PROJEKTY GIMNAZJALNE

Projekty gimnazjalne

Rok szkolny 2017/2018


PROJEKT GIMNAZJALNY  JAK   MARIA SKŁODOWSKA - CURIE ZMIENIAŁA ŚWIAT, W KTÓRYM ŻYJEMY


Realizacja : Kamil Warliński, Oliwia Fimiak

Opiekun : Roman Bartłomiejczak

Data prezentacji : 25.01.2018

Zadania zrealizowane w ramach projektu:
1. Przygotowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej na temat życia, pracy, odkryć
i wkładu Marii Skłodowskiej – Curie w rozwój chemii, fizyki i radiologii.
2. Przygotowanie i przeprowadzenie quizu wiedzowego w formie kart pracy dla uczniów
uczestniczących w prezentacji.
3. Podsumowanie konkursu wiedzy, prezentacja wyników i wręczenie dyplomów za
zdobycie największej ilości punktów.

Projekt został przedstawiony uczniom klasy 3 gimnazjum w Szkole Podstawowej w Trąbczynie.

PROJEKT GIMNAZJALNY NAJPOPULARNIEJSZE NIEMIECKIE MARKI SAMOCHODÓW

Realizacja: Daniel Dopierała, Krzysztof Kobylarek, Adrian Mądry, Kacper Szymaniak - kl. III gimnazjum

Opiekun: Michał Rek – nauczyciel j. niemieckiego

Data prezentacji: 14.12.2017

Zadania zrealizowane w ramach projektu gimnazjalnego pt.. „Najpopularniejsze niemieckie marki samochodów“ :

1. Przygotowanie oraz przedstawienie prezentacji multimedialnej na temat najpopularniejszych marek samochodowych w Niemczech.

2. Opracowanie i analiza ankiet dotyczących najpopularniejszych marek samochodowych wśród uczniów.

3. Przygotowanie i przeprowadzenie quizu wiedzowego dla uczniów kl. V (odszukiwanie nazw niemieckich marek samochodów, rysowanie logotypów).

PROJEKT GIMNAZJALNY PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Uczennice klasy II gimnazjum Paulina Grzelewska, Weronika Siuba, Anastazja Szaraszek i Joanna Śmiechowska pod opieką pani Mai Nowaczyk przygotowywały projekt gimnazjalny pt. Październik miesiącem dobroci dla zwwierząt. Oto sprawozadnie z jego realizacji.

Od 2 do 23 października odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów. Akcję organizowała pani Maja Nowaczyk razem z pierwszą klasą i uczennicami z klasy 2 gimnazjum. W pomoc zaangażowało się wielu uczniów naszej szkoły. Razem zebraliśmy 124 kg karmy, w tym 78 kg suchej i 21 kg mokrej karmy dla psów,  20 kg suchej i 4,5 kg mokrej karmy dla kotów. Oprócz tego podarowano 8 kocy, miskę, obrożę i zabawkę. W międzyczasie odbył się konkurs Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. Został on rozstrzygnięty 16.10.2017 przez panią Maję Nowaczyk w związku z obchodzonym w szkole miesiącem dobroci dla zwierząt. Zwycięzcom gratulujemy. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych:
I miejsce: Nikola Jankowska kl. IIIa
II miejsce: Nikola Szymaniak kl. 0
III miejsca :
Julka Andryszak kl.0
Olga Szymkowiak kl.1
Wyróżnienia:
Filip Kuznowicz kl. IV
Mikołaj Żelek kl. IIIa
Adam Kin kl. IV
Agata Janowska kl. IIIa

24.10.2017 odbyła się pogadanka Pomoc dla psiaków i kociaków przeznaczona dla dzieci z klas I - III, którą organizowały koleżanki z kl. 2 gimnazjum.

Pod koniec akcji 25.10.2017 pani Maja Nowaczyk razem z pierwszą klasą oraz uczestniczkami projektu pojechała do schroniska w Koninie, aby oddać zebraną karmę i inne rzeczy. Dowiedzieliśmy się przy tej okazji, że schronisko istnieje już 20 lat. Na chwilę obecną jest tam około 160 psów i 50 kotów. Pomoc w postaci zbiórek od szkół jest bardzo ważna. Zwierzaki mają zapewnioną opiekę weterynaryjną, są szczepione, kastrowane lub sterylizowane. W ich wyprowadzaniu pomagają liczni wolontariusze. W schronisku pracuje około 12 osób. Cały czas jest ktoś na zmianie i czuwa nad bezpieczeństwem. Niestety więcej zwierząt trafia do schroniska niż jest poddawanych procesowi adopcyjnemu. Panuje błędne przekonanie, iż psiak lub kot z hodowli jest lepszy niż pies – znajda. Adoptując zwierzę daje mu się dom i szczęście, którego tak bardzo potrzebuje.

                                                                                                                                                            Paulina Grzelewska, kl. II gimnazjum

Rok szkolny 2016/2017

PROJEKT GIMNAZJALNY PT. "JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ?"

PROJEKT GIMNAZJALNY PT. "ZWIERZĘTA DOMOWE - HODOWLA I OPIEKA"

Posiadanie własnego zwierzęcia i opiekowanie się nim w domu jest bardzo popularne, szczególnie wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym. Ten temat zaciekawił również trójkę gimnazjalistów Sandrę Widerowską, Eryka Chmiela oraz Eryka Walusiaka. Z myślą o najmłodszych przygotowali projekt pt. "Zwierzęta domowe - hodowla i opieka" i zaprezentowali go oddziałowi przedszkolnemu. W czasie prelekcji przedstawili prezentację multimedialną z najpopularniejszymi zwierzętami domowymi oraz omówili sposoby opieki nad nimi. Przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat pokazywanych zwierząt oraz wspaniale odpowiadały na pytania przygotowane przez starszych kolegów. Ponadto obserwowali żywe zwierzęta, które przyniósł na zajęcia Eryk Chmiel. Każde dziecka mogło przyjrzeć się chomikom z bliska. Na zakończenie przdszkolaki otrzymały od gimnazjalistów lizaki oraz kolorowanki ze zwierzętami. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

PROJEKT GIMNAZJALNY "TOLERANCJA:KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI".

11 października 2016 roku uczennice klasy III: Kornelia Kłodzińska, Antonina Skrzypska i Sandra Michalak przedstawiły młodszym kolegom z klasy III A i IV projekt gimnazjalny pt. "Tolerancja: każdy inny, wszyscy równi". Opiekun - pani Marzena Kazimierska.

Głównym celem projektu było dostarczenie poprzez prezentację multimedialną oraz film pt. " Urodziny Maćka - czyli krótka historia o tolerancji " informacji o:

- poszanowaniu godności osobistej człowieka, bez względu na rasę, kulturę, wyznanie, sposób ubierania się;

- uwrażliwieniu na problemy nietolerancji i dyskryminacji;

- przeciwdziałaniu przemocy i agresji spowodowanej rasizmem;

- kształtowanie pozytywnych zachowań - bez wrogości wobec osób chorych i upośledzonych.