100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Malujemy dla Niepodległej

Z okazji obchodów 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Samorząd Uczniowski wspólnie ze szkolną biblioteką zorganizował trzy konkursy plastyczne o tematyce patriotycznej:

„100 - lecie Odzyskania Niepodległości Polski w oczach dziecka”
„Jestem Polką, jestem Polakiem”
„Sportowy Bohater Niepodległej”

Do udziału w konkursach zgłoszono wiele prac, dlatego wybór tych najlepszych nie był łatwym zadaniem, bo prace były naprawdę ciekawe i oryginalne. Jury musiało podjąć decyzję i uhonorować te najlepsze, ale poniżej zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac zgłoszonych na wymienione powyżej konkursy.

Aktywnie dla Niepodległej

W ramach akcji Aktywni dla Niepodległej w sobotę 10 listopada w naszej szkole odbył się Dzień dla Niepodległej. Mimo, iż był to dzień wolny, aż 75 uczniów uczestniczyło w tym przedsięwzięciu.
Impreza rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki, prowadzonej przez Nikolę i Szymona z kl. 5. Następnie chętni uczniowie wzięli udział w biegu i sportowym torze przeszkód. W tym samym czasie w szkolnej auli odbywały się zajęcia taneczne przeprowadzone przez panią Martę Burdę, której bardzo serdecznie dziękujemy. Na boisku do piłki siatkowej uczniowie z klas I-III brali udział w grach i zabawach ruchowych. Kolejnym punktem programu sobotniego spotkania było malowanie kredą na dużych powierzchniach, w które zaangażowali się w większości młodsi uczniowie naszej szkoły. Natomiast starsi uczniowie przystąpili do gry terenowej, w której mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski i symboli narodowych. Zwieńczeniem tego dnia było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, harcerskich i żołnierskich.
Świętowanie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomagali przy organizacji tego sobotniego spotkania. Koordynatorkami Dnia dla Niepodległej były panie Dorota Karaszewska i Małgorzta Kin.

Spotkanie z panem Janem Klocem

We wtorek 06.11.2018 r zawitał do nas pan Jan Kloc - właściciel i twórca wystawy pt. 100 lat niepodległości , którą można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Opowiedział nam o swoich zbiorach i o historii państwa polskiego z ostatnich 100 lat. Na koniec już w klasie odpowiedział na wszystkie nasze pytania dotyczące cennych zbiorów. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Pamiętamy o Niepodległej ... - wykonujemy wizerunki godła

Wystawa zbiorów pana Jana Kloca

Od 18 września na dolnym korytarzu można podziwiać wystawę historyczną autorstwa pana Jana Kloca pt. „Dla niepodległej”. Wśród zbiorów znajdują się miniatury pomników upamiętniających polskich bohaterów, bogata kolekcja monet okolicznościowych, medali i innych symboli związanych z wolnością i niepodległością. Mamy nadzieję, że wystawa ta przybliży uczniom drogę Polski do odzyskania niepodległości, a także sprawi, że poszerzą swoją wiedzę o bohaterach naszej historii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z  eksponatami, a panu Klocowi bardzo dziękujemy za możliwość podziwiania jego wspaniałych zbiorów i dzielenia się niezwykłą pasją.