Klasa 1 rok szkolny 2017-2018

Klasa 1 rok szkolny 2017-2018


wychowawca: Maja Nowaczyk

1. Białecka Klara
2. Gaweł Magdalena
3. Jasińska Weronika
4. Krucki Nikodem
5. Krysińska Lena
6. Lisiecki Wojciech
7. Ławniczak Andżelika
8. Matyniak Antoni
9. Musiałowski Igor
10. Szambelan Daniel
11. Szymkowiak Olga
12. Widerowska Amelia

Mleczarnia w Strzałkowie
2 lutego udaliśmy się do Mleczarni w Strzałkowie. Podczas pobytu mieliśmy okazję zobaczyć proces powstawania produktów nabiałowych, odwiedzając wirtualnie poszczególne miejsca w tym zakładzie i spróbować najlepszych wyrobów ze Strzałkowa. Dowiedzieliśmy się, co to jest i jak wygląda piramida zdrowego żywienia. Na podstawie zdobytych wiadomości uzupełnialiśmy krzyżówkę, z którą sobie szybko poradziliśmy. Zobaczyliśmy też samochód należący do Mleczarni ze Strzałkowa. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki i balony. To była dla nas naprawdę ciekawa i pouczająca lekcja, za którą gorąco dziękujemy.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Opieki Społecznej w Zagórowie.

Poznajemy zawody cd.

26.01.2018 mieliśmy okazję poznać panią Paulinę Sakowską, która jest fryzjerką mobilną. Opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała wiele ciekawych akcesoriów fryzjerskich. Oprócz tego wykonała dziewczynkom fryzury. Dziękujemy bardzo pani Annie Siuba za zorganizowanie spotkania i dołączenia do naszej innowacji „Z szacunkiem do pracy człowieka-poznajemy zawody”.

Nadeszła upragniona zima.

Poznajemy zawody - bibliotekarz

12.01.2018 rozpoczęliśmy dalszą przygodę z poznawaniem zawodów. Tym razem byliśmy w bibliotece w Trąbczynie. Tam poznaliśmy zawód bibliotekarki. Teraz już wiemy, że bibliotekarze są nie tylko odpowiedzialni za wypożyczanie książek, ale również za organizację różnych przedsięwzięć.

Wigilijny czas

Castorama - poznajemy zawody
19.12.2017 to dzień odkrywania kolejnych zawodów. Tym razem po lekcjach ruszyliśmy do konińskiej Castoramy. Na początek zostaliśmy zaproszeni do miejsca, w którym jeszcze nigdy nie byliśmy - na piętro sklepu, gdzie znajdują się między innymi biura kierownicze. Tam pod okiem specjalistów wykonywaliśmy samodzielnie drewniane zabawki. Mieliśmy okazję sami skręcać, kleić, a na końcu malować. Następnie pan Tomasz zaprosił nas do sklepu. Tam poznaliśmy każdy z działów, dowiedzieliśmy się czym zajmują się poszczególni pracownicy, a także co znajduje się w każdym sektorze. Pod koniec naszej wycieczki otrzymaliśmy zrobione przez nas zabawki i małe prezenciki. To była pouczająca podróż. Dziękujemy pracownikom Castoramy za poświęcony nam czas i zaangażowanie.


Dzień pełen wrażeń w Arendel - czyli spotkanie z PRAWDZIWYM Mikołajem
11.12.2017 pojechaliśmy na wycieczkę do wioski norweskiej. Jest to cudowne i zaczarowane miejsce, w którym aktualnie mieszka Mikołaj wraz z Mikołajkową. W tym dniu poznaliśmy mieszkające tam renifery i inne zwierzęta. Świetnie bawiliśmy się wraz z elfami w stodole. Pracowaliśmy nad wykonaniem ozdób na choinkę w fabryce zabawek Świętego Mikołaja. Po zabawach ruchowych z chustą animacyjną i sznurem pojawił się Święty Mikołaj. Wymyślił on sposób na to, byśmy wszyscy otrzymali dyplomy grzecznych dzieci i prezenty. Narysowaliśmy smutne buźki na kartce za wszystkie złe zachowania, a potem je zniszczyliśmy w specjalnie do tego przygotowanym urządzeniu. Dzięki temu otrzymaliśmy dyplomy grzecznych dzieci i wyczekiwane przez nas prezenty. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski, a potem posiedzieliśmy przy ognisku. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Poznajemy zawody

