będą ogłaszane na tablicy ogłoszeń.
3. O wyborze koloru decyduje przewodniczący SU
4. W wybranym przez SU kolorze mogą być spodnie, bluzka, spódnica.
5. Wszyscy uczniowie, którzy w wyznaczonym dniu przyłączą się do wspólnej zabawy i założą kolorowe ubranie będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz pisania kartkówek.
6. Osoby, które nie przyłączą się do akcji muszą liczyć się z możliwością pójścia do odpowiedzi, napisania kartkówki itp.

Udział w akcji MEiN „Szkoła Pamięta”

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta!”. Delegacja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu udała się do lasu w Osinach, gdzie znajduje się pomnik zamordowanych w 1939 członków zagórowskiej POW. Uczniowie uporządkowali to miejsce oraz zapalili pamiątkowe znicze.

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 4 – 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych, przynosząc prawie 167kg karmy dla psów i kotów!

W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Uroczyste Ślubowanie klasy I

Dnia 18 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w Uroczystym Ślubowaniu klasy I. Samorząd Uczniowski ufundował dla Pierwszoklasistów drobne upominki. Poszczególne klasy podczas uroczystości reprezentowały kilkuosobowe delegacje.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 13 października złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli wrzosy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie składamy najserdeczniejsze życzenia. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, cierpliwość, wyrozumiałość, za wkład w nasz rozwój. Samych radości i wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Ślubowanie Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 4 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrany Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Kowalewski złożył uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Wiktorowi wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.

Akcja charytatywna "Pełna miska dla schroniska"

Dzień Chłopca

Dnia 30 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły najserdeczniejsze życzenia i częstowały wszystkich chłopaków słodkościami.

Powołania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września nowo wybrany przewodniczący Wiktor Kowalewski powołał Prezydium, które będzie wspólnie z nim tworzyć Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Trąbczynie w roku szkolnym 2022/2023.
Skład przedstawia się identycznie jak w minionym roku szkolnym:

Przewodniczący: Wiktor Kowalewski
Zastępca przewodniczącego: Agata Janowska
Skarbnik: Wiktor Kopczyński
Sekretarz:
Hubert Kałmucki

Przed całym Zarządem jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września 2022 r. odbyły się na terenie naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 121 uczniów i 22 nauczycieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, przeprowadzoną przez kandydatów i sztaby wyborcze w formie spotkań z uczniami, plakatów z programem i zdjęciem kandydata. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.
Oddano 134 głosy na przewodniczącego samorządu uczniowskiego spośród 3 kandydatów i opiekuna samorządu spośród 20 nauczycieli. Frekwencja w wyborach wyniosła 93%. Komisja wyborcza w składzie: Zofia Markiewicz, Hubert Kałmucki oraz Krystian Ławniczak czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów:
Beata Kwaśniewska, Joanna Parus.

Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według liczby otrzymanych głosów):
Wiktor Kowalewski - 92 głosy
Nikola Jankowska - 33 głosy
Sebastian Ławniczak - 9 głosów

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został WIKTOR KOWALEWSKI.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie wybierali również opiekuna SU. Największą liczbę głosów uzyskali (według ilości otrzymanych głosów):
Michał Rek – 72 głosy
Joanna Parus – 14 głosów
Małgorzata Swędrowska, Aneta Mizgalska - 9 głosów

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan MICHAŁ REK.
GRATULUJEMY!

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Opinie Samorządu Uczniowskiego

Na początku września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zopiniowali zmiany w statucie szkoły, wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych oraz możliwość utworzenia na terenie gminy Młodzieżowej Rady Gminy Zagórów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rok szkolny 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zmiana składu Pocztu Sztandarowego.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Dotychczasowy chorąży- Hubert Kałmucki, asystę – Łucję Olejniczak i Klaudię Widerowską zastąpiły Wiktoria Frontczak i Martyna Dębczak. Poczet rezerwowy stanowią: chorąży Wiktor Kopczyński za ustępującego Bartosza Kruczkowskiego, asysta Agata Janowska i Maria Parus za ustępujące: Nikolę Banaszak i Milenę Knapik.

Kolorowe Środy - Żółty

Kolorowe Środy - Fioletowy

Dzień Patrona

Uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Delegacja naszej szkoły na Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja delegacja Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie uczestniczyła w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zagórowie. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy św. za Ojczyznę w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości. Wydarzenie patriotyczne zakończył przemarsz w towarzystwie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Zagórów.

Życzenia Wielkanocne

Kolorowe Środy - Zielony

Akcja "Posprzątajmy Trąbczyn"

Dnia 1 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyła się akcja „Posprzątajmy Trąbczyn”. Tego dnia 30 uczniów podzielonych na trzy grupy zaopatrzonych w worki i rękawiczki pod opieką nauczycieli p. Małgorzaty Kin, p. Romy Zdunek i p. Michała Reka wyruszyło na ulice Trąbczyna i okolic. Podczas 45-minutowej wyprawy zebraliśmy kilka worków śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić dobry uczynek i choć odrobinę przyczynić się do podniesienia porządku w naszej okolicy.

Akcja "Posprzątajmy Trąbczyn"

Dzień Wiosny

Dnia 21 marca uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z okazji przypadającego Dnia Samorządności ósmoklasiści przeprowadzili w najmłodszych klasach wiosenne lekcje tematyczne z łamigłówkami, zagadkami i quizami. Uczniowie wszystkich klas wykonywali w grupach plakaty z hasłami o tematyce wiosennej. Wszyscy wzięli także udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym obchodów była wystawa galerii plakatów wiosennych pt. „Żegnaj Zimo!” oraz integracyjne ognisko z przepysznymi kiełbaskami. Podczas spotkania w auli szkolnej rozstrzygnięto konkursy polonistyczne i matematyczne zorganizowane z okazji Dnia Języka Ojczystego oraz Dnia Matematyki. To był niezwykle barwy dzień!

Dzień Św. Patryka

Dnia 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Z tej okazji zespół nauczycieli j. obcych, Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu przygotowali rozmaite inicjatywy. Na cześć patrona Irlandii większość uczniów ubrała się na zielono. Na korytarzach szkolnych zauważyć można było irlandzkie elementy. Uczniowie wzięli udział tego dnia w wyjątkowych lekcjach krajoznawczych przygotowanych przez nauczycielki j. angielskiego. Dzięki temu mogli poznać bliżej zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w elfy Leprikony, które rozdawały wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły tradycyjne czterolistne koniczynki na szczęście. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji "Mile słowo dla koleżanki i kolegi". Zadaniem uczniów było napisanie życzeń dla wylosowanego przez siebie kolegi czy koleżanki. Celem akcji było integrowanie uczniów, budowanie pomiędzy nimi pozytywnych relacji, a także wspieranie wzajemnej życzliwości. Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji wykazując się przy tym kreatywnością i pomysłowością. To był szczęśliwy i niezwykle optymistyczny dzień!

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli najserdeczniejsze życzenia i częstowali wszystkie przedstawicielki płci pięknej słodkościami.

Kolorowe Środy - Różowy

Akcja charytatywna "Solidarni z Ukrainą"

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu odpowiada na Apel Burmistrza Zagórowa i organizuje zbiórkę pod hasłem „Solidarni z Ukrainą!” na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Od 1 marca zbieramy potrzebne artykuły dla kobiet z dziećmi przebywającymi na przejściach granicznych.

Zbieramy:
- żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, makarony, ryż, kasze, herbatę, kawę, zupy w proszku, żywność dla dzieci (mleko w proszku, dania w słoiczkach, kaszki),
- środki higieny osobistej: pieluchy (różne rozmiary), chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżające, podpaski, szampony, mydło, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki jednorazowe,
- koce, karimaty, śpiwory,
- baterie, latarki, ładowarki do telefonów, powerbanki.

Dodatkowo cały dochód ze sprzedaży najnowszego KLEKSA zostanie przeznaczony na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia naszej inicjatywy!

