Klasa I

Klasa I

Galeria naszych prac

Majowa łąka zachęca swoimi barwami, zapachami i odgłosami. Nasza klasa postanowiła przyjrzeć się jej bliżej i wykonać kartkę z zielnika. Ręcznie wykonana kolekcja opisanych rycin lub zasuszonych roślin okazała się świetnym pomysłem. Wyzwoliła oryginalne pomysły i dała upust kreatywności.

Kreatywne prace plastyczne

W roku szkolnym realizowaliśmy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE. Miał on na celu prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój, a szczególnie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, uwagi i mowy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością i wyobraźnią w swoim działaniu!

Klasowa wycieczka do Torunia

Toruń zaskakuje na każdym kroku. W powietrzu czuć słodkawy zapach pierników, na ulicach spotkać można Krzyżaków, zaś monumentalny Kopernik bacznie obserwuje wszystko ze swego cokołu. Toruń, to miasto idealne na piesze wycieczki. Udało Nam się odwiedzić Planetarium oraz stanąć przy Krzywej Wieży. Popłynęliśmy w rejs po Wiśle oraz sami wypiekaliśmy pierniki w Muzeum. Nie obyło się bez zakupów pamiątek na rynku. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Apel z okazji Dnia Patrona

Dzień Ziemi

Wielkanocna sesja zdjęciowa

Niech się święci Alleluja!
Wielkanoc nam zawitała!
Życzymy od serca,
by Wam wszystkim
szczęście, radość
i spokój dawała…

Dzień Kobiet

8 marca klasa I, by uczcić Dzień Kobiet wybrała się do kina w Zagórowie na film pt. Szczęścia Mikołajka. To pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia. Animacja opowiada historię Mikołajka, który przyszedł na świat wiele lat temu w Paryżu i od najmłodszych lat doprowadzał do szaleństwa wszystkich dorosłych - nauczycieli, szkolnego woźnego, sąsiadów, znajomych sklepikarzy oraz kochanych rodziców. Opowieść o tytułowym bohaterze jest także hołdem dla René Goscinnyego, wybitnego autora, mającego na koncie również scenariusze do słynnych komiksów Asteriks i Obeliks oraz Lucky Luke, który nieoczekiwanie zmarł w 1977 roku w wieku 51 lat.

Film bardzo nam się podobał :)

Międzynarodowy projekt edukacyjny Kreatywne prace plastyczne 

Nasza klasa bierze udział w projekcie, którego głównym celem jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju. Proponowane w projekcie działania plastyczne niosą wartości arteterapeutyczne oraz szczególnie wspierają rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, wyobraźni, pamięci, uwagi i mowy. Prace można podziwiać na blogu KPP, na stronie Facebooka.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego nasza klasa zaangażowała się w przygotowanie plakatu w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Tematem naszych rozważań były paronimy. Podzieliliśmy się zadaniami, by sprawnie osiągnąć cel. Przydała się lekcja informatyki, podczas której odszukaliśmy definicje i przykłady. Wspólna praca dała zaskakujące efekty.

Walentynki

Bezpieczne ferie zimowe

O babci i dziadku pamiętamy, życzenia dla nich przesyłamy!

My i karnawał

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się!

Pasowanie na czytelnika

Dnia 11 stycznia odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Najpierw w swojej sali pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki i rebusy związane z czytaniem książek. Wykazywali się wiedzą na temat bajek, baśni i wierszy dla dzieci, wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Dalsza część pasowania odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczniowie wysłuchali próśb książki, dotyczących właściwego postępowania z nimi. Zapoznali się także z regulaminem biblioteki szkolnej. Następnie miała miejsce najważniejsza część tego wydarzenia - pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Mamy nadzieję, że nowi pełnoprawni czytelnicy będą często odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zasobów.

Wigilia Klasowa

kolędy cz. I (kliknij!)

kolędy cz. II (kliknij!)

Niech te święta spokój Wam przyniosą,
a radość chodzi za Wami krok w krok.
Niechaj dostarczą tyle optymizmu,
by starczyło na cały Nowy Rok.

Mikołajkowa fotobudka

6 grudnia, imieniny Mikołaja, to dzień wyczekiwany przez wiele dzieci. Zwyczajowo tego dnia znajdują drobne prezenty ukryte w butach czy pod poduszką. W naszej szkole jedną z atrakcji tego dnia była mikołajkowa fotobudka. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych uczniów.

