Klasa 5 rok szkolny 2017-2018

Klasa 5 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Beata Kwaśniewska

1. Bartoszczak Marta
2. Bączkiewicz Dorota
3. Bryk Mateusz
4. Gaweł Klaudia
5. Gmyrek Patrycja
6. Kin Paweł
7. Kubicki Oskar
8. Ławniczak Miłosz
9. Łuczak Sonia
10. Maroszak Szymon
11. Matecka Weronika
12. Olejnik Dawid
13. Pawłowska Paulina
14. Polańska Natalia
15. Szambelan Klaudia
16. Szczepaniak Oliwia
17. Żelek Klaudia

Wigilia klasowa

22 grudnia, po szkolnym koncercie kolęd, spotkaliśmy się w sali nr 3, aby zasiąść przy wigilijnym stole. Znalazły się na nim pierniczki, owoce i inne smakołyki. Zanim jednak rozpoczęliśmy ucztowanie, połamaliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy świąteczne i noworoczne życzenia. Śpiewaliśmy także kolędy i pastorałki. Tegoroczna wigilia klasowa była dla nas wyjątkowa, ponieważ żegnaliśmy naszą koleżankę Patrycję Gmyrek. Mamy nadzieję, że w nowej szkole szybko znajdzie dobrych kolegów i przyjaciół.

To był miły i sympatyczny dzień.

Mikołajkowy wyjazd do Konina

5 grudnia wraz z klasą IV wybraliśmy się do Konina, aby świętować zbliżające się mikołajki. Tym razem postawiliśmy na sport. Pobyt w Koninie rozpoczęliśmy od rozegrania kilku gier w kręgle. Niektórym kolegom szło bardzo dobrze i uzyskiwali najwyższą liczbę punktów. Po takiej rozgrzewce poszliśmy popływać w basenie. Była to świetna okazja do odświeżenia swoich umiejętności pływackich po ubiegłorocznym kursie pływania. W doskonałych nastrojach, choć nieco zmęczeni zakończyliśmy ten dzień obiadem w restauracji Mc Donalds.

Ubieramy choinkę szkolną

W tym roku zostaliśmy poproszeni przez pana woźnego o pomoc w ubieraniu szkolnej choinki. Wykonaliśmy tę pracę z wielką przyjemnoscią, bo przecież święta tuż, tuż ...

Dzień z książką przygodową

23 listopada wzięliśmy udział w kolejnej akcji organizowanej przez bibliotekę szkolną - Dzień z książką przygodową. Na wszystkich lekcjach czytaliśmy fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza pt. W pustyni i w puszczy. Dodatkowo ozdobiliśmy klasę i drzwi wejściowe do  niej motywami zaczerpniętymi z lektury, a także przebraliśmy się za jej bohaterów. To był udany dzień.

Halloween

W piątek 27 października przyszliśmy po południu do szkoły, aby wspólnie pobawić się i spędzić ze sobą czas. Motywem przewodnim naszego spotkania było Halloween. Nasze mamy zadbały o smaczne i zdrowe przekąski, pani o zabawy i gry, a my o specjalne stroje. Najpierw potańczylismy trochę i przeprowadziliśmy tzw. zabawę z krzesełkami. Następnie tkaliśmy pajęczynę dla pajączka, którego przyniósł Mateusz, wyławialiśmy jabłka z wody, doczepialiśmy kotu ogon i zbieraliśmy w ciemnościach cukierki. Nie zabrakło też tańca z balonami i zabawy z butami. Wszyscy świetnie bawiliśmy się i mamy nadzieję powtórzyć takie spotkanie za rok. 

Wycieczka do Gniezna

Dnia 25 października klasy IV i V wraz z opiekunami wybrały się do Gniezna.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był udział w przedstawieniu pt. Gniazdo, który moglismy ogladać w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Spektakl ten odwoływał się do historii początków państwa polskiego i jego pierwszych władców. Współczesne i zbawne podejście do znanych wszystkim legend w połączeniu z elementami mulimedialnymi bardzo się wszystkim podobało.

Po przedstawieniu udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tam oglądaliśmy ciekawe eksponaty, m.in. zabytki piśmiennictwa, insygnia królewskie, broń czy przedmioty codziennego użytku, a wszystko to z czasów wczesnego średniowiecza. Dodatkową ciekawostką były projekcje filmów w technice 3D.

Wyjazd zakończył posiłek w restauracji Mc Donalds.


Klasowy Dzień Chłopca

29 września odbył się w naszej klasie Dzień Chłopca. Uroczystość przygotowały dziewczynki przy pomocy mam i wychowawczyni. Każdy z chłopaków otrzymał drobny upominek - ramkę ze zdjęciem dziewczynek oraz okolicznościową kartkę. Ponadto koleżanki przeprowadziły kilka zabaw. Na koniec wszyscy skonsumowali ulubione klasowe danie - pizzę.

Chłopakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasza klasa po raz pierwszy wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - akcji koordynowanej przez Bibliotekę szkolną. W tym dniu czytaliśmy fragmenty powieści J. K.  Rowling Harry Potter i kamień filozoficzny. Po lekturze i rozmowie o czytaniu książek pani zaproponowała nam, abyśmy ułożyli krótkie wierszyki i hasła o książkach i czytaniu. Oto efekty naszej pracy:

Czytanie książek fajne jest, więc czytaj razem z nami też! (Sonia, Weronika, Patrycja, Klaudia Sz.)

Czytanie jest super, każdy o tym wie,

bo w trakcie czytania wielu uczy się. (Marta, Klaudia G., Natalia, Dorota)

Nie każdy lubi czytać, lecz czytać się powinno,

książka daje umysł i tak być powinno. (Paulina, Klaudia Ż., Szymon, Paweł, Miłosz)

Dziś jest dzień głośnego czytania, to jest prawdziwa mania. (Dawid, Mateusz, Oskar, Oliwia)

L

L

Wybory samorządu klasowego

Po wakacjach wróciliśmy do szkoły wypoczęci i pełni zapału do pracy, dlatego już na pierwszej lekcji wychowaczej wybraliśmy samorząd klasowy. Oto jego skład:

przewodnicząca - Paulina Pawłowska,

z - ca przewodniczącej -  Marta Bartoszczak,

skarbnik - Mateusz Bryk.

Ponadto skład osobowy naszej klasy powiększył się - dołączyła do nas Natalia Polańska, którą serdecznie witamy:)