Klasa 2 gimn. rok szkolny 2017-2018

Klasa 2 gimn. rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Anna Bandych

1. Bączkiewicz Jakub
2. Chojnacki Jakub
3. Dębczak Adrian
4. Franczak Julian
5. Frątczak Wiktoria
6. Grzelewska Paulina
7. Jakubowski Patryk
8. Jankowski Eryk
9. Kałużny Jakub
10. Kierzek Martyna
11. Kulczyńska Alicja
12. Maroszak Waldemar
13. Matyniak Jakub
14. Nikiel Kamil
15. Pakulski Piotr
16. Pal Krystian
17. Pawłowska Karolina
18. Rzepecki Bartosz
19. Siuba Weronika
20. Szaraszek Anastazja
21. Szulc Bartosz
22. Śmiechowska Joanna
23. Wypychowski Rafał

Wigilia klasowa

22 grudnia 2017 roku odbyło się tradycyjne w naszej szkole kolędowanie połączone ze spotkaniem opłatkowym w klasach. Podczas koncertu zaprezentowaliśmy żywą i rytmiczną kolędę Dzisiaj w Betlejem. Po wysłuchaniu wszystkich klas i obejrzeniu jasełek udaliśmy się do swojej sali lekcyjnej, gdzie czekały na nas zastawione stoły, dekoracje oraz prezenty, które wzajemnie sobie przygotowywaliśmy. Ważnym momentem spotkania były życzenia, które składaliśmy - sobie, naszej wychowawczyni oraz naszemu gościowi panu Szymonowi Ludwinowi. Później w rolę św. Mikołaja wcielił się Bartek Szulc. Kiedy już każdy otrzymał swój prezent, zasiedliśmy do wspólnego stołu i śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary, na której grała Anastazja. Czas płynął nam bardzo szybko i ani się nie spostrzegliśmy, jak trzeba było wracać do domu.

Pokaz KinoSzkoła

15 grudnia 2017 roku po raz drugi uczestniczyliśmy w spotkaniu projektu KinoSzkoła wraz z klasą VII i III gimnazjum. Tematem spotkania były emocje, sposób ich wyrażania i radzenia sobie z nimi. Po krótkiej rozmowie obejrzeliśmy film pt. 7 minut po północy. To wzruszająca opowieść o bardzo odważnym i dojrzałym nad wiek chłopcu opiekującym się chorą mamą. Zaprzyjaźnia się on z drzewem, które swoimi opowieściami pomaga głównemu bohaterowi odnaleźć się w otaczającym go świecie. Film, mimo baśniowego klimatu, niesie bardzo aktualny przekaz i skłania do refleksji. Po tym spotkaniu wszyscy wyciągnęliśmy własne wnioski na temat naszego życia.

Uzależnienia - dziękuję, NIE!

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku nasi koledzy: Bartosz Rzepecki i Potr Pakulski - Młodzieżowi Liderzy Zdrowia przeprowadzili ciekawą lekcję wychowawczą na temat uzależnień. Obejrzeliśmy prezentację o wpływie różnych używek na nasze zdrowie, czytaliśmy ulotki profilaktyczne i wysłuchalismy krótkiej prelekcji. Następnie mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę, rozwiązując przygotowane wcześniej krzyżówki, co było ciekawym urozmaiceniem prezentacji.

Bartek i Potrek przybliżyli nam problem, jakim są uzależnienia. Warto o tym rozmawiać.

Dzień z książką przygodową

23 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. W akcję włączyliśmy się również my. Wybraliśmy książkę Ireny Jurgielewiczowej pt. Ten obcy. Na każdej lekcji przeznaczyliśmy kilka minut na czytanie utworu. Udekorowaliśmy drzwi od naszej sali ilustracjami z książki.

Nocka w szkole

     17 listopada 2017 roku w piątek wraz z panią wychowawczynią Anną Bandych i panią Anią Jankowską, która nam towarzyszyła, zorganizowaliśmy nockę w szkole. O 17 spotkaliśmy się w kinie, aby obejrzeć Listy do M. 3. Polska komedia okazała się bardzo zabawna i po seansie wszystkim dopisywał humor. Następnie odebraliśmy pizzę i pojechaliśmy do szkoły, gdzie zjedliśmy kolację i przygotowaliśmy miejsce do spania. Po kolacji, nieco rozleniwieni graliśmy w gry planszowe, m.in. Twistera, Jengę i oczywiście Farmera. Każdy znalazł coś dla siebie, przy czym było śmiesznie i spędziliśmy razem czas. Gry planszowe nie pochłonęły nas całkowicie i po pewnym czasie stwierdziliśmy, że pora na spalenie odrobiny kalorii. Na szkolnej auli, po krótkiej rozgrzewce przystąpiliśmy do rozgrywek w piłkę siatkową a następnie hokeja. Niektórzy grali w tenisa stołowego. Najwytrwalsi gracze niezmordowanie walczyli na boisku do późnych godzin nocnych. Sportowa rywalizacja szła w parze z rozluźnieniem i choć z początku gra była zawzięta wraz z upływem czasu uspokoiła się nieco. W tym samym czasie część klasy, która nie była chętna rozgrywkom, oglądała filmy i słuchała muzyki w sali nr 1, gdzie mieliśmy spać. Odwiedziliśmy też salę przedszkolaków, w której przeżyliśmy powrót do przeszłości, układając domki z pluszowych, dużych klocków i bawiąc się zabawkami. Po wizycie grzecznie posprzątaliśmy i odłożyliśmy wszystko na miejsce. Około godziny 4 ostatni zawodnicy opuścili bosko i udaliśmy się do klasy. Część naszych kolegów spała, reszta rozmawiała, ale nikt się nie nudził. Około godziny 6.30 ci, którzy spali musieli porzucić senne marzenia na rzecz mozolnego układania ławek i krzesełek. Ci, którzy nie spali tej nocy nie byli zachwyceni, jednak klasę udało się doprowadzić do porządku. Około godziny 7.00 rano przyjechali po nas rodzice i udaliśmy się do domów.