Mikołajki

Idzie święty Mikołaj , uśmiecha się w koło.Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło. Niesie w dużym worku słodyczy bez liku. Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Wizyta w wiosce św. Mikołaja w Skansen Bicz

W dniu 5 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Skansen Bicz w Starym Mieście, który w okresie przedświątecznym przemienia się w Wioskę Świętego Mikołaja. Kolorowe dekoracje, tysiące migających światełek, zapach pieczonych pierników pomogły dzieciom poczuć aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżyć związane z nimi tradycje. Wyprawa rozpoczęła się od spotkania z Elfami. Dzieci odwiedziły Chatę Świętego Mikołaja; zobaczyły, jak ma urządzony pokój, kuchnię i dowiedziały się, co robi w wolnym czasie. Podczas wycieczki uczniowie pisali listy do Świętego Mikołaja, zdradzając o czym marzą w tym roku. Dzieci miały okazję zobaczyć również Pocztę Św. Mikołaja i były świadkami, jak ich listy do niej trafiają. Kulinarną przygodą w pracowni Pani Mikołajowej było samodzielne wykonanie pierniczków, a następnie degustacja wypieku. Po skończonej pracy dzieci bawiły się z gospodarzami w rytmie świątecznych melodii i śpiewały kolędy ze Świętym Mikołajem.

Andrzejki

W naszej szkole co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Uczniowie w pięknych strojach i kostiumach z uśmiechem na twarzy chętnie brali udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Zabawy andrzejkowe dostarczyły wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stały się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

Dzień Pyry

3 listopada obchodziliśmy Dzień Pyry. Świętowanie zaczęliśmy od zapoznania dzieci z informacjami na temat ziemniaka, tzn. skąd pochodzi, jakie są jego regionalne nazwy i jakie potrawy robi się z dobrze znanego nam warzywa. Ziemnak był bohaterem całego dnia. Wykorzystaliśmy go podczas zabaw ruchowych i zawodów sportowych, przy których uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Obchody Święta Pyry zakończyliśmy degustacją pieczonych w ognisku ziemniaków i kiełbasek .

Wycieczka do lasu

24 października 2022r. uczniowie z klas I - III wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Głównym celem wyprawy było zapoznanie ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci przechadzały się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt oraz poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Ponadto oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady).

Uczniowie wykazali się świetną znajomością zagadnień dotyczących ochrony przyrody. Wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Wyprawa była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Spotkanie z pisarzem

20 października braliśmy udział w spotkaniu z autorem książek i słuchowisk dla dzieci, Panem Marcinem Pałaszem. Pisarz opowiadał o tym, jak wygląda jego praca, jakie książki napisał, jakie były początki wspólnego życia z psem ze schroniska spod Warszawy. Okazało się, że ten sympatyczny czworonóg jest prawdziwą skarbnicą pomysłów, a jego przygody stanowią gotowy materiał do napisania książki. Pierwsza z nich „Sposób na Elfa” od dwóch lat znajduje się w kanonie lektur do 3. klasy szkoły podstawowej. Po dużej dawce śmiesznych opowieści uczestnicy spotkania zarzucili Pana Marcina mnóstwem pytań, na które autor odpowiadał z niesłabnącym poczuciem humoru.

Europejski Tydzień Kodowania

Głównym założeniem kodowania jest to, aby już najmłodsi rozpoczęli naukę tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych. Kolejnym etapem będzie programowanie wizualne sterujące robotem lub innym obiektem. Zabawy stwarzają uczniom warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i technik wywodzących się z informatyki.

Wycieczka do Wartowni

18 października, po uroczystym apelu z okazji Pasowania uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do Sali Zabaw „Wartownia ”. Na Dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Spotkanie z policjantem

30 września odbyło się spotkanie z panem policjantem. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, odznakę, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega jego praca.

Samorząd Uczniowski

W tym roku w skład samorządu klasowego klasy 1 wchodzą:
Lena Grzelewska - przewodnicząca klasy,
Karina Staszewska - zastępca przewodniczącej,
Marcel Dziatkiewicz - skarbnik.

Całej trójce życzymy powodzenia w pełnieniu objętych funkcji !

Dzień Chłopca

Europejski Dzień Języków

Międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Sprzątanie Świata

Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Dzień Kropki

"Kropy, kropki, kropeczki" - pod tym hasłem uczniowie klasy 1 świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Wesoła zabawa wypełniona była grami, zadaniami o tematyce bohaterki tego dnia.