Klasa 2 gimn. rok szkolny 2017-2018

Klasa 2 gimn. rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Anna Bandych

1. Bączkiewicz Jakub
2. Chojnacki Jakub
3. Dębczak Adrian
4. Franczak Julian
5. Frątczak Wiktoria
6. Grzelewska Paulina
7. Jakubowski Patryk
8. Jankowski Eryk
9. Kałużny Jakub
10. Kierzek Martyna
11. Kulczyńska Alicja
12. Maroszak Waldemar
13. Matyniak Jakub
14. Nikiel Kamil
15. Pakulski Piotr
16. Pal Krystian
17. Pawłowska Karolina
18. Rzepecki Bartosz
19. Siuba Weronika
20. Szaraszek Anastazja
21. Szulc Bartosz
22. Śmiechowska Joanna
23. Wypychowski Rafał

Wycieczka szkolna do Kotliny Jeleniogórskiej i stolicy Czech - Pragi
W dniach 23-25 maja br. klasy: VII, II i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Joanną Parus, Anną Bandych i Michałem Rekiem wybrały się na wycieczkę szkolną do Kotliny Jeleniogórskiej i Pragi. Plan trzydniowej wycieczki był bardzo bogaty. Już pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili park oraz kompleks sanatoryjny w Cieplicach. Następnie w Szklarskiej Porębie - Leśnej Hucie wszyscy wzięli udział w pokazie wytapiania szkła. Później, podziwiając przepiękne krajobrazy Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej, przeszliśmy do Wodospadu Szklarka – największego w Karkonoszach. Bardzo ciekawym punktem była także wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, gdzie podziwialiśmy bogate zbiory flory i fauny. Na zakończenie pierwszego dnia udaliśmy się na spacer po Podgórzynie, aby zobaczyć Wodospad Podgórnej oraz zabytkowy tramwaj na linii Cieplice – Podgórzyn. Drugi dzień był w całości poświęcony stolicy Czech – Pradze. We wczesnych godzinach porannych udaliśmy się w podróż do naszego południowego sąsiada. Praga przywitała nas przepiękną pogodą, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić najpopularniejsze zabytki tego miasta. Oprócz zwiedzenia takich miejsc jak m.in. Hradczany, Zamek Praski – Hrad, Katedra Św. Wita, Klasztor na Strachowie, Loreta, Mala Strana, Most Karola, Ogrody Wallensteina czy Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj oraz pomnik św. Wacława, była okazja do obejrzenia uroczystej zmiany warty na Hradczanach. Niektórzy skosztowali też czeskich specjałów kuchni. Dużym powodzeniem cieszył się tzw. Trdelnik - tradycyjne słodkie walcowane ciastko, owijane wokół kija, a następnie grillowane i posypane cukrem wymieszanym z cynamonem i słodkimi dodatkami. Ostatni dzień naszej wycieczki to zwiedzanie Karpacza, a także spacer Doliną Wilczego Potoku oraz interaktywne zajęcia edukacyjne w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie uczniowie mogli poznać charakterystyczne skały, minerały oraz zwierzęta i rośliny występujące na terenie KPN. Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do dolnośląskiej Świdnicy, aby obejrzeć Kościół Pokoju – największy drewniany kościół w Europie, obiekt wpisany na listę zabytków UNESCO. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drodze powrotną. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka do Elektrowni w Koninie i paintball w Sławsku

21 maja 2018 roku z naszą wychowawczynią p. Anną Bandych oraz p. Romanem Bartłomiejczakiem wybraliśmy się na wycieczkę do Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin, gdzie dowiedzieliśmy się, jak powstaje prąd, w jaki sposób dociera do naszych domów, a także zwiedziliśmy platformę widokową. Poznaliśmy ciekawe fakty na temat samej elktrowni i na własne oczy mogliśmy zobaczyć proces powstawania energii elektrycznej, co z pewnością przyda nam się na lekcjach fizyki i chemii.

Po naukowych faktach przyszła pora na relaks, który zapewniły nam paintballowe potyczki w Sławsku. To był świetnie spędzony czas.  

