Klasa 2

Klasa 2

klasa II

Europejski Tydzień Kodowania

Pasowanie na czytelnika

Dzień bez przemocy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzień Chłopca

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopca, a że chłopców w klasie mamy dużo, było komu śpiewać Sto lat ... Dzień wcześniej, właśnie z tej okazji wybraliśmy się do kina do Zagórowa na film Wiking i magiczny miecz. Film podobał się wszystkim;)

Sprzątanie świata

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata. Wcześniej wychowawczyni przypomniała nam o konieczności ochrony środowiska, potrzebie korzystania z opakowań ekologicznych, segregowania odpadów i utrzymywania porządku w otoczeniu. Następnie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice przystąpiliśmy do zbierania śmieci w najbliższej okolicy.

Taka akcja to nie tylko oczyszczanie środowiska, ale także wyrabianie pozytywnych nawyków i edukacja proekologiczna.

Wycieczka do lasu

W środę 16 września wraz z klasą III wybraliśmy się do lasu na niezwykłą lekcję przyrody. Las, w którym byliśmy to las mieszany; widzieliśmy zatem drzewa iglaste i liściaste oraz przypomnieliśmy sobie warstwy lasu. Podziwialiśmy sarny przebiegające nieopodal i słuchaliśmy śpiewu ptaków, ale najbardziej zachwyciły nas grzyby. Okazało się, że wśród nas jest wielu grzybiarzy, którzy mogli pochwalić się niesamowitymi okazami.

Z pełnymi koszami grzybów, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Już w klasie II!

Zaczęliśmy nowy rok szkolny i przed nami dużo pracy. Mamy nadzieję, ża podołamy wszystkim wielkim wyzwaniom.

Na początek wybraliśmy samorząd klasowy:

przewodniczący - Patryk Dziatkiewicz

zastępca - Wojtek Kałmucki

skarbnik - Olga Nowak i Mateusz Kopczyński