Szkolna Poczta Walentynkowa

W dniach 1-11 lutego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Małgorzata Kin, p. Katarzyna Kopczyńska oraz p. Michał Rek zorganizowali dla uczniów klas I-IV oraz oddziałów przedszkolnych szkolną pocztę walentynkową. Najmłodsi uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej przy sklepiku szkolnym. Dnia 14 lutego podczas Walentynek podsumowano akcję i dostarczono kartki walentynkowe adresatom. Św. Walenty pamiętał tego dnia o wszystkich!

Kolorowe Środy - Szary

Szkolna Poczta Walentynkowa

Kolorowe Środy - Niebieski

Życzenia Świąteczne

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 17 grudnia złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wręczyli pamiątkowe drewniane bombki ze słodkim upominkiem wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022 życzy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie

Światowy Dzień Piłki Nożnej

Dnia 10 grudnia włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Piłki Nożnej. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w arenę piłkarską, na korytarzach szkolnych można było zobaczyć uczniów ubranych w koszulki swoich lubionych drużyn. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zliczyli uczniów, którzy dołączyli do inicjatywy oraz przeanalizowali popularność poszczególnych zawodników.
Wśród ubranych na sportowo uczniów najbardziej popularnym zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Natomiast najwięcej fanów, jeśli chodzi o drużynę piłkarską ma FC Barcelona.
Warto też nadmienić, iż kilkoro uczniów pamiętało o lokalnej drużynie ZKS Orły Zagórów!

Najpopularniejszy piłkarz:
Robert Lewandowski - 5
Leo Messi - 3
Cristiano Ronaldo – 2
Neymar – 1
Wojciech Szczęsny - 1

Najpopularniejsza drużyna:
FC Barcelona – 7
Polska - 5
Bayern Monachium – 4
ZKS Orły Zagórów – 3
Juventus Turyn, Real Madryt – 2
Borussia Dortmund, Francja - 1

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej inicjatywie!


Szkolne Mikołajki

Dnia 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy Mikołajki. Większość uczniów ubrała się tego dnia na czerwono, widać też było mnóstwo mikołajowych czapek na korytarzach szkolnych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę elfów i częstowali wszystkich uczniów i pracowników szkoły słodkościami.

Kolorowe Środy - Czerwony

Andrzejki

W dniach 25-26 listopada Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami oraz wychowawcami klas zorganizował Andrzejki. W auli szkolnej odbyła się długo wyczekiwana Dyskoteka Andrzejkowa dla uczniów klas IV – VIII, która cieszyła się bardzo wysoką frekwencją. W przerwach między zabawą taneczną uczniowie klasy VIII przeprowadzali wróżby andrzejkowe. Chętni mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Samorząd Uczniowski zadbał też o oprawę muzyczną, oświetlenie oraz słodki bufet. Następnego dnia uczniowie klas I – III równie hucznie obchodzili Andrzejki. Wychowawczynie przygotowały odświętne dekoracje oraz przeprowadziły wróżby i zabawy dla najmłodszych. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową!

Uroczysty Apel z okazji 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Regulamin akcji „Twoje urodziny”:
1. Uczeń w dniu swoich urodzin jest zwolniony z odpowiedzi ustnych oraz pisania niezapowiedzianych kartkówek.
2. Wykaz dat urodzin poszczególnych klas przygotowuje wychowawca danej klasy.
3. W przypadku urodzin przypadających na dzień wolny od zajęć szkolnych (np. wakacje, ferie, święta, weekend itd.) uczeń zgłasza wychowawcy ten fakt zamieniając datę urodzin na datę imienin lub następny wolny dzień przypadający po urodzinach.
4. Regulamin wchodzi w życie z dniem 8 listopada 2021r.

Regulamin akcji "Szczęśliwy numerek"

1. Szczęśliwy numerek będzie losowany automatycznie przez system LIBRUS oraz zamieszczony w dzienniku elektronicznym.
2. Od wyniku losowania nie ma odwołania.
3. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
a) odpowiedzi ustnej na ocenę,
b) pisania niezapowiedzianej kartkówki.
4. Informacja o szczęśliwym numerku będzie zamieszczona w elektronicznym dzienniku LIBRUS.
5. Regulamin Szczęśliwego Numerka w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie wchodzi z dniem 5 listopada 2021 r. Każdy uczeń i nauczyciel jest zobowiązany do przestrzegania ww. zasad.

Kolorowe środy - Biały

Akcja "Kolorowe środy"

Regulamin:

1. W pierwszą środę miesiąca uczniowie ubierają się na dany kolor.
2. Informacja o kolorze odzieży będą ogłaszane na tablicy ogłoszeń.
3. O wyborze koloru decyduje przewodniczący SU
4. W wybranym przez SU kolorze mogą być spodnie, bluzka, spódnica.
5. Wszyscy uczniowie, którzy w wyznaczonym dniu przyłączą się do wspólnej zabawy i założą kolorowe ubranie będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych, pisania kartkówek i sprawdzianów.
6. Osoby, które nie przyłączą się do akcji muszą liczyć się z możliwością pójścia do odpowiedzi, napisania kartkówki itp.

Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 4 – 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas I-VIII, przynosząc prawie 180kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 13 października złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli pamiątkowe kartki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie”.                                     Arystoteles


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie składamy najserdeczniejsze życzenia. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, cierpliwość, wyrozumiałość, za wkład w nasz rozwój. Samych radości i wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

Ślubowanie Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 6 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrany Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Kowalewski złożył uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Wiktorowi wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.

Powołania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

Dnia 4 października nowo wybrany przewodniczący Wiktor Kowalewski powołał Prezydium, które będzie wspólnie z nim tworzyć Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Trąbczynie w roku szkolnym 2021/2022.
Skład przedstawia się następująco:

Przewodniczący: Wiktor Kowalewski
Zastępca przewodniczącego: Agata Janowska
Skarbnik: Wiktor Kopczyński
Sekretarz:
Hubert Kałmucki

Przed całym Zarządem jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września 2021 r. odbyły się na terenie naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 125 uczniów i 21 nauczycieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, przeprowadzoną przez kandydatów i sztaby wyborcze w formie spotkań z uczniami, plakatów z programem i zdjęciem kandydata. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.
Oddano 131 głosów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego spośród 3 kandydatów i opiekuna samorządu spośród 15 nauczycieli. Frekwencja w wyborach wyniosła 90%. Komisja wyborcza w składzie: Zofia Markiewicz, Hubert Kałmucki oraz Nikodem Przybylski czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów: Beata Kwaśniewska, Joanna Parus.
Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według liczby otrzymanych głosów):
I TURA
Bartosz Bartoszczak - 45 głosów
Wiktor Kowalewski - 45 głosów
Agata Janowska - 41 głosów

W związku z brakiem rozstrzygnięcia w I turze wyborów, w dniu 1 października odbyła się II tura wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, w której zagłosowało 129 uprawnionych. Frekwencja w „dogrywce” wyniosła 88%. Wyniki przedstawiają się następująco:
II TURA
Wiktor Kowalewski – 69 głosów
Bartosz Bartoszczak – 58 głosów
2 głosy nieważne

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został WIKTOR KOWALEWSKI.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2021/2022 uczniowie wybierali również opiekuna SU. Największą liczbę głosów uzyskali (według ilości otrzymanych głosów):
Michał Rek – 40
Joanna Parus – 18
Roma Zdunek - 14

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan MICHAŁ REK.

GRATULUJEMY!


Wybory do Samorządu Uczniowskiego - już 29 września 2021!

Rok szkolny 2020/2021

Kolorowe Dni - Żółty

Uczniowie naszej szkoły ponownie dołączyli do akcji "Kolorowe Dni". Z okazji nadchodzącego lata i zbliżających się wakacji uczniowie ubrali się w odcieniach żółtego. W ten upalny poniedziałek królowały w naszej szkole słoneczne kolory!

Kolorowe Dni - Zielony

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do szkoły i wznowiliśmy naszą akcję "Kolorowe dni". W dniach 17-18 maja uczniowie wszystkich klas podczas nauczania hybrydowego dołączyli do naszej zabawy i ubrali się na zielono. A jako, że kolor zielony to symbol nadziei, z nadzieją wróciliśmy w mury szkolne :)

Wznawiamy akcję "Kolorowe Dni"!

Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Szkolna poczta walentynkowa

W dniach 1-10 lutego opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Małgorzata Kin, Katarzyna Kopczyńska oraz Michał Rek zorganizowali dla uczniów klas I-III szkolną pocztę walentynkową. Najmłodsi uczniowie składali swoje kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki umieszczonej w bibliotece szkolnej. Dnia 12 lutego podsumowano akcję podczas KOLOROWEGO PIĄTKU. Z okazji Walentynek najmłodsi ubrali się na czerwono, a organizatorzy akcji zadbali tego dnia o dostarczenie kartek walentynkowych adresatom. Mimo panującego na dworze zimna był to bardzo ciepły dzień!

Życzenia Świąteczno-Noworoczne

Dzień Spódnicy i Koszuli

Dnia 30 października uczniowie klas 0-III i przedszkola uroczyście obchodzili Dzień Spódnicy i Koszuli. Dziewczynki założyły odświętne spódniczki, natomiast chłopcy ubrali kolorowe koszule. W tych trudnych dla wszystkich dniach najmłodsi wnieśli nutkę optymizmu. Wszyscy prezentowali się zjawiskowo.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu!

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas 0-VIII, przynosząc ponad 220kg karmy dla psów i kotów!


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Regulaminy cyklicznych akcji

Akcja „Kolorowe Poniedziki

Regulamin „Kolorowych Poniedziałków”

1. W pierwszy poniedziałek miesiąca uczniowie ubierają się na dany kolor.
2. Informacja o kolorze odzieży będą ogłaszane na tablicy ogłoszeń.
3. O wyborze koloru decyduje przewodniczący SU
4. W wybranym przez SU kolorze mogą być spodnie, bluzka, spódnica.
5. Wszyscy uczniowie, którzy w wyznaczonym dniu przyłączą się do wspólnej zabawy i założą kolorowe ubranie będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych, pisania kartkówek i sprawdzianów.
6. Osoby, które nie przyłączą się do akcji muszą liczyć się z możliwością pójścia do odpowiedzi, napisania kartkówki itp.
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zabawy w „Kolorowe poniedziałki”!!!
Harmonogram „Kolorowych poniedziałków”:
· 9 listopada – biały
· 7 grudnia – czerwony,
· 4 stycznia – niebieski,
· 15 lutego – szary,
· 1 marca – różowy,
· 12 kwietnia – zielony,
· 10 maja – fioletowy,
· 7 czerwca – żółty.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Akcja „Szczęśliwy numerek”

Regulamin "Szczęśliwego numerka":
1. Szczęśliwy numerek będzie losowany przez koordynatorów wybranych przez SU.
2. Od wyniku losowania nie ma odwołania.
3. Każdego dnia nauki o godz. 7:45 losowane są dwa numerki.
4. Numery będą losowane od 1 do 24.
5. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
a) odpowiedzi ustnej na ocenę;
b) z pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka. Wówczas sam decyduje, czy ocena ma być wpisana do dziennika, czy nie.
6. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:
a) pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i kartkówek;
b) wykonywania prac domowych (pisemnych i ustnych), z których uczeń może być oceniony;
c) aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie);
d) wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego.
7. Uczeń posiadający danego dnia Szczęśliwy Numerek ma obowiązek grzecznie poinformować o tym nauczyciela przy sprawdzaniu obecności.
8. Jeżeli uczeń bądź klasa nie stosuje się do zasad Szczęśliwego Numerka i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej Szczęśliwego Numerka danemu uczniowi lub klasie. Wychowawca zobowiązany jest poinformować o zaistniałej sytuacji pozostałych nauczycieli.
9. Informacja o szczęśliwym numerku będzie zamieszczona przy wejściu do szkoły.
10. Regulamin Szczęśliwego Numerka w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie wchodzi z dniem 13 września 2019 r. Każdy uczeń i nauczyciel jest zobowiązany do przestrzegania ww. zasad.
Szczęśliwcy, którego numerek zostanie wylosowany upominajcie się o swoje przywileje i przestrzeganie ich przez nauczycieli !!!

Zaprzysiężenie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrana Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sonia Łuczak złożyła uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Sonii wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dnia 13 października złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli pamiątkowe kartki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym naszej szkoły.

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie”.           Arystoteles


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie składamy najserdeczniejsze życzenia. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, cierpliwość, wyrozumiałość, za wkład w nasz rozwój. Samych radości i wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym
.

Uroczyste Ślubowanie klasy I

Dnia 13 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w Uroczystym Ślubowaniu klasy I. Samorząd Uczniowski ufundował dla Pierwszoklasistów drobne upominki. Poszczególne klasy podczas uroczystości z powodu obostrzeń COVID-19 reprezentowały kilkuosobowe delegacje.

Powołania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

Dnia 2 października nowo wybrana przewodnicząca Sonia Łuczak powołała Prezydium, które będzie wspólnie z nią tworzyć Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Trąbczynie w roku szkolnym 2020/2021.
Skład przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Sonia Łuczak
Zastępca przewodniczącej: Dorota Bączkiewicz
Skarbnik: Mateusz Bryk
Sekretarz: Marta Bartoszczak

Przed całym Zarządem jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 września 2020 r. odbyły się na terenie naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 125 uczniów i 20 nauczycieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, przeprowadzoną przez kandydatów i sztaby wyborcze w formie spotkań z uczniami, plakatów z programem i zdjęciem kandydata.
Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

Oddano 135 głosów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego spośród 4 kandydatów i opiekuna samorządu spośród 13 nauczycieli. Frekwencja w wyborach wyniosła 93%.
Komisja wyborcza w składzie: Marta Bartoszczak, Kinga Kierzek, Paweł Kin i Filip Kuznowicz czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów: Beata Kwaśniewska, Katarzyna Kopczyńska.
Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według liczby otrzymanych głosów):
Sonia Łuczak - 48 głosów

Mateusz Bryk - 38 głosów

Bartosz Bartoszczak - 37 głosów

Milena Knapik - 12 głosów.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została SONIA ŁUCZAK

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie wybierali również opiekuna SU. Największą liczbę głosów uzyskali (według ilości otrzymanych głosów):
Michał Rek - 54
Marzena Kazimierska -15
Ewa Klodzińska - 13
Katarzyna Kopczyńska - 13

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan MICHAŁ REK

Rok szkolny 2019/2020

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski zrobił wszystkim paniom pracującym w naszej szkole miłą niespodziankę. Zarówno Pani Dyrektor, Wicedyrektor, panie nauczycielki, przedszkolanki, panie pracujące w administracji, kuchni i obsłudze – wszystkie One zostały obdarowane życzeniami i słodkimi upominkami przez reprezentantów męskiej części uczniów naszej szkoły. Nie zapomnieli oni również o swoich koleżankach zarówno tych najmłodszych, jaki i tych trochę starszych.

Pomarańczowa środa

4 marca był kolejnym kolorowym dniem bez pytania, kartkówek i sprawdzianów, tym razem był to kolor pomarańczowy. Kolejny kolorowy dzień w środę 1 kwietnia, będzie to kolor fioletowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Walentynki

Święto Zakochanych jest coraz bardziej popularne. W związku z tym w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Poczta walentynkowa". Zaraz po feriach w sklepiku szkolnym ustawiliśmy skrzyneczkę, do której można było wrzucać swoją korespondencję z miłymi pozdrowieniami dla koleżanek i kolegów ze szkoły. Magii tej zabawy dali się ponieść wszyscy uczniowie - od pierwszaków, aż po ósmoklasistów. Walentynkowa skrzynka szybko napełniała się karteczkami i serduszkami z wyrazami miłości i sympatii. Wielu robiło to anonimowa, a najodważniejsi podpisywali się imieniem i nazwiskiem. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.
Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem i złą oceną.
Finalnym dopełnieniem święta zakochanych była szkolna dyskoteka podczas, której z głośników rozbrzmiewało wiele utworów z uczuciem w tle.