Taka noc była świetną odskocznią od codzienności i ciekawym sposobem na spędzenie czasu z kolegami z klasy.

                                                                                                                             Martyna Kierzek

Projekt KinoSzkoła

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza klasa bierze czynny udział w projekcie KinoSzkoła. Pierwszy seans odbył się 13 listopada (poniedziałek) w sali kinowej MGOK - u w Zagórowie. Tematem pierwszego spotkania były uczucia, emocje, związki budowane przez nastolatków oraz inicjacja seksualna. Na początku rozmawialiśmy z panią prowadzącą na temat zachowań nastolatków, miłości, przyjaźni oraz dorosłości i zapoznaliśmy się z prezentacją na ten temat.

Następnie wyświetlono film pt. Juno, który poruszał problem inicjacji seksualnej i ciąży w młodym wieku. Mimo poważnego tematu, w produkcji nie brakowało zabawnych momentów. Ze spotkania wszyscy wróciliśmy zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę.

Szkolenie w PSSE w Słupcy

3 listopada koledzy z naszej klasy Piotr Pakulski i Bartosz Rzepecki uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez PSSE w Słupcy w ramach realizacji projektu Wiem - nie biorę! Jestem bezpieczny; Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy oraz profilaktyki antynikotynowej i zdobyli Certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia. Biorąc aktywny udział w tych warsztatach pogłębili swoja wiedzę z zakresu racjonalnego odżywiania, aktywności fizycznej, profilaktyki palenia tytoniu oraz zagrożeń związanych z używaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

W trakcie szkolenia został przeprowadzony konkurs wiedzowy, w którym, na 20 uczestników z powiatu słupeckiego, lauteatem został Piotr Pakulski. Gratulujemy i czekamy, aż koledzy podzielą się z nami zdobytymi widomościami.

Wyjazd do kina

W poniedziałek 30 października 2017 roku wraz z klasami VII i III gimnazjum wybraliśmy się do zagórowskiego kina na film pt. Dwie Korony. Seans odbył się w ramach lekcji religii. Produkcja miała charakter biograficzny, ponieważ opowiadała o życiu o. Maksymiliana Marii Kolebego. Prześledziliśmy życie tego polskiego świętego, jego czyny i sposób myślenia, przez co możemy spojrzeć na różne aspekty naszego życia pod innym kątem. Film na długo pozostanie w naszej pamięci.                                                                                                   Martyna Kierzek

Niespodzianka dla naszej Pani ...


Wycieczka do Uniejowa

9 października, w poniedziałek udaliśmy się na wycieczkę do Uniejowa. Wybraliśmy się na nią z okazji Dnia Chłopca. Towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z klasy 6. Opiekunkami były pani Anna Bandych, pani Katarzyna Kulterman oraz dwie mamy panie R.Pakulska i B.Langwińska. Główną atrakcję wycieczki stanowiły uniejowskie termy, gdzie wszyscy z entuzjazmem spożytkowali nadmiar energii. Następnie udaliśmy się do parku linowego sąsiadującego z termami. Ekstremalne przejścia były dużym wyzwaniem dla wszystkich. Z pewnością była to bardzo aktywna wycieczka, podczas której każdy znalazł coś dla siebie. Wizyta w Uniejowie była miłą odskocznią od szkolnych obowiązków oraz ciekawą formą spędzenia czasu. Do szkoły wszyscy wróciliśmy w świetnych humorach.

                                                                                                               Martyna Kierzek 

Samorząd i nasza gazetka.
Nowy rok szkolny, nowe wyzwania i obowiązki. Nie może zabraknąć nowego samorządu klasowego. W tym roku zaszczytny tytuł przewodniczącego otrzymała Alicja Kulczyńska. Zastępczynią klasa mianowała Martynę Kierzek. Skarbnikiem tradycyjnie została Karolina Pawłowska, a stanowisko gospodarza klasowego piastuje Eryk Jankowski. Naszą klasę ozdobiła także nowa gazetka, nawiązująca do zainteresowań kolegów i koleżanek z klasy. Grupa w składzie: Anastazja Szaraszek, Rafał Wypychowski, Eryk Jankowski, Martyna Kierzek, Jakub Bączkiewicz przygotowała gazetkę o swoich zainteresowaniach, pasjach i różnych hobby. Zachęcamy innych do podobnych prezentacji.
                                                                                                                                  Martyna KierzekPowrót do szkoły
W tym roku, wyjątkowo 4 września, w poniedziałek znów spotkaliśmy się w szkole. Wypoczęci i zregenerowani trwającym 2 miesiące odpoczynkiem jesteśmy gotowi stawić czoła szkolnym wyzwaniom i obowiązkom. Naszą wychowawczynią nadal jest (ku uciesze wszystkich) pani Anna Bandych, a naszą salą pozostaję klasa nr 1.