Klasa 3 gimn. rok szkolny 2017-2018

Klasa 3 gimn. rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Michał  Rek

1. Bączkiewicz Izabela
2. Bączkiewicz Konrad
3. Dopierała Daniel
4. Kierzek Magdalena
5. Kłodziński Olgierd
6. Knapik Patrycja
7. Kobylarek Krzysztof
8. Kołodziej Filip
9. Matuszak Mateusz
10. Mądry Adrian
11. Reszkiewicz Mateusz
12. Rzepecka Oliwia
13. Szumigalski Albert
14. Szymaniak Kacper
15. Warliński Kamil
16. Wypychowska Julia

Nasza klasa na Szkolnym Dniu Sportu

Dnia 1 czerwca nasza klasa wzięła udział w Szkolnym Dniu Sportu. Ten dzień był pełen atrakcji dla uczniów naszej szkoły, którzy rywalizowali w konkurencjach sportowych. Przedstawiciele naszej klasy, mimo niepełnego składu, zajęli kilka wysokich miejsc. Drużyna chłopców w składzie: Konrad Bączkiewicz, Olgierd Kłodziński, Krzysztof Kobylarek, Adrian Mądry, Mateusz Matuszak, zajęła I miejsce w turnieju piłki nożnej. Konrad Bączkiewicz zajął II miejsce w konkursie rzutu piłką lekarską, a Krzysztof Kobylarek III miejsce w biegu po kopercie. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Izabela Bączkiewicz, Magdalena Kierzek, Patrycja Knapik, Julia Wypychowska, zajęła III miejsce w turnieju siatkówki. GRATULUJEMY!

Oprócz konkurencji sportowych nasi uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowo-pożarniczych zorganizowanych przez OSP Trąbczyn. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Wycieczka szkolna do Kotliny Jeleniogórskiej i stolicy Czech - Pragi
W dniach 23-25 maja br. klasy: VII, II i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Joanną Parus, Anną Bandych i Michałem Rekiem wybrały się na wycieczkę szkolną do Kotliny Jeleniogórskiej i Pragi. Plan trzydniowej wycieczki był bardzo bogaty. Już pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili park oraz kompleks sanatoryjny w Cieplicach. Następnie w Szklarskiej Porębie - Leśnej Hucie wszyscy wzięli udział w pokazie wytapiania szkła. Później, podziwiając przepiękne krajobrazy Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej, przeszliśmy do Wodospadu Szklarka – największego w Karkonoszach. Bardzo ciekawym punktem była także wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, gdzie podziwialiśmy bogate zbiory flory i fauny. Na zakończenie pierwszego dnia udaliśmy się na spacer po Podgórzynie, aby zobaczyć Wodospad Podgórnej oraz zabytkowy tramwaj na linii Cieplice – Podgórzyn. Drugi dzień był w całości poświęcony stolicy Czech – Pradze. We wczesnych godzinach porannych udaliśmy się w podróż do naszego południowego sąsiada. Praga przywitała nas przepiękną pogodą, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić najpopularniejsze zabytki tego miasta. Oprócz zwiedzenia takich miejsc jak m.in. Hradczany, Zamek Praski – Hrad, Katedra Św. Wita, Klasztor na Strachowie, Loreta, Mala Strana, Most Karola, Ogrody Wallensteina czy Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj oraz pomnik św. Wacława, była okazja do obejrzenia uroczystej zmiany warty na Hradczanach. Niektórzy skosztowali też czeskich specjałów kuchni. Dużym powodzeniem cieszył się tzw. Trdelnik - tradycyjne słodkie walcowane ciastko, owijane wokół kija, a następnie grillowane i posypane cukrem wymieszanym z cynamonem i słodkimi dodatkami. Ostatni dzień naszej wycieczki to zwiedzanie Karpacza, a także spacer Doliną Wilczego Potoku oraz interaktywne zajęcia edukacyjne w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie uczniowie mogli poznać charakterystyczne skały, minerały oraz zwierzęta i rośliny występujące na terenie KPN. Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do dolnośląskiej Świdnicy, aby obejrzeć Kościół Pokoju – największy drewniany kościół w Europie, obiekt wpisany na listę zabytków UNESCO. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drodze powrotną. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzień Patrona