Mamy "Piłkarzyki"!
Wybrany w demokratycznych wyborach przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartosz Styperek skrupulatnie realizuje swoje obietnice wyborcze, a jedną z nich był właśnie stół piłkarski. To, że wszyscy uczniowie mogą podczas przerw międzylekcyjnych umilić swój czas grą w piłkarzyki jest zasługą przewodniczącego, który zorganizował zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, a nawet przybył prosić o wsparcie finansowe rodziców obecnych na jednej z wywiadówek. Wszyscy uczniowie są bardzo zadowoleni z pomysłu Bartosza i cieszą się, że właśnie jego wybrali na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Kolorowy luty

Kolejnym kolorowym dniem bez pytania, kartkówek i sprawdzianów, był 12 lutego. Tym razem większość uczniów założyła ubrania w kolorze niebieskim. Kolejny kolorowy dzień w pierwszą środę marca, a kolorem dominującym w szkole będzie pomarańczowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kolorowy styczeń

8 stycznia był kolejnym kolorowym dniem w naszej szkole. Rekompensatą braku śniegu tej zimy miał być biały kolor naszych ubrań. Był to oczywiście dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów. Dodatkowo Samorząd Uczniowski ogłosił w tym dniu konkurs na najbardziej śnieżno-białą klasę. Dla uczniów zwycięskiej klasy przewidziano nagrodę.

Wyniki przedstawiały się następująco:

KLASA          LIczba osób ubranych na biało/                 Wartość w %                           Miejsce

                     liczba obecnych uczniów

        I             16/18+wychowawca                                88,89%+10%=98,89%                        VI

        II             11/11+wychowawca                                100%+10%=110%                              III

        III            11/11+wychowawca*                               100%+20%=120%                              I

        IV            5/6+wychowawca                                    83,33%+10%=93,33%                      VIII

        Va           15/16+wychowawca*                               93,75%+20%=113,75%                      II

        Vb           12/13 + wychowawca                              92,31%+10% =102,31%                     V

        VI             23/24                                                      95,83%+0% =95,83%                       VII

        VII            13/14                                                      92,86%+0% =92,86%                        IX

        VIII           14/14+wychowawca                               100%+10% =110%                             III

- wychowawca* - nauczyciel ubrany cały na biało

Najbardziej śnieżono-biała okazała się klasa III. Drugie miejsce zajęła klasa Va, a kolejnymi klasami, które ex aequo znalazły się na podium były klasy II i VIII.

Zapraszamy na krótką fotorelację z kolorowej środy w styczniu.

Życzenia Świąteczne

Mikołajki w naszej szkole

Kolejny kolorowy dzień w naszej szkole

4 grudnia był kolejnym kolorowym dniem bez pytania, kartkówek i sprawdzianów, tym razem był to kolor różowy. Kolejny kolorowy dzień w środę 8 stycznia, będzie to kolor biały. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kolorowy listopad

6 listopada po raz drugi odbyła się akcja Kolorowe dni. Większość uczniów naszej szkoły przyłączyła się do niej i założyła ubrania w kolorze beżowo/brązowym. Wszyscy przebrani zyskali immunitet i byli zwolnieni z odpytywania, kartkówek i sprawdzianów (dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom za wyrozumiałość). Pomimo, że Światowy Dzień Czekolady obchodzony jest w kwietniu, my w związku z kolorem brązowy, który kojarzy się właśnie z czekoladą, postanowiliśmy go nieco przyspieszyć. Przewodniczący samorządu uczniowskiego zaopatrzony w pełen koszyk czekolady, częstował nią wszystkich, którzy mieli na nią ochotę. Przez chwilę zrobiło się bardzo czekoladowo.
Kolejny kolorowy dzień już w środę 4 grudnia, uczniowie naszej szkoły zakładają ubrania w kolorze różowym. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Akcja Kolorowe dni
23 października rozpoczęliśmy obchody „Kolorowych dni”. Dzisiaj przypadł dzień czerwony, dlatego uczniowie oraz nauczyciele szkoły ubrani byli właśnie w odzież tego koloru.

Następny kolorowy dzień to środa 6 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły zakładają ubrania w kolorze brązowym/beżowym. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Akcja Szczęśliwy numerek

Regulamin

1. Szczęśliwy numerek będzie losowany przez koordynatorów wybranych przez SU.
2. Od wyniku losowania nie ma odwołania.
3. Każdego dnia nauki o godz. 7:45 losowane są dwa numerki.
4. Numery będą losowane od 1 do 24.
5. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
a) odpowiedzi ustnej na ocenę;
b) z pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka. Wówczas sam decyduje, czy ocena ma być wpisana do dziennika, czy nie.
6. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:
a) pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i kartkówek;
b) wykonywania prac domowych (pisemnych i ustnych), z których uczeń może być oceniony;
c) aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie);
d) wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego.
7. Uczeń posiadający danego dnia Szczęśliwy Numerek ma obowiązek grzecznie poinformować o tym nauczyciela przy sprawdzaniu obecności.
8. Jeżeli uczeń bądź klasa nie stosuje się do zasad Szczęśliwego Numerka i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej Szczęśliwego Numerka danemu uczniowi lub klasie. Wychowawca zobowiązany jest poinformować o zaistniałej sytuacji pozostałych nauczycieli.
9. Informacja o szczęśliwym numerku będzie zamieszczona przy wejściu do szkoły.
10. Regulamin Szczęśliwego Numerka w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie wchodzi z dniem 13 września 2019 r. Każdy uczeń i nauczyciel jest zobowiązany do przestrzegania ww. zasad.
Szczęśliwcy, którego numerek zostanie wylosowany
upominajcie się o swoje przywileje i  przestrzeganie ich przez nauczycieli !!!


Akcja Kolorowe dni
Samorząd Uczniowski ogłasza rozpoczęcie akcji „Kolorowe dni” w roku szkolnym 2019/2020.

Regulamin „Kolorowych dni”


1. W pierwszą środę miesiąca uczniowie ubierają się na dany kolor.
2. Informacja o kolorze odzieży będą ogłaszane na tablicy ogłoszeń.
3. O wyborze koloru decyduje przewodniczący S.U. 
4. W wybranym przez SU kolorze mogą być spodnie, bluzka, spódnica.
5. Wszyscy uczniowie, którzy w wyznaczonym dniu przyłączą się do wspólnej zabawy i założą kolorowe ubranie będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych, pisania kartkówek i sprawdzianów.
6. Osoby, które nie przyłączą się do akcji muszą liczyć się z możliwością pójścia do odpowiedzi, napisania kartkówki itp.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zabawy w „kolorowe dni”!!!
Tak przedstawia się harmonogram kolorowych dni:
·
październik – czerwony,
· listopad – brązowy/beżowy,
· grudzień – różowy,
· styczeń – biały,
· luty – niebieski,
· marzec – pomarańczowy,
· kwiecień – fioletowy,
· maj – żółty,
· czerwiec – zielony.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Powołania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

7 października 2019 r. nowo wybrany przewodniczący Bartosz Styperek powołał Prezydium, które będzie wspólnie z nim tworzyć Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Trąbczynie w roku szkolnym 2019/2020.
Skład przedstawia się następująco:

Przewodniczący: Bartosz Styperek
Zastępca przewodniczącego: Laura Białecka
Skarbnik: Karolina Bergier, Oliwia Kruczkowska

Przed całym Zarządem jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji

2 października 2019 r. odbyły się na terenie naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 128 uczniów i 18 nauczycieli. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów i sztaby wyborcze w formie wieców, plakatów z programem i zdjęciem kandydata.
Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 123 uczniów i 16 nauczycieli, którzy wybierali przewodniczącego samorządu uczniowskiego spośród 4 kandydatów i opiekuna samorządu spośród 16 nauczycieli. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania - 2 były nieważne (ze względu na zbyt dużą liczbę znaków X zaznaczonych na karcie wyborczej), pozostałe karty to głosy ważne. Frekwencja w wyborach wyniosła 95%.
Komisja wyborcza w składzie: Oliwia Kruczkowska, Karolina Bergier, Olaf Swędrowski, Tomasz Langwiński czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciele nadzorujący przebieg wyborów: Beata Kwaśniewska, Joanna Parus.
Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według ilości otrzymanych głosów):
Bartosz Styperek - 46
Sonia Łuczak - 32
Łucja Olejniczak - 31
Laura Białecka - 29

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został BARTOSZ STYPEREK
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie wybierali również opiekuna SU. Największą liczbę głosów uzyskali (według ilości otrzymanych głosów):
Joanna Parus - 33
Michał Rek - 25

Ewa Kłodzińska -15
Kinga Białecka - 14
Anna Bandych - 11
Marzena Kazimierska - 11
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani JOANNA PARUS

Dzień Chłopca
30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. Życzenia przekazuje również damska część samorządu uczniowskiego.

