Klasa 2 rok szkolny 2017-2018

Klasa 2 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Barbara Jagielska

1. Franczak Daniel
2. Kin Stanisław
3. Ławniczak Krystian
4. Ławniczak Sebastian
5. Marczak-Janus Oskar
6. Stróżyk Wiktoria

Piknik i zabawy z dawnych lat.

Dzień królewny i królewicza - akcja organizowana przez bibliotekę

Sezon wycieczek szkolnych w pełni
W dniu 24 maja 2018r. obchodziliśmy Dzień Rodziny na wycieczce w Zoo Safari.
Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Wycieczkę zaczęliśmy przjeżdżką ciuchcią, w której lektor opowiedział nam najciekawsze informacje o zwierzętach. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach karmienia zwierząt i mieliśmy możliwość przejażdżki kucykiem. O godzinie 12 udaliśmy się na obiad. Po obiedzie spędziliśmy czas wolny z naszymi rodzicami. O godzinie 14 spotkaliśmy się w Figlarni, która zakończyła nasz pełny niezapomnianych wrażeń cudowny Dzień Rodziny.

Kibicujemy sportowcom z naszej szkoły


Dzień Ziemi i sprzątanie świata

Mali artyści

Patriotyczna wycieczka klas I - III

15.03.2018 roku uczniowie z klas nauczania początkowego wybrali się do teatru w Gnieźnie na przedstawienie pt. Gniazdo. Spektakl był dla nich lekcją tożsamości narodowej, gdyż powstał na kanwie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”. Po nim uczniowie udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. To była bardzo pouczająca wycieczka.

Wystąpiliśmy dla seniorów

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasy I, II i teatr "Iskierki" wybrali się z życzeniami do naszych zaprzyjaźnionych babć i dziadków z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie. Pensjonariusza oraz pracownicy DPS-u przyjęli nas w miłej i serdecznej atmosferze. Nasi uczniowie zaprezentowali się w piosenkach, wierszach i tańcach, które były połączone tematycznie z Dniem Babci. Dzieci na koniec otrzymały słodki upominek. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i spełnieni z niesienia radości starszym osobom. Wizyta była udana!

Mikołajki

IV Halowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy w Kowalewie

1 grudnia klasa II uczestniczyła w IV Halowym Turnieju Rekreacyjno - Sportowym w Kowalewie. Zawodnicy z klas I-III rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Naszą klasę reprezentowali: Daniel Franczak, Krystian Ławniczak, Sebastian Ławniczak. Rywalizacja była zacięta, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Kolejny turniej już za rok!


 

Dzień z książką przygodową

23 listopada przyłączyliśmy się do akcji biblioteki szkolnej i obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. Tego dnia czytaliśmy lekturę „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Dodatkowo przygotowaliśmy prace plastyczne i ozdobiliśmy nimi drzwi naszej klasy. Lubimy takie akcje czytelnicze!

Poznajemy święto krajów anglojęzycznych - Halloween.

Wyjazd do Kalisza

27.10.2017 pojechaliśmy do Kalisza. Wystąpił tam dla nas Teatr Baniek Mydlanych ze swym nowym przedstawieniem „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Całe przedstawienie było bardzo kolorowe. Wraz z aktorami przenieśliśmy się do szkoły, w której uczniowie oswajali bańki mydlane i szukali receptury na wykonanie Bańki Szczęścia. Po wielu przygodach udało im się ją znależć.

Sztuka bardzo nam się podobała.

Wycieczka do Fantazji z okazji Dnia Chłopca

05.10.2017 r. wraz z wychowawczyniami udaliśmy się do centrum zabaw „Fantazja” w Słupcy. Głównym celem wycieczki było zintegrowanie nas, a także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni. W „Fantazji” spędziliśmy dwie i pół godziny na wspaniałej zabawie. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się zjeżdżalnie, trampolina oraz labirynty rur i przejść. Bawiliśmy się wyśmienicie, taki wyjazd to znakomity sposób na świętowanie Dnia Chłopca.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Książkę "Doktor Dolittle i zwierzęta" czytała nam pani Jolanta Kin.

Wycieczka do lasu
Dnia 29 września 2018 r. klasa II wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była słoneczna, a las mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców. Zbieraliśmy kolorowe liście i grzyby. Słuchaliśmy odgłosów lasu. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejny spacer.

Wybory Samorządu Klasowego
Dnia 7 września w naszej klasie odbyły sie wybory do samorządu klasowego. Przewodniczącym został Sebastian, zastępcą Wiktoria, a skarbnikiem Staś. Wszyscy równorzędnie będą pełnić swoje role, a my będziemy ich słuchać! :))