Dzień Patrona

9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku nasza klasa pogłębiała wiadomości na temat Węgier. Przygotowaliśmy plakat i gazetkę promującą ten kraj oraz udekorowaliśmy  naszą salę lekcyjną. Wszyscy chętnie szukali informacji i ciekawostek o różnych zakątkach Węgier. Natomiast odważni koledzy - Anastazja, Wiktoria, Bartek R. i Bartek S. przygotowali występ na szkolną Eurowizję i świetnie zaprezentowali się w utworze Boney M.

Klasowe spotkanie przed majówką

W poniedziałek 30 kwietnia 2018 roku wraz z kolegami z klasy rozpoczęliśmy majówkę. Mimo niesprzyjającej pogody świetnie bawiliśmy się przy ognisku, a następnie graliśmy w różne gry sportowe na Orliku. Ulewny deszcz nie zepsuł nam zabawy, wręcz przeciwnie - dostraczył wiele frajdy. Po spotkaniu wszyscy bezpiecznie udaliśmy się do domów na majowy wypoczynek.

Dbajmy o naszą Ziemię!

Powitanie Wiosny

Zgodnie z tradycją tegoroczny pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy równie hucznie, jak w poprzednich latach. Nasz kolega Bartek Szulc był wspaniałą wiosną, a towarzyszyła mu równie doskonała Weronika Siuba. Po występach wszyscy piekli kiełbaski przy ognisku i świetnie się bawili.

Dzień Kobiet

Jak co roku nasi koledzy z klasy nie zapomnieli o świętowaniu Dnia Kobiet i podarowali nam urocze upominki w postaci prymulek. Nie zabrakło też życzeń i słodkiego lizaka. Dziękujemy wszystkim kolegom za to, że pamiętali zarówno o nas, jak i o pani wychowawczyni, nauczycielkach i pracownicach szkoły.

Tłusty czwartek

Dziękujemy pani Anecie Szulc za miłą niespodziankę!

Wigilia klasowa

22 grudnia 2017 roku odbyło się tradycyjne w naszej szkole kolędowanie połączone ze spotkaniem opłatkowym w klasach. Podczas koncertu zaprezentowaliśmy żywą i rytmiczną kolędę Dzisiaj w Betlejem. Po wysłuchaniu wszystkich klas i obejrzeniu jasełek udaliśmy się do swojej sali lekcyjnej, gdzie czekały na nas zastawione stoły, dekoracje oraz prezenty, które wzajemnie sobie przygotowywaliśmy. Ważnym momentem spotkania były życzenia, które składaliśmy - sobie, naszej wychowawczyni oraz naszemu gościowi panu Szymonowi Ludwinowi. Później w rolę św. Mikołaja wcielił się Bartek Szulc. Kiedy już każdy otrzymał swój prezent, zasiedliśmy do wspólnego stołu i śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary, na której grała Anastazja. Czas płynął nam bardzo szybko i ani się nie spostrzegliśmy, jak trzeba było wracać do domu.

Pokaz KinoSzkoła

15 grudnia 2017 roku po raz drugi uczestniczyliśmy w spotkaniu projektu KinoSzkoła wraz z klasą VII i III gimnazjum. Tematem spotkania były emocje, sposób ich wyrażania i radzenia sobie z nimi. Po krótkiej rozmowie obejrzeliśmy film pt. 7 minut po północy. To wzruszająca opowieść o bardzo odważnym i dojrzałym nad wiek chłopcu opiekującym się chorą mamą. Zaprzyjaźnia się on z drzewem, które swoimi opowieściami pomaga głównemu bohaterowi odnaleźć się w otaczającym go świecie. Film, mimo baśniowego klimatu, niesie bardzo aktualny przekaz i skłania do refleksji. Po tym spotkaniu wszyscy wyciągnęliśmy własne wnioski na temat naszego życia.

Uzależnienia - dziękuję, NIE!

