Klasa 3 rok szkolny 2018-2019

Klasa 3 rok szkolny 2018-2019

Wychowawca: Magdalena Śmigielska

Wycieczka do DELI Parku

11 czerwca wspólnie z Rodzicami wybraliśmy się na wycieczkę do edukacyjno-rozrywkowego Deli Parku. Zabawę rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach hydrologicznych. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest woda oraz jak się ją oczyszcza. Następnie udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po ogrodzie miniatur- najpopularniejszych budowli świata. Zobaczyliśmy także mini zoo, obok znanych wszystkim zwierząt domowych, znajdują się tutaj bardziej egzotyczne okazy jak alpaki. Największym powodzeniem w ten upalny dzień cieszyła się Podniebna Eko-Wioska. Drewniane i linowe konstrukcje posłużyły do stworzenia wioski... w powietrzu. Kilka domków na drzewach połączono wiszącymi mostami, dzięki czemu mogliśmy poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy lasu i dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu roślin i zwierząt. To był wspaniały dzień!

Spektakl teatralny "Tadek Niejadek"

Uczestniczyliśmy w projekcie gimnazjalnym

Zabawy na śniegu

Za oknem zimowa aura i śnieg. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc

Realizacja projekstu "Zawsze bezpieczni", spotknie z ratownkiem medycznym

Wycieczka do Małego Peru

Zabawa Andrzejkowa
28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Wszyscy zwolennicy dobrej zabawy zgromadzili się na szkolnej auli. Wspólne pląsy, zabawy muzyczno-ruchowe i integrcyjne, wróżby andrzejkowe zainteresowały zebranych. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił/a jego przyszły/a wybranek/ka, jaki los czeka go niebawem oraz usłyszeć przestrogę na najbliższe dni. Po wyczerpujących tańcach i swobodnej zabawie dzieci mogły uzupełnić ubytki energii w ,,Słodkim bufecie” przygotowanym przez Rodziców. Kolorowe światła i dekoracje stworzyły magiczną atmosferę wprawiając wszystkich w świetny nastrój.

Dzień z książką
Z tej okazji 27 listopada pani odczytała nam fragment książki ,,Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren. Główni bohaterowie: Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w tytułowym Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Książka wywołała duże zainteresowanie tym bardziej, że już niedługo będziemy omawiać ją jako lekturę na zajęciach!

Dzień Pluszowego Misia
Mięciutki, pluszowy przyjaciel miś. Zabawka, którą zna i kocha każde dziecko. 25 listopada to dzień jego święta i z tej też okazji uczniowie mogli przynieść do szkoły swoją ulubioną maskotkę. Po krótkim opisie oraz zaprezentowaniu klasie swojego przyjaciela, każdy mógł przekonać się, jakie miłe ma futerko przytulając się głaszcząc, dotykając go. Takie doznania pomogły nam wykonać prace plastyczne z wykorzystanie wełny. Zabawa była przednia! Najfajniejszym momentem było odklejanie kawałków włókien z naszych paluszków!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W związku z tym nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Go Blue!”

Krótka lekcja historii…
6 listopada odwiedził naszą szkołę pan Jan Kloc, by opowiedzieć nam o swojej wystawie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Pokazał uczniom zbiór swoich pocztówek, monet i innych numizmatów, nie szczędząc przy tym opowieści historycznych o wydarzeniach tamtych czasów. Uwagę przykuły miniatury, realistycznie odzwierciedlające ważne pomniki i groby, znajdujące się na terenie naszej gminy. Cała ekspozycja poświęcona dziejom, okraszona wiedzą historyczną, była doskonałą lekcją historii dla dużego i małego Polaka.

