Klasa 3 gimn. rok szkolny 2017-2018

Klasa 3 gimn. rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Michał  Rek

1. Bączkiewicz Izabela
2. Bączkiewicz Konrad
3. Dopierała Daniel
4. Kierzek Magdalena
5. Kłodziński Olgierd
6. Knapik Patrycja
7. Kobylarek Krzysztof
8. Kołodziej Filip
9. Matuszak Mateusz
10. Mądry Adrian
11. Reszkiewicz Mateusz
12. Rzepecka Oliwia
13. Szumigalski Albert
14. Szymaniak Kacper
15. Warliński Kamil
16. Wypychowska Julia

Spotkanie z  przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej

Dnia 15 stycznia br. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas zajęć przeprowadzono ankietę dla gimnazjalistów o ich predyspozycjach i zainteresowaniach zawodowych. Uczestnicy warsztatów obejrzeli film oraz dyskutowali o deficytowych zawodach. Doradcy zawodowi przekazali uczniom cenne wskazówki przy wyborze szkoły średniej.

Udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 14 stycznia uczniowie naszej klasy: Oliwia Rzepecka, Julia Wypychowska, Filip Kołodziej, Albert Szumigalski wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem wzięli udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zbierali datki na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Mieszkańcy Trąbczyna i okolic chętnie wspierali akcję charytatywną. Warto pomagać!

Poznaliśmy zawód pielęgniarki środowiskowej

Dnia 11 stycznia br. uczniowie naszej klasy: Patrycja Knapik, Magda Kierzek, Oliwia Rzepecka, Julia Wypychowska oraz Kamil Warliński wraz z pedagogiem szkolnym p. Dorotą Przygońską odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Trąbczynie. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie zapoznali się z pracą pielęgniarki. To była niezwykle wartościowa lekcja!

Wigilia klasowa

Piątkowy dzień zapowiadał się wyjątkowo. W szkole miała odbyć się ważna uroczystość. Pan Jezus miał niedługo przyjść na świat. To zdarzenie uczciła cała społeczność szkolna koncertem kolęd. Nasza klasa zaprezentowała pastorałkę „Bóg się rodzi”. Spokojna i doniosła pieśń wzbudziła w każdym świąteczną atmosferę. Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy ceremonię. Zebrawszy się w pięknie udekorowanej sali nr 9, łamaliśmy wspólnie opłatek, życząc sobie wesołych świąt. Następnie przeszliśmy do poczęstunku. Nasi uczniowie przygotowali różne potrawy i smakołyki między innymi ciasto oraz pierniki. W pewnym momencie zniknął nasz wychowawca p. Michał Rek. Powrócił nie nasz oczekiwany nauczyciel, lecz Św. Mikołaj. To było dla nas niemałe zaskoczenie. Podarował nam upominki od Rady Rodziców w postaci słodyczy, które każdy uwielbia. Później nadeszła pora, na którą każdy czekał - wręczanie prezentów. Członkowie klasy wymieniali się podarkami. Wszyscy byli zadowoleni i rozradowani. Potem wspólnie obejrzeliśmy film, który każdy kojarzy ze Świętami Bożego Narodzenia – „Kevin sam w Nowym Jorku". To było zwieńczeniem naszego święta. Rozentuzjazmowani udaliśmy się w drogę do domu.

Autor: Olgierd Kłodziński

Udział w projekcie KinoSzkoła

Dnia 13 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie nasza klasa wzięła udział w projekcji filmowej w ramach projektu KinoSzkoła. Młodzież klas VII, II i III gimnazjum obejrzała film pt. „Juno”, poruszający problem inicjacji seksualnej wśród nastolatków. Prelekcję poprzedzającą seans zaprezentowała p. Aleksandra Urbanowicz-Nieradko. Do zobaczenia na kolejnych seansach!


Wycieczka do Centrum Rozrywki „Paintball-Sektor X” w Sławsku

W dniu 19 października nasza klasa wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem oraz p. Mariuszem Marcjanem wybrała się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Paintball-Sektor X” w Sławsku. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy drużynową bitwą „Paintball”. Ubrani w wojskowe uniformy, zaopatrzeni w markery rywalizowaliśmy w drużynach „zielonych” i „czerwonych”. Mimo plam od barwiących kulek oraz niegroźnych siniaków, wszyscy bawili się wyśmienicie! Nasza klasa świetnie poradziła sobie na sprawnościowym poligonie. Gratulujemy celności i znakomitej orientacji w terenie! Następnie po godzinnej bitwie w terenie udaliśmy się do Centrum Handlowego „FERIO” w Starym Mieście, gdzie wszyscy wpadli w szał zakupów. Zgłodniali po wyczerpującej paintballowej batalii posililiśmy się w restauracji Mc Donalds. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Wkrótce musimy powtórzyć rywalizację paintballową!

Powrót do szkoły/Wybór Samorządu Klasowego

Dnia 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Naszym wychowawcą pozostał p. Michał Rek, który zastępuje p. Agnieszkę Parus. Na pierwszej lekcji wychowawczej dokonaliśmy wyboru Samorządu Klasowego w składzie:

Olgierd Kłodziński – Przewodniczący

Izabela Bączkiewicz – Zastępca Przewodniczącego

Mateusz Matuszak – Skarbnik

Gospodarze: Julia Wypychowska i Filip Kołodziej