Klasa 3b rok szkolny 2017-2018

Klasa 3b rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Dorota Przygońska

1. Bryk Łukasz
2. Dębczak Martyna
3. Gałdecki Sebastian
4. Grabara Igor
5. Izdebny Michał
6. Jasiński Krzysztof
7. Kałmucki Hubert
8. Kierzek Izabela
9. Kopczyński Wiktor
10. Kowalewski Wiktor
11. Ławniczak Maja
12. Musiałowski Mikołaj
13. Reszkiewicz Julia
14. Szambelan Olga

Spotkanie wigilijne

W tym roku po raz kolejny urządziliśmy klasową Wigilię. Zaprosiliśmy na nią Rodziców i pana Dyrektora. Na początku zaprezentowaliśmy przedstawienie historii narodzenia Pana Jezusa, czyli jasełka i podzieliliśmy się opłatkiem. Potem wszyscy poszli do pięknie przystrojonej stołówki, gdzie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego. Na stole był biały obrus a pod nim sianko. Zjedliśmy wieczerzę wigilijną składającą się z potraw takich jak: karp, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszcz z uszkami, zupa grzybowa i kluski z makiem. Kiedy wszyscy się najedli Anastazja, koleżanka z gimnazjum, grała na gitarze kolędy, a my je śpiewaliśmy. Potem przyszedł Święty Mikołaj i rozdał nam prezenty. Na koniec wszystkie dzieci poszły pobawić się do klasy przedszkolnej, a Rodzice biesiadowali przy stole.
Ta Wigilia bardzo mi się podobała. Kolacja była pyszna, a atmosfera miła i świąteczna.

Izabela Kierzek

Mikołajkowy wyjazd do fabryki bombek

Z okazji mikołajek 5 grudnia wybraliśmy się do fabryki bombek w Gnieźnie. Na miejscu przyglądaliśmy się procesowi produkcji ozdób choinkowych. Każdy z nas otrzymał bombkę z własnym imieniem. W firmowym sklepie zakupiliśmy też inne ozdoby choinkowe.

Była to bardzo ciekawa wycieczka.

Dzień z książką przygodową

Dnia 23 listopada 2017 wzięliśmy udział w akcji Dzień z książką przygodową. Tym razem czytaliśmy lekturę pt. Dzieci z Bullerbym. W roli lektorów wystąpiła pani Irena Bryk - mama Łukasza i pani Dorota Dębczak - mama Martyny.

Poznajemy święto krajów anglojęzycznych - Halloween.

Wyjazd do Kalisza

27.10.2017 pojechaliśmy do Kalisza. Wystąpił tam dla nas Teatr Baniek Mydlanych ze swym nowym przedstawieniem „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Całe przedstawienie było bardzo kolorowe. Wraz z aktorami przenieśliśmy się do szkoły, w której uczniowie oswajali bańki mydlane i szukali receptury na wykonanie Bańki Szczęścia. Po wielu przygodach udało im się ją znależć.

Sztuka bardzo nam się podobała.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września nasza klasa wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.  Książkę, którą wybraliśmy czyli Karolcię Marii Kruger, czytały nam mama Wiktora Kowalewskiego i mama Mikołaja Musiałowskiego. 

Dzień Chłopca

Tak bawilismy się z okazji Dnia Chłopca.

Wycieczka do Biskupina

We wtorek 19 września 2017 roku razem z klasą III a wybraliśmy się na wycieczkę do Biskupina. Odbywał się tam Festyn Archeologiczny, więc mogliśmy dowiedzieć się o życiu dawnych Słowian. Mnie na przykład najbardziej zaciekawiło to, jak kiedyś mieszkali ludzie, jak farbowano płótno czy wyrabiano gliniane naczynia. Oglądaliśmy walkę rycerzy na placu przed chatami i bawiliśmy się w archeologów szukając w piasku kawałków naczyń. Mieliśmy też okazję spróbować podpłomyka i zrobić powróz. Z Biskupina przywieźliśmy pamiątki wykonane głównie z wikliny i drewna. To była bardzo udana i pouczająca wycieczka.

                                                                                                                                             Wiktor Kopczyński

Wybraliśmy samorząd klasowy

W pierwszym tygodniu września wyraliśmy nowy samorząd klasowy na rok szkolny 2017/2018. Oto nasi przedstawiciele:

Przewodnicząca klasy - Izabela Kierzek

Z - ca przewodniczącej - Hubert Kałmucki

Skarbnik - Łukasz Bryk.

Ponadto zmieniła się liczba uczniów w naszej klasie - jest nas 14.