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku nasi koledzy: Bartosz Rzepecki i Potr Pakulski - Młodzieżowi Liderzy Zdrowia przeprowadzili ciekawą lekcję wychowawczą na temat uzależnień. Obejrzeliśmy prezentację o wpływie różnych używek na nasze zdrowie, czytaliśmy ulotki profilaktyczne i wysłuchalismy krótkiej prelekcji. Następnie mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, rozwiązując przygotowane wcześniej krzyżówki, co było ciekawym urozmaiceniem prezentacji.

Bartek i Potrek przybliżyli nam problem, jakim są uzależnienia. Warto o tym rozmawiać.

Dzień z książką przygodową

23 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. W akcję włączyliśmy się również my. Wybraliśmy książkę Ireny Jurgielewiczowej pt. Ten obcy. Na każdej lekcji przeznaczyliśmy kilka minut na czytanie utworu. Udekorowaliśmy drzwi od naszej sali ilustracjami z książki.

Nocka w szkole

     17 listopada 2017 roku w piątek wraz z panią wychowawczynią Anną Bandych i panią Anią Jankowską, która nam towarzyszyła, zorganizowaliśmy nockę w szkole. O 17 spotkaliśmy się w kinie, aby obejrzeć Listy do M. 3. Polska komedia okazała się bardzo zabawna i po seansie wszystkim dopisywał humor. Następnie odebraliśmy pizzę i pojechaliśmy do szkoły, gdzie zjedliśmy kolację i przygotowaliśmy miejsce do spania. Po kolacji, nieco rozleniwieni graliśmy w gry planszowe, m.in. Twistera, Jengę i oczywiście Farmera. Każdy znalazł coś dla siebie, przy czym było śmiesznie i spędziliśmy razem czas. Gry planszowe nie pochłonęły nas całkowicie i po pewnym czasie stwierdziliśmy, że pora na spalenie odrobiny kalorii. Na szkolnej auli, po krótkiej rozgrzewce przystąpiliśmy do rozgrywek w piłkę siatkową a następnie hokeja. Niektórzy grali w tenisa stołowego. Najwytrwalsi gracze niezmordowanie walczyli na boisku do późnych godzin nocnych. Sportowa rywalizacja szła w parze z rozluźnieniem i choć z początku gra była zawzięta wraz z upływem czasu uspokoiła się nieco. W tym samym czasie część klasy, która nie była chętna rozgrywkom, oglądała filmy i słuchała muzyki w sali nr 1, gdzie mieliśmy spać. Odwiedziliśmy też salę przedszkolaków, w której przeżyliśmy powrót do przeszłości, układając domki z pluszowych, dużych klocków i bawiąc się zabawkami. Po wizycie grzecznie posprzątaliśmy i odłożyliśmy wszystko na miejsce. Około godziny 4 ostatni zawodnicy opuścili bosko i udaliśmy się do klasy. Część naszych kolegów spała, reszta rozmawiała, ale nikt się nie nudził. Około godziny 6.30 ci, którzy spali musieli porzucić senne marzenia na rzecz mozolnego układania ławek i krzesełek. Ci, którzy nie spali tej nocy nie byli zachwyceni, jednak klasę udało się doprowadzić do porządku. Około godziny 7.00 rano przyjechali po nas rodzice i udaliśmy się do domów.

Taka noc była świetną odskocznią od codzienności i ciekawym sposobem na spędzenie czasu z kolegami z klasy.

                                                                                                                             Martyna Kierzek

Projekt KinoSzkoła

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza klasa bierze czynny udział w projekcie KinoSzkoła. Pierwszy seans odbył się 13 listopada (poniedziałek) w sali kinowej MGOK - u w Zagórowie. Tematem pierwszego spotkania były uczucia, emocje, związki budowane przez nastolatków oraz inicjacja seksualna. Na początku rozmawialiśmy z panią prowadzącą na temat zachowań nastolatków, miłości, przyjaźni oraz dorosłości i zapoznaliśmy się z prezentacją na ten temat.

