Klasa7 rok szkolny 2017-2018

Klasa7 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Joanna Parus

1. Burdzińska Julia
2. Fimiak Oliwia
3. Grzelewska Kinga
4. Izdebny Dawid
5. Kobylarek Kacper
6. Kubicki Kacper
7. Kulczyńska Oliwia
8. Łuczak Wiktor
9. Maroszak Magdalena
10. Matuszak Michalina
11. Michalak Oliwia
12. Myszkowski Adam
13. Parus Julita
14. Parus Wojciech
15. Ptaszyński Hubert
16. Stuczyński Oskar
17. Szymczak Kacper
18. Urbaniak Wiktoria

Dzień Kobiet

Świętowanie Dnia Kobiet zaczęliśmy, jak co roku, na godzinie wychowawczej, kiedy to chłopcy przygotowali poczęstunek i odśpiewali tradycyjne Sto lat. Przy pięknie nakrytym stole toczyły się miłe rozmowy, a w tle słychać było muzykę.
Druga część świętowania przypadła 13 marca. W tym dniu z samego rana nasza klasa postanowiła udać się w podróż do Poznania. Najpierw spędziliśmy dwie godziny w Parku Trampolin i ta atrakcja przypadła wszystkim najbardziej do gustu. Tu mogliśmy odreagować wszystkie nasze stresy, poczuć się jak ptaki, latając choć przez chwilę w powietrzu i wykonywać różnego rodzaju akrobacje. Następnie zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do kina, aby obejrzeć film pt. "Czarna Pantera".
Tegoroczny Dzień Kobiet uważamy za bardzo udany.

WIGILIA

Jest  taki czas, że serca zmienia, jest taki czas - życzliwe spełniają się życzenia ...

Ostatni dzień w szkole 2016 roku, jak zawsze, spędziliśmy przy wspólnym stole podczas klasowej Wigilii.
Po przygotowaniu stołu, nakryć i przekąsek podzieliliśmy się opłatkiem, a potem w miłej atmosferze spożywaliśmy przygotowane głównie przez nas i rodziców smakołyki. Oczywiście nie zabrakło wspólnego kolędowania, a pod choinką każdy znalazł swój prezent.
Wigilia dostarczyła nam, jak co roku, miłych przeżyć i niezapomnianych wzruszeń.

WYCIECZKA Z OKAZJI MIKOŁAJEK –TRAMPOLANDII NIGDY DOŚĆ!

7 grudnia udaliśmy się na wycieczkę, którą rozpoczął seans filmowy. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy zabawny film pt. „Mikołaj w każdym z nas”. Kolejnym punktem programu, była dobrze nam już znana sala zabaw – Trampolandia w Koninie. Jest to miejsce, gdzie można świetnie się pobawić i zarazem poćwiczyć pod okiem instruktora. Pan zadbał o to, by zabawa połączona była z rywalizacją i ciekawymi konkursami sportowymi. Szczęśliwi i zmęczeni, uzupełniliśmy stracone kalorie posiłkiem w Mc Donalds i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA

Świętowanie Dnia Chłopca zaczęliśmy spotkaniem w klasie, kiedy to na godzinie wychowawczej dziewczyny przygotowały poczęstunek, odśpiewały tradycyjne Sto lat i obdarowały swoich kolegów słodkimi prezentami.
Druga część świętowania przypadła 4 października. W tym dniu z samego rana nasza klasa postanowiła zagrać w grę wojenną, ale nie siedząc przy komputerze tylko na świeżym powietrzu z bronią w ręku. Zabawa wyglądała jak realna walk, ponieważ rywalizowaliśmy w dwóch drużynach wyposażeni w replikę ostrego modelu broni M4 A1. Broń ta wyposażona była w wiązkę podczerwieni, a każdy gracz na głowie miał czujnik odbierający celne trafienia. Dodatkowo cała rozgrywka śledzona była przez urządzenie, które pozwoliło nam poznać rezultat całego starcia. I tu pojawiło się zaskoczenie ponieważ najwięcej celnych strzałów oddała nasza koleżanka Magda Maroszak.
Kolejnym punktem wycieczki było kino, czas odpoczynku i regeneracji po trudach walki na poligonie. Film „Tarapaty”, dał nam wytchnienie i dodatkowo bardzo nam się podobał.
Po filmie wybraliśmy się do restauracji na drugie śniadanie, a potem do Parku Trampolin. Ta atrakcja przypadła wszystkim najbardziej do gustu. Tu mogliśmy odreagować wszystkie nasze stresy, poczuć się jak ptaki, latając choć przez chwilę w powietrzu i wykonywać różnego rodzaju akrobacje.
Tegoroczny Dzień Chłopca uważamy za bardzo udany.


DZIEŃ CHŁOPCA

Tegoroczny Dzień Chłopca przypadł w sobotę i właśnie tego dnia dziewczynki spotkały się, aby przygotować niespodziankę dla swoich kolegów. Ułożyły życzenia, zapakowały prezenty, upiekły wspaniałe ciasta, a cała niespodzianka miała swój finał w poniedziałek 2 października podczas lekcji wychowawczej. Było bardzo miło i sympatycznie, ale najważniejsza atrakcja miała się dopiero wydarzyć. Wspólnie, cała klasa zaplanowała wycieczkę z typowo męskimi atrakcjami. W środę okaże się czy była udana.


WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

11 września uczniowie klasy siódmej na lekcji wychowawczej wybierali samorząd klasowy. Zanim jednak klasa przystąpiła do głosowania, wszyscy wspólnie określili jakimi cechami powinny charakteryzować się osoby reprezentujące klasę. Wybory wzbudziły wiele emocji, tworzyły się koalicje, giełdy klasowych sympatii i antypatii, strategie typu ,,Ja zagłosuję na ciebie, a ty na mnie". 

Podobnie jak w latach ubiegłych, jednego z pewnością mogliśmy być pewni – frekwencji wyborczej.

W wyniku głosowania do samorządu klasowego weszli:
Przewodniczący – Wojciech Parus
Zastępca – Wiktor Łuczak
Skarbnik - Michalina Matuszak
Gospodarze klasy –
Julita Parus i Adam Myszkowski