Z okazji Waszego Święta - Dnia Chłopca
– my, dziewczyny,
życzymy każdemu chłopcu:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
Ciastek - tylko tych najsłodszych
Samochodów - tylko tych najszybszych
Zabaw - tylko najweselszych
Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze,
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!
A ponadto wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Ci dzisiaj życzy Samorząd Uczniowski

Wybierz przewodniczącego Samorządu Szkolnego!


2 października 2019 roku odbędą się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Czworo kandydatów wraz ze swoimi sztabami wyborczymi zawalczy o tę funkcję i już prowadzi kampanię wyborczą prezentując swoje programy.

W dniach 23-26 września odbędą się wiece wyborcze.

Jako pierwszy 23 września zaprezentuje się kandydat „Brodatych” Bartosz Styperek.
24 września „Tęczowe skrzaty” i Sonia Łuczak,

25 września „Białe Liski” z Laurą Białecką,
a ostatniego dnia
26 września „Kucyki Pony” i Łucja Olejniczak.

Już niedługo będziesz mógł zdecydować, który z uczniów naszej szkoły zostanie przewodniczącym Samorządu Szkolnego. Zanim weźmiesz udział w wyborach zapoznaj się z programami wyborczymi kandydatów, bo przecież wszystko zależy od nas!

Bartosz Styperek
1. Przywrócenie szczęśliwego numerka.
2. Zorganizowanie comiesięcznych spotkań trójek klasowych, na których poruszone zostałyby tematy szkoły, co wypadłoby w niej zmienić, jak działa aktualny samorząd uczniowski.
3. Przywrócenie niezadawania prac domowych na weekend.
4. Zrzutka na stół do piłakrzyków.
5. Więcej dyskotek szkolnych, aktualnie jest ich za mało, a młodzież taka jak my chce się bawić.

Sonia Łuczak
1. Tydzień z telefonem raz w miesiącu.
2. Papier w szkolnych toaletach.
3. Więcej dyskotek.
4. Mam talent w szkole.
5. Skrzynka życzeń.

Laura Białecka
1. Więcej dyskotek szkolnych
2. Powrót szczęśliwego numerka.
3. Niezadawanie prac domowych na weekend.
4. Wprowadzenie niestandardowych dni takich jak np.: dzień kolorowych skarpetak, dzień piżamy, dzień dresowy itp.
Obiecuje również:
- dbać o dobre imię szkoły,
- godnie reprezentować uczniów przed gronem pedagogicznym,
- rozstrzygać spory między uczniami oraz zapobiegać konfliktom,
- wprowadzać w życie szkoły wiele oryginalnych pomysłów, aby umilić wszystkim czas.

Łucja Olejniczak
1. Dyskoteka raz na dwa miesiące.
2. Brak pracy domowej na weekendy.
3. Więcej konkursów.
4. Kontynuacja działalności gazety szkolnej.
5. Organizowanie dania przyrody, biologii itp.
Jest również otwarta na Wasze pomysły.

ROK SZKOLNY 2018/2019

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na projekt kartki pocztowej pt. „Tadeusz Kościuszko – naczelnik, inżynier, generał”


Z okazji przypadającej w tym roku 225. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej i dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski Samorząd Uczniowski wspólnie z szkolną biblioteką zorganizował szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt kartki pocztowej pt. „Tadeusz Kościuszko – naczelnik, inżynier, generał”. Głównymi celami konkursu było: promowanie wśród uczniów zainteresowań filatelistycznych, poszerzenie wiedzy na temat historii Polski oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności.
Podsumowanie konkursu odbyło się podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, a wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce Maja Ławniczak z klasy IV b i Oskar Stuczyński z klasy VIII,
2 miejsce Mateusz Kubacki z klasy VII,
3 miejsce Oliwia Fimiak z klasy VIII
.

Wyróżnienia otrzymali:
Eryk Jnkowski
Nikola Jankowska
Oliwia Kulczyńska
Agata Janowska
Julia Burdzińska
Magdalena Maroszak
Kacper Szymczak.

Dzień Kobiet

Wesołych Świąt!

Szkolne mikołajki

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Święto to kojarzy się nieodłącznie z prezentami zostawionymi przez świętego Mikołaja w bucie lub pod poduszką. Ta tradycja jest również od wielu lat podtrzymywana w naszej szkole. Wyjątkowość tego dnia i świąteczną atmosferę widać było już od wejścia do szkoły, gdzie dzieci i dorosłych wita pięknie przystrojona choinka. Wszyscy czekali na św. Mikołaja, który jak co roku, przynosi społeczności szkolnej słodkie prezenty. I przybył… Samorząd Uczniowski obdarował wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej placówki pysznymi słodkościami. A teraz wszyscy czekamy już na jasełka oraz wigilijne śpiewanie kolęd i pastorałek. Niecodzienną atmosferę tego dnia obrazują zdjęcia, które można zobaczyć pod tekstem. Kolorem dominującym w tym dniu był oczywiście czerwony.

Andrzejki 2018

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole organizując w dniu 29 listopada dyskotekę. Imprezę, jak co roku przygotował Samorząd Uczniowski. 
Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. W czasie wróżbiarskiego wieczorku był również czas na dyskotekę. Nasz DJ Jakub Bączkiewicz  zadbał, aby na naszej imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy.

Zbiórka zabawek na Mikołajkowy Kiermasz Dla Patryka

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez strażaków z OSP w Zagórowie. Podczas kiermaszu, który odbędzie się 9 grudnia będzie przeprowadzona licytacja oraz loteria fantowa. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na leczenie cierpiącego na chorobę potocznie zwaną Klątwą Ondyny Patryka. Klątwa Ondyny to zwyczajowa nazwa na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Cierpiący na tę przypadłość mogą doznać zatrzymania oddechu we śnie. Cierpi również na nią siedmiomiesięczny Patryk. Każdej nocy musi być podłączany do respiratora. Szansą dla chłopca są kosztowne operacje za granicą.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane zabawki.

Świąteczna kartka dobroczynności

Uczniowie naszej szkoły wspierają każdą akcję charytatywną dlatego też z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji zorganizowanej przez Sursum corda i zakupili „Świąteczne kartki dobroczynne”. Pieniądze zebrane podczas tej akcji zostaną zainwestowane w całości w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym, objętym pomocą w ramach programu „Na Ratunek”.
Wszystkie kartki rozeszły się w tempie błyskawicznym, a wielu uczniów było niepocieszonych faktem, że kartek tak szybko zabrakło.
Samorząd Uczniowski dziękuje za wsparcie i życzliwość.

Rozstrzygnięcie konkursów Samorządu Uczniowskiego

Konkurs plastyczny „100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski w oczach dziecka”

W kategorii klas „0”-III
miejsce I Julia Dziekanowicz z klasy I
miejsce II Paweł Olejniczak z klasy „0”
miejsce III Tobiasz Szambelan z klasy „0”

W kategorii klas IV-VI
miejsce I Maja Ławniczak z klasy IV b
miejsce II Szymon Musiałowski z klasy V
miejsce III Wiktor Kowalewski z klasy IV b

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
miejsce I Michalina Matuszak z klasy VIII
miejsce I Alicja Kulczyńska z klasy III gimnazjum
miejsce II Oliwia Matecka z klasy VII
miejsce II Eryk Jankowski z klasy III gimnazjum

„Jestem Polką!” „Jestem Polakiem!”
 