NASZA KLASA NA WYSTAWIE PATRIOTYCZNEJ W TRĄBCZYŃSKIEJ BIBLIOTECE

Dnia 12 kwietnia nasza klasa wraz z wychowawcą wybrała się do Biblioteki Publicznej w Trąbczynie, aby obejrzeć wystawę kolekcji patriotycznej p. Jana Kloca przygotowanej specjalnie z okazji Rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wielu ciekawostek historycznych oraz obejrzeliśmy bogaty zbiór monet, odznaczeń i makiet wykonanych specjalnie z okazji upamiętnienia Święta Niepodległości. To była niezwykle cenna lekcja historii i patriotyzmu!

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca nasza klasa wspólnie z całą społecznością szkolną wzięła udział w uroczystości powitania wiosny. Klasa III gimnazjum wspólnie z wychowawcą zorganizowała z tej okazji Wiosenny Kiermasz Ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wycieczki klasowej na zakończenie szkoły. Przepyszne ciasta, ciasteczka i inne smakołyki przygotowane przez rodziców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Na zakończenie Dnia Wiosny uczestniczyliśmy w apelu, podczas którego każda klasa zaprezentowała swoją wizję wiosny. Występ ucznia naszej klasy Konrada Bączkiewicza w bardzo pomysłowym przebraniu wiosennym rozbawił publiczność. Następnie, w wyśmienitych humorach, wszyscy udaliśmy się na ognisko. Pierwsza tegoroczna kiełbaska z ogniska smakowała wybornie!

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszej klasie odbył się, jak co roku, w podniosłej atmosferze. Osoba z zewnątrz może zadać pytanie: „Dlaczego wszyscy są tak wystrojeni?”. Otóż każdy zdaje sobie sprawę z ważności święta, w którym okazujemy życzliwość kobietom za to, że po prostu są. Uczniowie klasy III gimnazjum musieli wykazać się pomysłowością i znajomością dziewczęcych potrzeb. Urządzili w klasie niespodziankę. Wchodząc do klasy, dziewczyny zastały tam chłopców wraz z pięknymi kwiatami oraz słodkościami. Ten widok całkowicie je zaskoczył. Razem z wychowawcą klasy – Michałem Rekiem, kawalerzy złożyli życzenia pełne serdeczności i sympatii oraz obdarowali damy. Potem był czas na rozmowy i zabawy, podczas których zajadaliśmy się specjalnie zamówioną na tą okazję pizzą. Oczywiście, młodzianie nie zapomnieli o ważnej części społeczności szkolnej. Panie nauczycielki oraz panie z obsługi również otrzymały piękne kwiatuszki. To było ukoronowaniem naszej szkolnej imprezy.

Autor: Olgierd Kłodziński

Spotkanie z  przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej

Dnia 15 stycznia br. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas zajęć przeprowadzono ankietę dla gimnazjalistów o ich predyspozycjach i zainteresowaniach zawodowych. Uczestnicy warsztatów obejrzeli film oraz dyskutowali o deficytowych zawodach. Doradcy zawodowi przekazali uczniom cenne wskazówki przy wyborze szkoły średniej.

Udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 14 stycznia uczniowie naszej klasy: Oliwia Rzepecka, Julia Wypychowska, Filip Kołodziej, Albert Szumigalski wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem wzięli udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zbierali datki na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Mieszkańcy Trąbczyna i okolic chętnie wspierali akcję charytatywną. Warto pomagać!

