Klasa 8

Klasa 8

Klasa VIII

Udział w akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas 0-VIII, przynosząc ponad 220kg karmy dla psów i kotów (nasza klasa zebrała 22kg)! Chłopcy z kl. VIII byli odpowiedzialni za zebranie oraz zliczenie zebranych darów w poszczególnych salach lekcyjnych.


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 13-21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2020. Organizatorem tegorocznej edycji projektu „#CodeWeek w SP Trąbczyn” był nasz wychowawca p. Michał Rek. Wspólnie z uczniami innych klas podczas zajęć informatycznych rozwiązywaliśmy rozmaite łamigłówki z kodowania m.in. dyktanda graficzne, cyfrowe puzzle i mozaiki. Zmierzyliśmy się też z elementami programowania w pracy z Lightbotem. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie z zadaniami. Tym samym zdobyliśmy kluczowe kompetencje związane z myśleniem obliczeniowym. Na zakończenie projektu wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe certyfikaty.

Zaprzysiężenie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrana Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sonia Łuczak złożyła uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Sonii wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.

Klasowy Dzień Chłopca w Zagórowie

Dnia 5 października w ramach klasowych obchodów Dnia Chłopca nasza klasa wspólnie z klasą VII oraz p. Ewą Kłodzińską i p. Małgorzatą Kin wybrała się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie na film pt. „Jak zostać gwiazdą”. Polska komedia, w której zagrało wielu znanych aktorów, przypadła wszystkim do gustu. Oprócz walorów rozrywkowych nasza wycieczka miała też elementy edukacyjne. Mianowicie drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Zagórowie. Podczas oprowadzania po obiekcie zapoznaliśmy się m.in. z nowoczesną technologią oczyszczania ścieków i przeróbki osadów ściekowych.To była pouczająca lekcja.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dla klasy VIII były to wyjątkowe wybory, ponieważ dwoje naszych kolegów ubiegało się o funkcję Przewodniczącego Szkolnego Samorządu tj. Sonia Łuczak oraz Mateusz Bryk. Ostatecznie w wyniku głosowania uczniów i nauczycieli wybrana została Sonia Łuczak. Miło nam także poinformować, iż w decyzją uczestników wyborów opiekunem Samorządu Uczniowskiego  w tym roku szkolnym został nasz wychowawca p. Michał Rek.

Gratulujemy!

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 28 września nasza klasa wzięła udział w warsztatach profilaktycznych. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, a także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, promocja zdrowego stylu życia, wzmocnienie tendencji do podejmowani abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych - osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych.


Udział w akcji Sprzątanie świata

Dnia 24 września, podczas lekcji wychowawczej wspólnie z wychowawcą p. Michałem Rekiem wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, udaliśmy się na spacer wzdłuż drogi Trąbczyn-Kopojno. Podczas 45-minutowej wyprawy zebraliśmy kilka worków śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić dobry uczynek i choć odrobinę przyczynić się do podniesienia porządku w naszej okolicy.


Wybór Samorządu Klasowego

Na pierwszej lekcji wychowawczej wybraliśmy samorząd klasowy. W tym roku szkolnym reprezentować nas będą:
Przewodnicząca: Klaudia Gaweł
Zastępca: Szymon Maroszak
Skarbnik: Oskar Kubicki