Realizowaliśmy program Nie pal przy mnie, proszę

W ramach zajęć edukacyjnych nasza klasa w dniach 1 - 5. 10. 2018 r. realizowała program inicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną ,,Nie pal przy mnie, proszę”. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. W wyniku zajęć warsztatowych dzieci uporządkowały i poszerzyły informację na temat zdrowia, zostały uwrażliwione na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem oraz nabyły umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą. Przewodnikiem w tym trudnym temacie była ,,Wiki”, miła, ruda wiewióreczka mieszkanka dębu. Wraz z nią dzieci przeżywały i rozwiązywały problemy. Główna bohaterka miała mnóstwo pomysłów, jednak nie zawsze znała dobre rozwiązania i miała trudności w podejmowaniu słusznych decyzji.

Dzień Chłopca

27 września wspólnie z klasą II świętowalismy Dzień Chłopca. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Słupcy, w którym pani przewodniczka opowiedziała nam o Polskiej Organizacji Wojskowej, obejrzeliśmy ekspozycję pt. "Krzepiły serca ... a skrzydła u ramion rosły". Następnie wzięliśmy udział w zabawach edukacyjnych przybliżających tematykę niepodległościową, a na koniec mogliśmy zobaczyć pamiątkowe tablo Komendy Lokalnej POW w Słupcy. Po tak ciekawej i pouczającej lekcji historii przyszedł czas na zabawę i szaleństwo! Udaliśmy się do Centrum Zabaw dla Dzieci: basen z kulkami, wulkan, zjeżdżalnie, trampolina, dmuchany krokodyl, interaktywne ścieżki to tylko niektóre atrakcje w ,,Fantazji”. Dzień był bardzo udany. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta życzymy samych szczęśliwych, radosnych dni, pełnych ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń.

Sprzątamy świat

21 września braliśmy udział w jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku pod hasłem „Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Uczniowie, zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, wyruszyli na poszukiwanie śmieci. Po niedługim czasie mieliśmy worki pełne śmieci i towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.

Klasy I - III w Nadleśnictwie Grodziec


20 września wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klas I i II byliśmy w Nadleśnictwie Grodziec. Pogoda była wspaniała! Na początku obejrzeliśmy wystawę eksponatów dzikich zwierząt leśnych i wysłuchaliśmy ciekawostek o ich życiu i wyglądzie. Następnie poszliśmy do lasu, gdzie przeszliśmy ścieżką edukacyjną. Tam leśnik wytłumaczył czym rożni się las od boru oraz jakie są warstwy lasu. Niestety nie udało się nam zobaczyć żadnego zwierzaka. Ten spacer był bardzo długi, jednak na zakończenie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka okazała się bardzo pouczająca. Przypomnieliśmy sobie kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie oraz dowiedzieliśmy się, na czym polega praca leśnika i leśniczego. Kto wie, być może ktoś z nas nim zostanie?

Spotkanie z policjantami

11 września 2018 rozpoczęliśmy realizację projektu "Zawsze bezpieczni". W tym dniu do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze policji. Opowiedzieli nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowym zachowaniu wobec obcych ludzi, a także nieznanych nam psów. Na zakończenie prezentacji otrzymaliśmy odblaski ufundowane przez PZU oraz udaliśmy się na przejście dla pieszych, gdzie wraz z funkcjonariuszami w praktyce przypominaliśmy sobie omawiane wcześniej zasady.

Po wakacjach ...

My się znamy i lubimy, teraz Wam się przedstawimy:
- Wiktoria, której zawsze towarzyszy euforia,
- Krystian w pierwszej ławce zawsze siada i kolegom podpowiada,
- Daniel - przygód mały tropiciel, chociaż znany też jako marzyciel,
- Stanisław chętnie pomoże, kiedy jest w dobrym humorze.

- Oskar, gdy w zeszycie pojawi się luka, to już wiesz, że czegoś w torbie szuka

Gwar i krzyki słychać wkoło, u nas zawsze jest wesoło.
Chętnie do szkoły chodzimy, czytać, pisać się uczymy.
Lekcje są bardzo ciekawe wszyscy zdają sobie z tego sprawę.