8.12.2017 ruszyliśmy w kolejną podróż, by poznać nowe zawody. Odwiedziliśmy Gabinet Masażu Beauty Body, który prowadzi pani Anna Struszczyk. Pani Ania wyjaśniła nam na czym polega jej praca oraz pokazała potrzebne akcesoria. Nasza rozmówczyni rozszerza swoją działalność, dzięki czemu mogła nam również opowiedzieć o pracy wizażystki i tajnikach makijażu. Ta część podobała się szczególnie dziewczynkom.

Po wizycie u pani masażystki ruszyliśmy do Pyzdr. Tam poznaliśmy przesympatyczne panie: stomatolog i jej asystentkę. Pani Marta pokazała nam swój gabinet wyposażony w nowoczesne sprzęty. Każdy z nas mógł usiąść na fotelu pacjenta i fotelu lekarza. Najbardziej podobał nam się ekran i kamera, dzięki której widzieliśmy stan naszych zębów. Pani dentystka pokazała nam również swoje zaplecze. Na koniec otrzymaliśmy szczoteczki do zębów i kolorowanki. Teraz dokładnie wiemy jak wygląda praca pani stomatolog, masażystki i wizażystki. Dziękujemy paniom za poświęcony nam czas.

Ubieramy choinkę.

IV Halowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy w Kowalewie

1 grudnia klasa I uczestniczyła w IV Halowym Turnieju Rekreacyjno - Sportowym w Kowalewie. Zawodnicy z klas I-III rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Naszą klasę reprezentowali: Gaweł Magda, Jasińska Weronika, Krysińska Lena, Szymkowiak Olga, Krucki Nikodem, Matyniak Antek, Szambelan Daniel, Musiałowski Igor. Rywalizacja była zacięta,a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Kolejny turniej już za rok!

Dzień pluszowego misia

24.11.2017 obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 i od tego czasu misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają łagodzą lęk przed samotnością.

W piątek przynieśliśmy do szkoły swoje misie. Pani zapoznała nas z historią tej zabawki, a my opowiadaliśmy o naszych ulubieńcach. Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy o tych pluszakach, w którym chętnie wzięliśmy udział. W tym dniu mieliśmy również gimnastykę z misiem oraz tworzyliśmy misia z drewnianych łyżek. Na koniec pani przeczytała nam fragment książki "Miś Uszatek".

To był udany misiowy dzień !

Dzień z książką przygodową

23.11.2017 braliśmy udział w kolejnej akcji organizowanej przez bibliotekę. Do czytania książki „101 DALMATYŃCZYKÓW” zaprosiliśmy pana dyrektora i panią wicedyrektor. Drzwi naszej klasy, a także naszą salę ozdobiliśmy pracami przedstawiającymi pieski, a sami na tę okazję założyliśmy białe koszulki, do których nasi rodzice przykleili nam czarne łatki i kropki.

Wizyta pani pielęgniarki

06.11.2017 o swojej pracy w przychodni, a także zasadach dbania o zdrowie mówiła zaproszona do naszej klasy pani pielęgniarka Renata Zandecka Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające.

