Klasa 4 rok szkolny 2017-2018

Klasa 4 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Dorota Karaszewska

1. Banaszak Nikola
2. Banaszak Wiktor
3. Bartoszczak Bartosz
4. Bączkiewicz Amelia
5. Fagasiński Marcin
6. Izdebny Damian
7. Jankowski Kacper
8. Kierzek Kinga
9. Kin Adam
10. Knapik Milena
11. Kruczkowski Bartosz
12. Krysiak Norbert
13. Krysińska Nikola
14. Kuznowicz Filip
15. Ławniczak Jakub

16. Matecki Szymon
17. Matyniak Amelia
18. Marjański Szymon
19. Michalak Amelia
20. Musiałowski Szymon
21. Olejniczak Łucja
22. Przybylski Nikodem
23. Sąsiadek Alicja
24. Sroka Kacper
25. Trzaskalski Wiktor
26. Widerowska Klaudia

Nocka w szkole

Z 1 na 2 czerwca 2018 roku spędziliśmy Nockę w szkole, połączoną z Nocą bibliotek. Imprezę rozpoczęliśmy od spotkania z paniami Katarzyną Nowicką i Joanną Kruczkowską z zagórowskiej biblioteki, które przybliżyły nam temat setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie w grupach układaliśmy puzzle, z których powstała historyczna mapa Polski, a na niej zaznaczaliśmy wybrane miejsca pamięci. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Po tym spotkaniu czekała nas już tylko zabawa. Najpierw przygotowaliśmy sobie miejsce do spania. W międzyczasie mogliśmy wspólnie pobawić się, porozmawiać, posłuchać muzyki. Na kolację przyjachała ulubiona pizza. Zmęczeni, ale zadowoleni w późnych godzinach nocnych usnęliśmy. To była udana nocka.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Zagórowie

Dnia 30 maja byliśmy w Bibliotece Publicznej w Zagórowie. Na to spotkanie mogliśmy zabrać ze sobą tablety. Panie bibliotekarki pokazały nam, jak można wykorzystywać nowoczesne technologie do czytania lektur. Zostaliśmy zapoznani ze stronami internetowym, zawierającymi teksty lektur szkolnych, ale także przydatne informacje, z których można skorzystać wykonując pracę domową czy ucząc się do sprawdzianu. Zdobyliśmy ciekawe wiadomości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania!

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 21 i 22 maja nasza klasa wraz z klasą V i VI przebywała na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Program wycieczki był niezwykle bogaty.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Jura Park i Oceanarium Prehistoryczne w Bałtowie. Mogliśmy też korzystać z różnych atrakacji tamtejszego Parku Rozrywki.

We wtorek od rana wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na Łysą Górę, na której znajduje się Klasztor Święty Krzyż. Po południu natomiast zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach.

Wizyta w zagórowskiej bibliotece

Dnia 12.03 uczniowie klasy IV pojechali do Biblioteki Publicznej w Zagórowie. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Pierwszą z nich była patriotyczna wystawa pt. "Dla Niepodległej" pana Jana Kloca, którą oglądali z dużym skupieniem i zainteresowaniem. Była to dla nich pouczająca lekcja żywej historii. Następnie Panie z biblioteki zaprezentowały uczniom drukarkę 3D. Czwartoklasiści byli zafascynowani pracą tego urządzenia. Każdy z uczestników otrzymał drobny przedmiot stworzony przez drukarkę. Jedna z Pań bibliotekarek, mama Bartka przeczytała dwa rozdziały książki Pawła Beręsewicza pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Na koniec uczniowie układali puzzle związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Wszyscy otrzymali zakładki do książek. Zadowoleni i pełni ciekawych wrażeń wrócili do szkoły.

Jaś i Małgosia w przedszkolu

Koło czytelnicze z naszej klasy po raz drugi gościło w oddziale przedszkolnym, tym razem z baśnią Jaś i Małgosia.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodzie tych bohaterów i ich spotanku z Babą Jagą.Bardzo chętnie odpowiadali też na pytania dotyczące treści baśni. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Najmłodsi podziękowali za wizytę i zapraszali ponownie.