W kategorii klas „0”-III
miejsce I Jasiu Wolniewicz z klasy „0”
miejsce I Maciej Chmielewski z klasy I
miejsce II Kacper Bartoszczak z klasy I
miejsce III Antoni Matyniak z klasy II
miejsce III Olga Szymkowiak z klasy II

W kategorii klas IV-VI
miejsce I Agata Janowska z klasy IV a
miejsce II Wiktor Kowalewski z klasy IV b
miejsce III Maja Ławniczak z klasy IV b
miejsce III Jakub Ławniczak z klasy V

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
miejsce I Oliwia Michalak z klasy VIII
miejsce II Alicja Kulczyńska z klasy III gimnazjum
miejsce III Martyna Fagasińska z klasy VII

Konkurs plastyczny „SPORTOWY BOHATER NIEPODLEGŁEJ”

W kategorii klas IV-VI
miejsce I Maja Ławniczak z klasy IV b
miejsce II Amelia Bączkiewicz z klasy V
miejsce III Agata Janowska z klasy IV a
miejsce III Amelia Michalak z klasy V

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum
miejsce I Alicja Kulczyńska z klasy III gimnazjum
miejsce II Oliwia Michalak z klasy VIII
miejsce III Julita Parus z klasy VIII

Dzień spódnicy i krawata

Uwaga! Zbiórka zniczy!

1 i 2 listopada to dni pamięci o zmarłych. Przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami SU odwiedzą groby zmarłych nauczycieli pracujących niegdyś w naszej szkole oraz innych znanych mieszkańców Trąbczyna. W tym celu zbieramy znicze, a za każdy okazany gest życzliwości serdecznie dziękujemy. Do aktywnego udziału w niniejszej zbiórce zachęcamy wszystkie klasy zarówno te najmłodsze jak i te najstarsze


Ślubowanie klas pierwszych

16 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. W uroczystości brał również udział Samorząd Uczniowski.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 
Na zakończenie uroczystości wychowawczyni wręczyła im dyplomy, rodzice prezenty, a Samorząd Uczniowski drobne upominki.

Zakręcona akcja! Zbieramy plastikowe nakrętki. Razem możemy więcej.
Wzorem lat poprzednich również w tym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Wszystkie zebrane w ubiegłym roku szkolnym nakrętki zostały przyniesione do szkoły i przekazane rodzicom na rehabilitację ich chorego synka. W ten sposób pomagamy nie tylko drugiemu człowiekowi, ale również wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki naszej akcji o wiele mniej zakręconych butelek trafiło na wysypisko śmieci.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, ICH RODZICOM I KREWNYM, 
którzy włączyli się w ww. akcję i  zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły podczas kolejnej zbiórki ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski.
Nie wykręcaj się – Zbieraj nakrętki.

Życzenia Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego z okazji DEN

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.
 
Drodzy Nauczyciele!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.
 
W imieniu Samorządu Uczniowskiego

Alicja Kulczyńska

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka, obchodzony w Polsce 30 września, to święto stosunkowo nowe. Szybko jednak zdobyło pewną popularność jako alternatywa dla Dnia Mężczyzn z 10 marca. 
Wiosną świętują bowiem dojrzali panowie, a jesienią – młodzi metryką… lub duchem. Jak się obchodzi Dzień Chłopaka? Jaki prezent z tej okazji zafundować koledze, przyjacielowi lub ukochanemu?
Dla dziewcząt z naszej szkoły nie stanowi to problemu. Młodość idzie w parze z kreatywnością, więc chłopcy nie mogli narzekać na zapomnienie w dniu swojego święta. Ponieważ 30 września przypadł w tym roku w niedzielę,
to główne świętowanie odbyło się w poniedziałek 1 października. Dziewczęta ze wszystkich klas poczynając od tych najmłodszych, kończąc na gimnazjalistkach stanęły na wysokości zadnia i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci chłopaków. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków. Było coś słodkiego lub coś bardziej konkretnego np. pizza. W klasach było wesoło i głośno, gdyż po jedzeniu był czas na zabawę, chłopcy uczestniczyli w licznych konkurencjach sprawnościowych i intelektualnych (oczywiście wygrani nagradzani byli słodyczami). Było miło, zaskakująco i wesoło czyli tak, jak chciały dziewczyny, aby ten dzień wyglądał.
O chłopcach pamiętały również dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego i każdemu z nich w tym dniu wręczyły słodki upominek i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

Konkursy SU – do wyboru

Samorząd Uczniowski pragnąc uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ogłasza konkursy plastyczne, do wyboru są następujące tytuły:

„100 – lecie Odzyskania Niepodległości Polski w oczach dziecka”
„Sportowy Bohater Niepodległej”
„Jestem Polką, jestem Polakiem”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy I-III,
- klasy IV-VI,
- klasy VII-VIII i gimnazjum.
Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział we wszystkich trzech konkursach oddając trzy różne prace lub w jednym.
Format prac – A3. Technika prac plastycznych – dowolna, płaska z wyłączeniem materiałów sypkich lub gotowych elegantów.
Praca musi być wykonana samodzielnie przez uczestników konkursu.
Prace należy dostarczyć do opiekunek Samorządu Uczniowskiego do dnia 26 października 2018 r.
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
Prace złożone na konkurs nie będą zwracane autorom, a najlepsze z nich zostaną przesłane na etap ogólnopolski.


Szczęśliwy numerek

Szczęście w życiu jest potrzebne, dlatego tradycyjnie z początkiem roku szkolnego rozpoczęło się codzienne losowanie jakiegoś wybrańca w ramach akcji Szczęśliwy numerek, a uściślając szczęśliwe są dwie osoby. Szczęśliwy numerek losowany jest każdego dnia od poniedziałku do piątku przed pierwszą godziną lekcyjną i obowiązuje do końca zajęć w danym dniu. Wylosowane numerki podane są do wiadomości uczniów i nauczycieli przez umieszczenie ich na tablicy ogłoszeń umieszczonej przy wejściu do szkoły.
Szczęśliwy numerek pozwala, nie mniej szczęśliwemu posiadaczowi, na jeden dzień zapomnieć o trudach związanych z kartkówką i ustnym sprawdzaniem wiedzy. Los bywa ślepy, nie zawsze pamięta, by się do nas uśmiechnąć, dlatego nieco mu pomagamy, losując spośród nas tego, kto przez jeden dzień może poczuć się w szkole niezagrożonym nagłym jak zawsze niespodziewanym pytaniem ze strony nauczyciela.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego odbyły się 12 września. Do Zarządu SU kandydowało pięcioro uczniów z klas IV-VIII i III klasy gimnazjum. Swoje głosy mogli oddać wszyscy przedstawiciel trójek klasowych obecni na zebraniu. Wyścig wyborczy wygrała Alicja Kulczyńska, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą przewodniczącej została Michalina Matuszak, a skarbniczkami Martyna Kierzek i Karolina Pawłowska.
Opiekunkami Samorządu są panie: Joanna Parus i Dorota Karaszewska.
Dodajmy jeszcze, że czerwcu wybrano nowy skład pocztu sztandarowego, którego skład przedstawia się następująco:
Chorąży – Bartosz Szulc, asysta – Wiktoria Frątczak i Weronika Siuba.
Rezerwa: chorąży – Eryk Jankowski, asysta – Michalina Matuszak i Wiktoria Urbaniak.

ROK SZKOLNY 2017-2018

Gramy z sercem

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została przeprowadzona kwesta na zakup protez dla mieszkańców gminy Zagórów i Goliny. Nasi koledzy wykazali się wyjątkową hojnością. W sumie zebraliśmy 398,18 zł. Cała kwota została przekazana na ręce organizatorów w dniu koncertu charytatywnego.

Samorządowe życzenia świąteczne

„Gdy pierwsze kotki brzozowe
i listki drżące zielenią
niziutko skłaniają głowy
w cichym oczekiwaniu
na radość Niedzieli Palmowej
i kiedy świat cały
trwa w podniosłym Hosanna
choć wiemy
że przed największym Darem
naszej wiary
Krwawą Ofiarą
i Zmartwychwstaniem
Najwyższego
na Mękę zostanie skazany
co stanie się Jego udziałem
lecz zburzy bramę śmierci
zapewni nam życie wieczne
więc już teraz
w skupionym dziękczynieniu
także się w chór ten włączamy...
Alleluja!”