Następnie wyświetlono film pt. Juno, który poruszał problem inicjacji seksualnej i ciąży w młodym wieku. Mimo poważnego tematu, w produkcji nie brakowało zabawnych momentów. Ze spotkania wszyscy wróciliśmy zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę.

Szkolenie w PSSE w Słupcy

3 listopada koledzy z naszej klasy Piotr Pakulski i Bartosz Rzepecki uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez PSSE w Słupcy w ramach realizacji projektu Wiem - nie biorę! Jestem bezpieczny; Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy oraz profilaktyki antynikotynowej i zdobyli Certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia. Biorąc aktywny udział w tych warsztatach pogłębili swoja wiedzę z zakresu racjonalnego odżywiania, aktywności fizycznej, profilaktyki palenia tytoniu oraz zagrożeń związanych z używaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

W trakcie szkolenia został przeprowadzony konkurs wiedzowy, w którym, na 20 uczestników z powiatu słupeckiego, lauteatem został Piotr Pakulski. Gratulujemy i czekamy, aż koledzy podzielą się z nami zdobytymi widomościami.

Wyjazd do kina

W poniedziałek 30 października 2017 roku wraz z klasami VII i III gimnazjum wybraliśmy się do zagórowskiego kina na film pt. Dwie Korony. Seans odbył się w ramach lekcji religii. Produkcja miała charakter biograficzny, ponieważ opowiadała o życiu o. Maksymiliana Marii Kolebego. Prześledziliśmy życie tego polskiego świętego, jego czyny i sposób myślenia, przez co możemy spojrzeć na różne aspekty naszego życia pod innym kątem. Film na długo pozostanie w naszej pamięci.                                                                                                   Martyna Kierzek

Niespodzianka dla naszej Pani ...


Wycieczka do Uniejowa

9 października, w poniedziałek udaliśmy się na wycieczkę do Uniejowa. Wybraliśmy się na nią z okazji Dnia Chłopca. Towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z klasy 6. Opiekunkami były pani Anna Bandych, pani Katarzyna Kulterman oraz dwie mamy panie R.Pakulska i B.Langwińska. Główną atrakcję wycieczki stanowiły uniejowskie termy, gdzie wszyscy z entuzjazmem spożytkowali nadmiar energii. Następnie udaliśmy się do parku linowego sąsiadującego z termami. Ekstremalne przejścia były dużym wyzwaniem dla wszystkich. Z pewnością była to bardzo aktywna wycieczka, podczas której każdy znalazł coś dla siebie. Wizyta w Uniejowie była miłą odskocznią od szkolnych obowiązków oraz ciekawą formą spędzenia czasu. Do szkoły wszyscy wróciliśmy w świetnych humorach.

                                                                                                               Martyna Kierzek 

Samorząd i nasza gazetka.
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania i obowiązki. Nie może zabraknąć nowego samorządu klasowego. W tym roku zaszczytny tytuł przewodniczącego otrzymała Alicja Kulczyńska. Zastępczynią klasa mianowała Martynę Kierzek. Skarbnikiem tradycyjnie została Karolina Pawłowska, a stanowisko gospodarza klasowego piastuje Eryk Jankowski. Naszą klasę ozdobiła także nowa gazetka, nawiązująca do zainteresowań kolegów i koleżanek z klasy. Grupa w składzie: Anastazja Szaraszek, Rafał Wypychowski, Eryk Jankowski, Martyna Kierzek, Jakub Bączkiewicz przygotowała gazetkę o swoich zainteresowaniach, pasjach i różnych hobby. Zachęcamy innych do podobnych prezentacji.
                                                                                                                                  Martyna Kierzek



Powrót do szkoły
W tym roku, wyjątkowo 4 września, w poniedziałek znów spotkaliśmy się w szkole. Wypoczęci i zregenerowani trwającym 2 miesiące odpoczynkiem jesteśmy gotowi stawić czoła szkolnym wyzwaniom i obowiązkom. Naszą wychowawczynią nadal jest (ku uciesze wszystkich) pani Anna Bandych, a naszą salą pozostaję klasa nr 1.