Wigilia

22 grudnia w naszej szkole odbył sie przegląd kolęd i pastorałek. My wystąpiliśmy z utworem A wczora z wieczora

Później rozpoczęliśmy wigilię klasową. Rodzice przygotowali dla nas słodycze, owoce, mama Marcina upiekła pyszne pierniczki, a Damian sam upiekł ciasteczka. Oczywiście łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Potem wspólnie obejrzeliśmy film o tematyce świątecznej. 

To był naprawdę niezwykły dzien.

Mikołajkowy wyjazd do Konina

5 grudnia wraz z klasą V wybraliśmy się do Konina, aby świętować zbliżające się mikołajki. Tym razem postawiliśmy na sport. Pobyt w Koninie rozpoczęliśmy od rozegrania kilku gier w kręgle. Niektórym kolegom szło bardzo dobrze i uzyskiwali najwyższą liczbę punktów. Po takiej rozgrzewce poszliśmy popływać w basenie. Była to świetna okazja do odświeżenia swoich umiejętności pływackich po ubiegłorocznym kursie pływania. W doskonałych nastrojach, choć nieco zmęczeni zakończyliśmy ten dzień obiadem w restauracji Mc Donalds.

Dzień z książką przygodową

23 listopada przyłączyliśmy się do akcji biblioteki szkolnej i obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. 

Tego dnia czytaliśmy Przygody Mikołajka, które wprawiły nas w dobry nastrój. Wcześniej przygotowaliśmy plakat głównego bohatera i udekorowaliśmy nim drzwi. Na jeden dzień staliśmy się klasą Mikołajka i dobrze się przy tym bawiliśmy.

Wycieczka do Gniezna

Dnia 25 października klasy IV i V wraz z opiekunkami wybrały się do Gniezna.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był udział w przedstawieniu pt. Gniazdo, który mogliśmy oglądać w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Spektakl ten odwoływał się do historii początków państwa polskiego i jego pierwszych władców. Współczesne i zbawne podejście do znanych wszystkim legend w połączeniu z elementami mulimedialnymi bardzo się wszystkim podobało.

Po przedstawieniu udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tam oglądaliśmy ciekawe eksponaty, m.in. zabytki piśmiennictwa, insygnia królewskie, broń czy przedmioty codziennego użytku, pochodzące z czasów wczesnego średniowiecza. Dodatkową ciekawostką były projekcje filmów w technice 3D.

Wyjazd zakończył posiłek w restauracji Mc Donalds.Nocka w szkole

W piątek 20 października spotkaliśmy się, aby spędzić noc w szkole.

Zjawiliśmy się o 18.00, pograliśmy w piłkę na orliku, następnie przygotowaliśmy miejsce do spania. Naszą sypialnią była aula szkolna. O 20.00 zjedliśmy z apetytem pizzę i pełni nowych sił zaangażowaliśmy się w grę terenową. Polegała ona na znalezieniu kopert i wykonywaniu zadań w nich zawartych.

Poprzez wspólne przeżywanie tej przygody uczyliśmy się samodzielności, odpowiedzialności. Taka noc w szkole to doskonała okazja do lepszego poznania siebie, integracji, przełamywania barier i umacniania więzi.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy; serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytaliśmy książkę zaproponowaną przez Filipa Kuznowicza Nowe historyjki na raz Bernarda Friota.

Historyjki na raz to krótkie opowiastki do czytania w każdej wolnej chwili: między zupą a drugim daniem, na przerwie w szkole, w kolejce do dentysty i wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Wesołe opowiadania wszystkim się podobały.

Tego samego dnia obchodziliśmy też Dzień Chłopca. Dziewczynki złożyły życzenia kolegom i wręczyły po słodkim upominku.


Wybory samorządu klasowego

Po wakacjach wróciliśmy do szkoły pełni sił i energii do pracy, aby sprostać wyzwaniom, które niesie ze sobą czwarta klasa. Pierwszym zadaniem, które wykonaliśmy był wybór samorządu klasowego. W jego skład weszły:

Łucja Olejniczak - przewodnicząca

Nikola Banaszak - zastępczyni przewodniczącej

Alicja Sąsiadek - skarbnik.