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom,
Pracownikom Administracji i Obsługi naszej Szkoły życzenia:
Miłych i spokojnych Świąt Wielkanocnych
oraz wiele radości i wiosennego optymizmu
życzy

Samorząd Uczniowski SP w Trąbczynie

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI I PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Tradycyjnie, jak co roku, 21 marca Samorząd Uczniowski powitał Wiosnę. Ten wyjątkowy dzień był niezwykle barwny. Wszyscy uczniowie przebrani w kolorowe stroje wzięli udział w uroczystym apelu. Przedstawiciele każdej z klasy zaprezentowali swoją wizję wiosny. Pomysłowe i niezwykle barwne kostiumy przypadły wszystkim do gustu. Ponadto odbył się także przegląd piosenek o tematyce wiosennej. Brawurowo odśpiewane hity takie jak „Wiosna” czy „Oczy zielone” z pewnością wypędziły zimę! Na zakończenie dnia wszyscy uczestniczyli w ognisku.

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało 1910 roku. Zazwyczaj panie w Polsce otrzymują w prezencie słodycze i kwiaty. Goździki nadal są niezwykle popularnym kwiatem. Obok niego królują tulipany i czerwone róże, te szczególnie dla partnerek. Jednak w innych krajach, na przykład we Włoszech, kobiety otrzymują gałązki akacji srebrzystej. Podobny podarunek otrzymują w Rosji. Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnie świętem w Polsce, ale także m. in.: Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni I Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Włoszech i Ukrainie. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarowują drobne prezenty swoim matkom i babciom. Prezentami są najczęściej kwiaty lub słodycze.

Z okazji ŚWIĘTA KOBIET pragniemy złożyć naszym
wspaniałym Paniom najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia spełniania wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie, radości życiowej,
i aby kolejny następny dzień był Dniem Kobiet…

tego wszystkiego życzy męsko – chłopięca część naszej Szkoły!

Opatrunek na ratunek

Samorządowe życzenia świąteczne

"(...) Niejeden z nas czasami robi jakiś błąd,   
Czasem się zdarza dwa razy pod rząd.   
Ufa tym, co nie warci ufania.   
Kocha tych, co nie warci kochania.
A kto wie czy za rogiem   
Nie stoją anioł z Bogiem?   
I warto mieć marzenia,   
Doczekać ich spełnienia   
Kto wie czy za rogiem   
Nie stoją   Anioł z Bogiem,   
Nie obserwują zdarzeń 
I nie spełniają marzeń? Kto wie, kto wie? (...)
"
 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom,
Pracownikom Administracji i Obsługi naszej Szkoły życzenia:
radosnych Świąt, przeżyć wspaniałych w zdrowiu, szczęściu i miłości,
a  Nowym Roku samych sukcesów i spełnienia wszystkich marzeń
składa   

Samorząd Uczniowski SP w Trąbczynie

Mikołajki 2017 – szkolny czas radości i słodkich prezentów.

6 GRUDNIA jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Świąteczną atmosferę było widać od wejścia do szkoły, gdzie dzieci i dorosłych wita pięknie przystrojona choinka. Wszyscy czekali na św. Mikołaja, który jak co roku, przynosi społeczności szkolnej słodkie prezenty. I przybył… Samorząd Uczniowski obdarował wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej placówki pysznymi słodkościami. A teraz wszyscy czekamy już na jasełka i wigilijne śpiewanie kolęd i pastorałek. Niecodzienną atmosferę tego dnia obrazują zdjęcia, które można zobaczyć pod tekstem. Kolorem dominującym w tym dniu był oczywiście czerwony.

Andrzejki dla klas IV - VII i II - III gim.

30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV - VII i II - III gimnazjum. Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Atrakcją dyskoteki był pokój wróżb, w którym chętne osoby mogły poznać swoją przyszłość. Na pięknie przystrojonej auli wszyscy świetnie się bawili i w dobrych nastrojach odjechali do domów.

Opatrunek na ratunek

Już po raz drugi Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio "Opatrunek na Ratunek", polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla pacjentów misyjnych szpitali w Afryce.

W dniach od 6 do 24 listopada 2017 roku zbieraliśmy w naszej szkole materiały opatrunkowe, a były to bandaże (dziane czy elastyczne), gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran. Podobnie jak to było w marcu i tym razem akcję wsparło wielu uczniów naszej szkoły.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Także Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia, pozbawionego wszelkich wygód, nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie tak szczytnego celu!

Pamiętamy…
1 listopada – Wszystkich Świętych, 2 listopada – Dzień Zaduszny

"Śpieszmy się  kochać ludzi tak szybko odchodzą i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia  pierwszą"
Śpieszmy się, ks. Jan Twardowski

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy  opiniom - "Świętem Zmarłych". 1 listopada Kościół cieszy się z  faktu, iż bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. W odróżnieniu od tej  uroczystości, następnego dnia - 2 listopada - wspomina się  wszystkich wiernych zmarłych.

Jak czcimy Święto Wszystkich Świętych i  Dzień Zaduszny w naszej szkole? 

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami udał się na cmentarz, aby uczcić znanych mieszkańców Trąbczyna, których symboliczne groby znajdują się na tutejszej nekropolii. Odwiedziny Cmentarza - Miejsca Pamięci było nie tylko oddaniem czci zmarłym przez zapalenie zniczy, ale także lekcją historii i okazją wspomnienia biografii sławnych mieszkańców Trąbczyna.


Światowy Dzień Spódnicy

Dnia 30 października w naszej szkole obchodzony był "Światowy Dzień Spódnicy". Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Może była to grupa kobiet chcących ustanowić kolejny dzień celebracji swojej kobiecości, a może grupa mężczyzn wrażliwych na piękno.
Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini. Do wspólnej zabawy włączyli się również chłopcy, ci mniej odważni szczycili się dumnie swoimi krawatami, ale byli również tacy którzy z ogromnym humorem i dystansem do siebie, paradowali po szkolnych korytarzach w spódnicach. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niesprzyjającej aury zdecydowali się założyć spódnice i należycie uczcić ten dzień. 


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 20 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości pierwszaki  przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. W uroczystości brał również udział Samorząd Uczniowski.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, kuferki, a także drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

"Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie."
W imieniu Samorządu Uczniowskiego i uczniów naszej szkoły, z okazji Waszego święta, Dnia Edukacji Narodowej, składam Wam Pracownikom Szkoły najserdeczniejsze, najgorętsze, płynące z głębi serca życzenia: zdrowia, radości, spokoju w tym nowym roku szkolnym i powodzenia w poskromieniu setek uczniów. Energii, chęci i zapału do pracy.
Z okazji Dnia Nauczyciela, życzę Wam Nauczyciele abyście jedynek nie stawiali, byście się opamiętali i uczniów nie denerwowali. Wszystkiego najlepszego!
Olgierd Kłodziński – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca przypada 30 września, ale ponieważ w tym roku wypadł w sobotę to w naszej szkole świętowania nie było końca. Główne atrakcje odbywały się na lekcjach wychowawczych podczas których dziewczęta przygotowały prezenty, a z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli się, co okazywali na przerwach szkolnych.
Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopca powstał , prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Mens Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Mens Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :)
.

Ruszyła tegoroczna zbiórka nakrętek

W tym roku szkolnym również zbieramy nakrętki na rzecz chorych dzieci. Tradycyjnie trzymamy je w domach, by wiosną móc pochwalić się swoimi rezultatami. Samorząd Uczniowski planuje nagrodzić najlepszych zbieraczy.

Nie wykręcaj się – pomagaj chorym dzieciom!