Święto Dyni
30.10.2017 obchodziliśmy w naszej klasie Święto Dyni. Spotkaliśmy się w szkole o godzinie 16. Na początku każdy z nas zaprezentował swój dyniowy kostium. Po prezentacji strojów przeszliśmy na korytarz prowadzący do naszej klasy. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy zobaczyliśmy w rogu miotłę, a drogę do sali numer 5 wyznaczał szpaler dyń, przy których stały wykonane przez nas koty. W klasie czekały na nas przygotowane przez naszą panią Maję Nowaczyk i mamę Olgi niespodzianki. Mieliśmy okazję skosztować: dyniowego kompotu, dżemu dyniowego, a także pysznych ciast przygotowanych przez rodziców. Robiliśmy maski dyniowe, rysowaliśmy na balonach twarze dyniowe, odkrywaliśmy, co znajdowało się w kubeczkach. Na koniec jedliśmy pyszne ciepłe lody, szukaliśmy ukrytych dyni i graliśmy w kręgle. To był niezapomniany wieczór.

Wyjazd do Kalisza

27.10.2017 pojechaliśmy do Kalisza. Wystąpił tam dla nas Teatr Baniek Mydlanych ze swym nowym przedstawieniem „ Tajemnica Bańki Szczęścia”. Całe przedstawienie było bardzo kolorowe. Wraz z aktorami przenieśliśmy się do szkoły, w której uczniowie oswajali bańki mydlane i szukali receptury na wykonanie Bańki Szczęścia. Po wielu przygodach udało im się ją znależć.

Sztuka bardzo nam się podobała.

Wizyta w schronisku dla zwierząt

Dnia 25.10.2017 wraz z koleżankami z klasy 2 gimnazjum zakończyliśmy projekt „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”. Z tej okazji 120 kilogramów karmy, zebranej przez uczniów naszej szkoły, zawieźliśmy do schroniska w Koninie. Na miejscu poznaliśmy pracę ludzi, którzy zajmują się bezdomnymi zwierzętami, a także zasady opieki nad zwierzętami. To była bardzo cenna lekcja.

Ślubowanie

20 . 10. 2017 roku odbyła się bardzo ważna dla nas uroczystość - pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej. W tym dniu wystąpiliśmy przed rodzicami, nauczycielami, a także przed uczniami ze starszych klas. Po zakończeniu części artystycznej odbyło się ślubowanie i pasowanie. Było nam bardzo miło, kiedy również rodzice złożyli przysięgę. W ważnym dla nas dniu otrzymaliśmy drobne upominki zakupione przez naszych rodziców, a także przez Samorząd Szkolny i klasę II. Miłym zaskoczeniem były wykonane ręcznie upominki od klasy III a. Rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień.


Akcja Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 października w naszej szkole miały miejsce spotkania czytelnicze w ramach akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu odwiedziła nas mama Magdy Gaweł. Pani Gaweł przeczytała nam bajkę pt. Tupcio Chrupcio odwiedza dziadków, która bardzo nam się podobała. Dziękujemy mamie Magdy za poświęcony nam czas.

Wycieczka do Fantazji z okazji Dnia Chłopca

05.10.2017 r. wraz z wychowawczyniami udaliśmy się do centrum zabaw „Fantazja” w Słupcy. Głównym celem wycieczki było zintegrowanie nas, a także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni. W „Fantazji” spędziliśmy dwie i pół godziny na wspaniałej zabawie. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszyły się zjeżdżalnie, trampolina oraz labirynty rur i przejść. Bawiliśmy się wyśmienicie, taki wyjazd to znakomity sposób na świętowanie Dnia Chłopca.


L

L

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej klasie

15.09.2017 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu do klasy prowadziła nas droga czarnych kropek. Po wejściu do sali dowiedzieliśmy się o historii tego dnia. Następnie obejrzeliśmy krótki filmik o Vasthi. Wspólnie zastanowiliśmy się gdzie można znaleźć kropki. Wysłuchaliśmy fragmentu „Akademii Pana Kleksa” czytanej przez naszą wychowawczynię. Z cukierków przypominających nam kropki układaliśmy poznaną niedawno literkę „o”. Nie zabrakło również pracy grupowej - wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, przedstawiającą różnokolorowe kropki. Na koniec każdy z nas dostał piegi, tak jak w szkole pana Kleksa. Z narysowanymi na twarzy kropkami cały dzień obchodziliśmy to miłe Święto .