Klasa 2 rok szkolny 2017-2018

Klasa 2 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Barbara Jagielska

1. Franczak Daniel
2. Kin Stanisław
3. Ławniczak Krystian
4. Ławniczak Sebastian
5. Marczak-Janus Oskar
6. Stróżyk Wiktoria

Mikołajki

IV Halowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy w Kowalewie

1 grudnia klasa II uczestniczyła w IV Halowym Turnieju Rekreacyjno - Sportowym w Kowalewie. Zawodnicy z klas I-III rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Naszą klasę reprezentowali: Daniel Franczak, Krystian Ławniczak, Sebastian Ławniczak. Rywalizacja była zacięta, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Kolejny turniej już za rok!


 

Dzień z książką przygodową

23 listopada przyłączyliśmy się do akcji biblioteki szkolnej i obchodziliśmy Dzień z książką przygodową. Tego dnia czytaliśmy lekturę „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Dodatkowo przygotowaliśmy prace plastyczne i ozdobiliśmy nimi drzwi naszej klasy. Lubimy takie akcje czytelnicze!

Poznajemy święto krajów anglojęzycznych - Halloween.

Wyjazd do Kalisza

27.10.2017 pojechaliśmy do Kalisza. Wystąpił tam dla nas Teatr Baniek Mydlanych ze swym nowym przedstawieniem „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Całe przedstawienie było bardzo kolorowe. Wraz z aktorami przenieśliśmy się do szkoły, w której uczniowie oswajali bańki mydlane i szukali receptury na wykonanie Bańki Szczęścia. Po wielu przygodach udało im się ją znależć.

Sztuka bardzo nam się podobała.

Wycieczka do Fantazji z okazji Dnia Chłopca

05.10.2017 r. wraz z wychowawczyniami udaliśmy się do centrum zabaw „Fantazja” w Słupcy. Głównym celem wycieczki było zintegrowanie nas, a także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni. W „Fantazji” spędziliśmy dwie i pół godziny na wspaniałej zabawie. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się zjeżdżalnie, trampolina oraz labirynty rur i przejść. Bawiliśmy się wyśmienicie, taki wyjazd to znakomity sposób na świętowanie Dnia Chłopca.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Książkę "Doktor Dolittle i zwierzęta" czytała nam pani Jolanta Kin.

Wycieczka do lasu
Dnia 29 września 2018 r. klasa II wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była słoneczna, a las mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców. Zbieraliśmy kolorowe liście i grzyby. Słuchaliśmy odgłosów lasu. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejny spacer.

Wybory Samorządu Klasowego
Dnia 7 września w naszej klasie odbyły sie wybory do samorządu klasowego. Przewodniczącym został Sebastian, zastępcą Wiktoria, a skarbnikiem Staś. Wszyscy równorzędnie będą pełnić swoje role, a my będziemy ich słuchać! :))