Szczęśliwy numerek

Z początkiem roku szkolnego rozpoczęło się codzienne losowanie jakiegoś wybrańca w ramach akcji Szczęśliwy numerek, a uściślając szczęśliwe są dwie osoby. Szczęśliwy numerek losowany jest każdego dnia od poniedziałku do piątku przed pierwszą godziną lekcyjną i obowiązuje do końca zajęć w danym dniu. Wylosowane numerki podane są do wiadomości uczniów i nauczycieli przez umieszczenie ich na tablicy ogłoszeń umieszczonej przy wejściu do szkoły.
Szczęśliwy numerek pozwala, nie mniej szczęśliwemu posiadaczowi, na jeden dzień zapomnieć o trudach związanych z kartkówką i ustnym sprawdzaniem wiedzy. Los bywa ślepy, nie zawsze pamięta, by się do nas uśmiechnąć, dlatego nieco mu pomagamy, losując spośród nas tego, kto przez jeden dzień może poczuć się w szkole niezagrożonym nagłym jak zawsze niespodziewanym pytaniem ze strony nauczyciela.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Na pierwszym zebraniu przedstawicieli trójek klasowych wybrano nowy skład Samorządu Uczniowskiego. W wyborach na przewodniczącego szkoły zwyciężył Olgierd Kłodziński, zastępcą przewodniczącego została Izabela Bączkiewicz, a skarbnicy to: Alicja Kulczyńska i Karolina Pawłowska.
Opiekunkami Samorządu są panie: Joanna Parus i Dorota Karaszewska.

Dodajmy jeszcze, że czerwcu wybrano nowy skład pocztu sztandarowego, którego skład przedstawia się następująco:
Chorąży – Mateusz Matuszak, asysta – Izabela Bączkiewicz i Patrycja Knapik.
Rezerwa: chorąży – Filip Kołodziej, asysta – Wiktoria Frątczak i Weronika Siuba.


ROK SZKOLNY 2016-2017

Akcja - Upamiętniamy zagórowskich Żydów.

„Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść,
lecz obojętność. A przeciwieństwem życia nie
jest śmierć, lecz obojętność”.

Elie Wiesel


8 czerwca 2017 r. w Zagórowie odsłonięto tablicę, upamiętniającą lokalnych Żydów, których ponad 90 procent zostało zamordowanych przez hitlerowców w lasach nieopodal Kazimierza Biskupiego.
Pamiątkową tablicę umieszczono w miejscu, gdzie przed wojną mieściła się synagoga, która na początku II wojny światowej została spalona przez hitlerowców. Fundatorami tablicy są podmioty społeczno-kulturalne i oświatowe z terenu gminy Zagórów: Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, zagórowskie gimnazjum, szkoły podstawowe z terenu gminy, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów oraz Fundacja Zagórowian „Pro Memoria”.
Akcję zbieranie pieniędzy w naszej szkole koordynował Samorząd Uczniowski.

Zbieramy nakrętki dla Wiktorka!!!

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest
i nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”

Zbieranie nakrętek w naszej szkole to już tradycje. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły skrupulatnie przez cały rok zbierają nakrętki, aby przed końcem roku szkolnego pochwalić się swoimi osiągnięciami. Uczniowie gromadzą różnego rodzaju nakrętki, kapsle, korki, wieczka i pokrywki. Jest to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych w naszej szkole. Nie tylko pomagamy chorym dzieciom, ale również dbamy o nasze środowisko.
W tym roku szkolnym ponownie zbieraliśmy nakrętki dla Wiktora Bednarka z Zagórowa. Wiktor choruje na mózgowe porażenie dziecięce - postać czterokończynowa spastyczna. Chłopiec wymaga stałej opieki, czasami bardzo kosztownej rehabilitacji. Koszt jednego turnusu waha się w granicach 6000-7500zł. Są to kwoty znacznie przekraczające finansowe możliwości rodziców. Zalecane są co najmniej 4 turnusy rocznie, dlatego postanowiliśmy zbierać nakrętki i przekazać rodzicom Wiktora, aby uzyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze mogli przeznaczyć na rehabilitację i sprzęt niezbędny Wiktorowi.
Organizatorem zbiórki jest Samorząd Uczniowski.

Opatrunek na ratunek

W dniach od 27 do 31 marca 2017 roku zbieraliśmy w naszej szkole materiały opatrunkowe, które zostały przekazane misyjnym przychodniom w Afryce. Potrzebne były bandaże (dziane czy elastyczne),gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia, pozbawionego wszelkich wygód, nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie tak szczytnego celu!

Witamy wiosnę

Życzenia świąteczne

Przed świętami Bożego Narodzenia złożyliśmy wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia świąteczno - noworoczne i wręczyliśmy skromne upominki.

Mikołajki

Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia (tzw. Mikołajki) ma swoje początki w średniowieczu, około tysiąca lat po śmierci Mikołaja z Miry.

W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich i znajomych drobnymi prezentami.
Samorząd Uczniowski postanowił umilić wszystkim uczniom i pracownikom szkoły ten dzień. Nasze pomocnice MIKOŁAJA z serdecznym uśmiechem częstowały świątecznym pierniczkiem nadziewanym śliwką.

 

Andrzejki

Obchodzenie wieczoru andrzejkowego to bardzo stara tradycja, której pochodzenie trudno jest dziś określić. Część badaczy jest zdania, że zwyczaj obchodzony był już w starożytnej Grecji. Na pewno wiadomo, że w Polsce Andrzejki obchodzone są już od wielu wieków.

Współcześnie Andrzejki nie są już tylko świętem, podczas którego wróżą sobie panny. Wieczór ten uznawany jest po prostu za wieczór zabaw i przepowiedni na przyszłość dla każdego. O to wszystko zadbał Samorząd Uczniowski organizując szkolną dyskotekę, możliwość wróżb i zjedzenia smacznej przekąski. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.


Kup pan szczotkę

Miłosierdzie nie jest teorią, jest praktyką, to konkretne działanie – może być małe. To małe miłosierdzie pokazali uczniowie naszej szkoły odpowiadając na akcję Samorządu Uczniowskiego „Kup Pan szczotkę”.  Do połowy października uczniowie zbierali szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci z Kamerunu. Dla nas dbanie o zęby jest normą, niestety w Afryce nie jest częstą czynnością. Kameruńczycy nie wiedzą do czego służą szczoteczki. Nowych nawyków najłatwiej nauczyć dzieci, jeśli przeniosą ten zwyczaj do domu, może i ich rodzice przekonają się do mycia zębów. Wolontariuszom udało się uzbierać naprawdę dużo szczoteczek i past, które trafią do Kamerunu. Mamy nadzieję, że ta mała pomoc cokolwiek zmieni. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie tego szczytnego celu!!!

 


Nowy skład Samorządu Uczniowskiego

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Na pierwszym zebraniu przedstawicieli trójek klasowych wybrano nowy skład Samorządu Uczniowskiego. W wyborach na przewodniczącego szkoły zwyciężył Olgierd Kłodziński, zastępcą przewodniczącego została Aneta Woźniak, a skarbnicy to: Łucja Nowak i Kacper Szpitalny. Opiekunkami Samorządu są panie: Joanna Parus i Agnieszka Parus.

       


ROK SZKOLNY 2015-2016

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY                                                                                   

Spójrz idzie wiosna, kwiaty rozdaje,

Więc otwórz okna, świat pachnie majem.

Słońce ogrzewa serca po zimie

Korzystaj z wiosny, bo szybko minie.

(fragment piosenki Małgoraty Ostrowskiej zaprezentowany przez gimnazjalistów)    

                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                      

Pierwszy dzień wiosny od wieków miał dla ludzkości ogromne znaczenie. Równonoc, czyli doba, w czasie której dzień trwa tyle samo co noc, promienie słoneczne padają na równik pod kątem 90 stopni, jest tradycyjnie uważana za koniec mrocznej, groźnej zimy, a początek nowego, pięknego, pełnego nadziei roku. Jest więc dniem magicznym i wyjątkowym. O taką atmosferę zadbali uczniowie naszego Zespołu.

21 marca oficjalnie powitaliśmy WIOSNĘ. Przyszła już do nas ta astronomiczna i kalendarzowa, czekamy teraz z niecierpliwością na wiosnę termiczną.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY świętowaliśmy wykonując różnego rodzaju piosenki o tematyce wiosennej. Były też ciekawostki na temat tej pięknej pory roku przedstawione przez prowadzące: Izabelę Bączkiewicz i Patrycję Knapik. Wspólne spotkanie uwieńczone zostało ogniskiem przy którym można było upiec przepyszną kiełbaskę.

Zapraszamy za rok!!!