Poznaliśmy zawód pielęgniarki środowiskowej

Dnia 11 stycznia br. uczniowie naszej klasy: Patrycja Knapik, Magda Kierzek, Oliwia Rzepecka, Julia Wypychowska oraz Kamil Warliński wraz z pedagogiem szkolnym p. Dorotą Przygońską odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Trąbczynie. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie zapoznali się z pracą pielęgniarki. To była niezwykle wartościowa lekcja!

Wigilia klasowa

Piątkowy dzień zapowiadał się wyjątkowo. W szkole miała odbyć się ważna uroczystość. Pan Jezus miał niedługo przyjść na świat. To zdarzenie uczciła cała społeczność szkolna koncertem kolęd. Nasza klasa zaprezentowała pastorałkę „Bóg się rodzi”. Spokojna i doniosła pieśń wzbudziła w każdym świąteczną atmosferę. Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy ceremonię. Zebrawszy się w pięknie udekorowanej sali nr 9, łamaliśmy wspólnie opłatek, życząc sobie wesołych świąt. Następnie przeszliśmy do poczęstunku. Nasi uczniowie przygotowali różne potrawy i smakołyki między innymi ciasto oraz pierniki. W pewnym momencie zniknął nasz wychowawca p. Michał Rek. Powrócił nie nasz oczekiwany nauczyciel, lecz Św. Mikołaj. To było dla nas niemałe zaskoczenie. Podarował nam upominki od Rady Rodziców w postaci słodyczy, które każdy uwielbia. Później nadeszła pora, na którą każdy czekał - wręczanie prezentów. Członkowie klasy wymieniali się podarkami. Wszyscy byli zadowoleni i rozradowani. Potem wspólnie obejrzeliśmy film, który każdy kojarzy ze Świętami Bożego Narodzenia – „Kevin sam w Nowym Jorku". To było zwieńczeniem naszego święta. Rozentuzjazmowani udaliśmy się w drogę do domu.

Autor: Olgierd Kłodziński

Udział w projekcie KinoSzkoła

Dnia 13 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie nasza klasa wzięła udział w projekcji filmowej w ramach projektu KinoSzkoła. Młodzież klas VII, II i III gimnazjum obejrzała film pt. „Juno”, poruszający problem inicjacji seksualnej wśród nastolatków. Prelekcję poprzedzającą seans zaprezentowała p. Aleksandra Urbanowicz-Nieradko. Do zobaczenia na kolejnych seansach!


Wycieczka do Centrum Rozrywki „Paintball-Sektor X” w Sławsku

W dniu 19 października nasza klasa wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem oraz p. Mariuszem Marcjanem wybrała się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „Paintball-Sektor X” w Sławsku. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy drużynową bitwą „Paintball”. Ubrani w wojskowe uniformy, zaopatrzeni w markery rywalizowaliśmy w drużynach „zielonych” i „czerwonych”. Mimo plam od barwiących kulek oraz niegroźnych siniaków, wszyscy bawili się wyśmienicie! Nasza klasa świetnie poradziła sobie na sprawnościowym poligonie. Gratulujemy celności i znakomitej orientacji w terenie! Następnie po godzinnej bitwie w terenie udaliśmy się do Centrum Handlowego „FERIO” w Starym Mieście, gdzie wszyscy wpadli w szał zakupów. Zgłodniali po wyczerpującej paintballowej batalii posililiśmy się w restauracji Mc Donalds. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Wkrótce musimy powtórzyć rywalizację paintballową!

Powrót do szkoły/Wybór Samorządu Klasowego

Dnia 4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Naszym wychowawcą pozostał p. Michał Rek, który zastępuje p. Agnieszkę Parus. Na pierwszej lekcji wychowawczej dokonaliśmy wyboru Samorządu Klasowego w składzie:

Olgierd Kłodziński – Przewodniczący

Izabela Bączkiewicz – Zastępca Przewodniczącego

Mateusz Matuszak – Skarbnik

Gospodarze: Julia Wypychowska i Filip Kołodziej