KONKURSY 2017-2018

KONKURSY 2017-2018

Szkolny konkurs recytatorski

Tradycją naszej szkoły stał się organizowany przez panią Mirosławę Pirucką - Parus konkurs recytatorski. Jak co roku do jury została zaproszona p. Barbara Jagielska i p. Katarzyna Kulterman, które oceniały recytatorskie poczynania 23 uczestników - bardzo często laureatów eliminacji klasowych.

Komisja konkursowa postanowila wyróżnić:

Magdalenę Gaweł (kl. I), Stanisława Kina (kl. II), Julkę Bojańską (kl. IIIa), Nikolę Jankowską (kl. IIIa), Huberta Kałmuckiego (kl. IIIb), Izę Kierzek (kl. IIIb), Alicję Sąsiadek (kl. IV), Nikolę Banaszak (kl. IV).

Z kolei nagrody otrzymali:

Olga Szymkowiak (kl.I)

Klara Białecka (kl.I)

Daniel Franczak (kl. II)

Marysia Parus (kl. IIIa)

Wiktor Kopczyński (kl. IIIb)

Milena Knapik (kl. IV)

Amelka Michalak (kl. IV)

Weronika Matecka (kl. V)

Anastazja Szaraszek (kl. II gimnazjum).

Wszystkim gratulujemy, a nagrodzonym życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – etap szkolny.
W dniu 5 grudnia 2017 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wzięło w nim udział 14 uczniów szkoły podstawowej i 15 z gimnazjum.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 10 uczniów.
Szkołę podstawową reprezentować będą:

Oliwia Matecka kl. VI
Bartosz Styperek kl. VI
Laura Białecka kl. VI
Klaudia Żelek kl. V
Weronika Matecka kl. V

Drużyna gimnazjum wystąpi w składzie:
Martyna Kierzek kl. II
Wiktoria Frątczak kl. II
Eryk Jankowski kl. II
Karolina Pawłowska kl. II
Oliwia Kulczyńska kl. VII SP.

Całej dziesiątce gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu, który odbędzie się w Poznaniu 7 kwietnia 2018 r.

XVII Powiatowy Finał Olimpiady Wiedzy o AIDS i HIV

1 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbył się XVII Powiatowy Finał Olimpiady Wiedzy o AIDS i HIV. Celem olimpiady było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży w zakresie HIV i AIDS, chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Do Olimpiady przystąpiło 27 uczniów z 7 oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych, 2 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych. Szkołę w Trąbczynie reprezentowały uczennice 2 klasy gimnazjum Alicja Kulczyńska i Martyna Kierzek. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań zamkniętych i 10 pytań otwartych, za które można było uzyskać maksymalnie 72 pkt.  Tradycją naszej szkoły jest coroczne uczestnictwo w tej olimpiadzie oraz zajmowanie jednego z czołowych miejsc. Nie inaczej stało się w tym roku. Po rozwiązaniu testu i podsumowaniu wyników okazało się, że Alicja Kulczyńska została laureatką tegorocznej edycji olimpiady zajmując znakomite 2 miejsce.
Alicji serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Matematyka w Obiektywie

Nasi uczniowie: Marta Bartoszczak, Klaudia Gaweł, Weronika Matecka i Paweł Kin z kl. V oraz Laura Białecka, Oliwia Matecka i Martyna Fagasińska z kl. VI po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Matematyka w Obiektywie, którego organizatorem jest Uniwersytet Szczeciński. Do 15 listopada 2017 roku należało przesłać własne fotografie na konto organizatora konkursu. W tym roku dostarczono ponad 15 tysięcy zdjęć z całego świata! Choć nasi uczniowie nie zostali nagrodzeni, to jednak zasługują na uznanie. Jaką kreatywnością się wykazali, najlepiej ilustruje zamieszczone poniżej zdjęcie.
Życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu!


Konkurs Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

Dnia 16.10.2017 został rozstrzygnięty konkurs „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. Został on ogłoszony przez panią Maję Nowaczyk w związku z obchodzonym w szkole miesiącem dobroci dla zwierząt. Zwycięzcom gratulujemy. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych:
I miejsce: Nikola Jankowska kl. IIIa
II miejsce: Nikola Szymaniak kl. 0
III miejsca :
Julka Andryszak kl.0
Olga Szymkowiak kl.1
Wyróżnienia:
Filip Kuznowicz kl. IV
Mikołaj Żelek kl. IIIa
Adam Kin kl. IV
Agata Janowska kl. IIIa

Gratulujemy !

XI Archidiecezjalny Konkurs Biblijny

5 października 2017 roku w naszej szkole odbył się XI Archidiecezjalny Konkurs Biblijny dla młodzieży gimnazjalnej Idźcie i głoście - za przykładem pierwszych Apostołów Chrystusa. Do etapu szkolnego przystąpiło 16 uczniów z klasy II i III. Uczestnicy musieli zapoznać się z wybranymi rozdziałami Dziejów Apostolskich, a następnie rozwiązać test składający się z 14 szczegółowych pytań. Na etapie rejonowym 31 października naszą szkołę będą reprezentowały Wiktoria Frątczak z kl. II oraz Julia Wypychowska z kl. III. Gratulujemy dziewczynom i będziemy trzymać kciuki za dalsze sukcesy.

IV Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny pt. Pod skrzydłami Anioła

We wrześniu pani Marzena Kazimierska przeprowadziła wśród uczniów szkoły podstawowej konkurs plastyczny pt. Pod skrzydłami Anioła. Do etapu szkolnego przystąpiło 30 uczniów. Prace Magdaleny Gaweł z kl. I, Nikoli Jankowskiej z kl. III a, Łucji Olejniczak z kl. IV oraz Oliwii Mateckiej z kl. VI zostały wysłane na etap diecezjalny. Gratulujemy wszystkim artystom!