Klasa 6 rok szkolny 2017-2018

Klasa 6 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Katarzyna Kulterman

1. Bergier Karolina
2. Białecka Laura
3. Fagasińska Martyna
4. Kaczmarek Jakub
5. Kruczkowska Oliwia
6. Kubacki Mateusz
7. Langwiński Tomasz
8. Ławniczak Gracjan
9. Matecka Oliwia
10. Markiewicz Mateusz
11. Nadolny Kacper
12. Styperek Bartosz
13. Swędrowski Olaf
14. Trzaskowski Jakub

Biwak z rodzicami w Grodźcu - 13.06.2018. 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 21 i 22 maja nasza klasa wraz z klasą IV i V przebywała na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Program wycieczki był niezwykle bogaty.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Jura Park i Oceanarium Prehistoryczne w Bałtowie. Mogliśmy też korzystać z różnych atrakacji tamtejszego Parku Rozrywki.

We wtorek od rana wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na Łysą Górę, na której znajduje się Klasztor Święty Krzyż. Po południu natomiast zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach.

Dzień Patrona

9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym dniu realizowaliśmy dwa zadania: dekoracja klasy barwami i informacjami na temat wylosowanego państwa oraz przygotwanie występu wybranego zespołu na szkolną Eurowizję.

Nasza klasa wylosowała Cypr. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystapili do dekoracji sali lekcyjnej. W klasie pojawiła się sieć rybacka przyniesiona przez Gracjana, plażowy parasol i leżak, gazetka ścienna z ciekawostkami o Cyprze. Z kamieni dostarczonych przez Olafa, zrobiliśmy serca, które na cypryjskich plażach układają turyści. Sala nr 2 przybrała śródziemnomorskie klimaty, a wszyscy uczniowie pogłębili wiadomości na temat Cypru.

Klasowy Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2018 roku odbył się klasowy Dzień Kobiet. Na początku chłopcy podarowali dziewczynom kwiatki, złożyli życzenia, a następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu pełnego pyszności. Mogliśmy m.in. skosztować smacznych rogalików, które upiekła mama naszego kolegi Kuby Kaczmarka.

Kolejną niespodzianką była wycieczka do Poznania, na którą wybraliśmy się 13 marca z klasą VII. Najpierw spędziliśmy dwie godziny w Parku Trampolin, w którym mogliśmy wykonywać przeróżne akrobacje. Następnie zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do kina 3D i obejrzeliśmy tam film pt. "Czarna Pantera". Seans wszystkim się podobał.

Tegoroczny dzień Kobiet uważamy za bardzo udany.

Martyna Fagasińska

Spotkanie wigilijne w klasie VI

Dnia 22 grudnia w sali nr 2 spotkaliśmy się na wigilii klasowej. Wszyscy wyglądaliśmy się bardzo uroczyście.

Na początku ładnie przystroiliśmy klasę. Później zaczęliśmy dzielić się opłatkiem. Następnie usiedliśmy, by poczęstować się pysznymi pierniczkami i makowcem. Gdy zjedliśmy, nasza wychowawczyni zaczęła rozdawać prezenty, które znajdowały sie pod choinką. Miłym zaskoczeniem była również słodka paczka od Radzy Rodziców. Po obejrzeniu prezentów śpiewalismy nasze ulubione kolędy.

Na koniec zlożyliśmy sobie życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrocili do domu.

W oczekiwaniu na święta ...

Grudzień to czas, kiedy wszyscy niecierpliwie czekamy na święta Bożego Narodzenia. Nasza klasa spędziła go pracowicie. Zaczęliśmy od dekoracji klasy. W sali nr 2 pojawiła się choinka, o którą postarał się Olaf Swędrowski. Dziewczyny z klasy wykonały świąteczno - zimową gazetkę, a mama Tomka Langwińskiego przyniosła do klasy piękny świąteczny stroik.

7 grudnia z okazji mikołajek byliśmy w zagórowskim kinie na filmie pt. Mikołaj w każdym z nas. Opowiadał on o rodzinie, która przygotowywała się do świąt. Seans bardzo nam się podobał.

Napełnieni przdświąteczną atmosferą czekamy na Boże Narodzenie i klasową wigilię. 

Andrzejki

W czwartek 30 listopada spotkaliśmy się po lekcjach całą klasą, aby wspólnie obchodzić andrzejki. Wieczór ten był pełen wróżb i przepowiedni. Uczniowie dobierali się w pary i każda z nich musiała przygotować jedną wróżbę. Były to m.in. wróżba z butami, ciasteczka z wróżbą, wybór zawodu, który mielibyśmy wykonywać w przyszłości. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Po wróżbach wszyscy chętnie zjedliśmy pizzę. Następnie poszliśmy na dyskotekę, którą organizował samorząd uczniowski i bawliśmy się na niej aż do godz. 20:00.

Ten dzień nasza klasa zapamięta na długo. Uważam, że zabawa andrzejkowa udała się i wszyscy byli z niej zadowoleni.

                                                                                  Bartek Styperek

Święto Niepodległości

10 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI wraz z kolegami z klasy VII zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawili losy naszej Ojczyzny od zaborów do roku 1918.

Wiersze, pieśni patriotyczne, w tym piosenka Jest taki kraj w wykonaniu uczennicy klasy II gimnazjum Anastazji Szaraszek oraz historia pokolenia, które składało ofiary z krwi w powstaniach, były ciekawą lekcją patriotyzmu dla całej społeczności szkolnej. Strój galowy uczniów szkoły podkreślił szacunek dla historii i dziejów naszego narodu.

Wycieczka do Uniejowa

9 pażdziernika pojechaliśmy wraz z klasą II gimnazjum na termy i do parku linowego do Uniejowa. Wycieczka została zorganizowana z okazji Dnia Chłopca. Nasza klasa była najpierw w parku linowym, gdzie pokonywaliśmy trasę średnią. Na początku zostaliśmy jednak przeszkoleni i ubrani w specjalne stroje. Przeszkód było dość dużo, lecz wszyscy przeszli trasę dosyć sprawnie. Następnie poszliśmy na basen, gdzie mogliśmy pływać, zjeżdżać na zjeżdżalni lub odprężyć się w jacuzzi. Uważamy, że ta wycieczka była bardzo udana.


Projekt

KinoSzkoła

10 października nasza klasa wzięła udział w pokazie filmowym, zorganizowanym w ramach projektu KinoSzkoła. Wspólnie z kolegami z klas IV i V w zagórowskim kinie oglądaliśmy film pt. Wojna na deski.Klasowy Dzień Chłopca

29 września 2017 roku obchodziliśmy już pierwszą uroczystość klasową - Dzień Chłopca. Nasi koledzy otrzymali słodki upominek, a także mogli skosztować pysznego ciasta, które upiekła mama Karoliny Bergier. Świętowanie zakończyło się sesją zdjęciową. Oto rezultaty:


STARTUJEMY! -  jesteśmy gotowi do pracy w klasie szóstej

Wypoczęci po wakacjach, z nowymi siłami rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Powiększył nam się skład klasy. Miło jest nam powitać nową koleżankę - Oliwię Kruczkowską, która zasiliła grupę dziewczyn. Mamy ich teraz w klasie 5.