Klasa 0 rok szkolny 2017-2018

Klasa 0 rok szkolny 2017-2018

wychowawca: Kinga Białecka

pomoc nauczyciela: Małgorzata Kin

1. Andryszak Julia
2. Bartoszczak Kacper
3. Bączkiewicz Jan
4. Borus Marcin
5. Chmielewski Maciej
6. Dziekanowicz Julia
7. Gałdecki Oliwier
8. Gelo Damian

9. Józefiak Daniel
10. Kopczyński Mateusz
11. Kornatowska Marta
12. Kowalewski Bartosz
13. Kowalski Mateusz
14. Lewandowski Tomasz
15. Maroszak Norbert
16. Nowak Olga
17. Olejniczak Paweł
18. Przybylska Kinga
19. Stróżyk Krystian
20. Styperek Adam
21. Szambelan Tobiasz
22. Szymaniak Nikola
23. Urbaniak Antoni
24. Urbaniak Szymon
25. Wolniewicz Jan
26. Wypychowska Wiktoria
27. Żelek Bartosz


Spotkanie z baśnią

Na zajęciach w ubiegłym tygodniu mówiliśmy na temat baśni. Dowiedzieliśmy się, czym jest baśń, poznaliśmy najbardziej znane książki z tego gatunku literackiego. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych bohaterach baśni. Wykleiliśmy także z plasteliny kota w butach.

W poniedziałek ponownie odwiedzili nas uczniowie z koła czytelniczego. Zaprezentowali baśń Jaś i Małgosia. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy starszych kolegów, przeczytana przez nich baśń bardzo nam się podobała. Na koniec odpowiadaliśmy na pytania związane z tym tekstem. W nagrodę za dobre odpowiedzi zostaliśmy poczęstowani cukierkami. Dziękujemy czwartoklasistom za wspaniałą prezentację i czekamy z niecierpliwością na następną wizytę!

Wigilia klasowa

Dnia 22 grudnia odbył się w naszej szkole przegląd kolęd i pastorałek. W związku z tym przedszkolaki zaśpiewały pastorałkę Gora gwiazda. Było to dla nich ogromne przeżycie, ponieważ część dzieci po raz pierwszy występowała publicznie. Pomimo tremy świetnie sobie poradziły. Po kolędowaniu odbyła się klasowa wigilia. Najpierw złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku i kolędowania. Był to magiczny i wyjątkowy dzień dla naszej grupy.

Dzień pełen wrażeń w Arendel - czyli spotkanie z PRAWDZIWYM Mikołajem
11.12.2017 pojechaliśmy na wycieczkę do wioski norweskiej. Jest to cudowne i zaczarowane miejsce, w którym aktualnie mieszka Mikołaj wraz z Mikołajkową. W tym dniu poznaliśmy mieszkające tam renifery i inne zwierzęta. Świetnie bawiliśmy się wraz z elfami w stodole. Pracowaliśmy nad wykonaniem ozdób na choinkę w fabryce zabawek Świętego Mikołaja. Po zabawach ruchowych z chustą animacyjną i sznurem pojawił się Święty Mikołaj. Wymyślił on sposób na to, byśmy wszyscy otrzymali dyplomy grzecznych dzieci i prezenty. Narysowaliśmy smutne buźki na kartce za wszystkie złe zachowania, a potem je zniszczyliśmy w specjalnie do tego przygotowanym urządzeniu. Dzięki temu otrzymaliśmy dyplomy grzecznych dzieci i wyczekiwane przez nas prezenty. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski, a potem posiedzieliśmy przy ognisku. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.


Andrzejki

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde z dzieci przyniosło do szkoły ulubionego misia. Na początku zajęć każdy opowiedział o swoim pluszaku, podał jego imię i krótko go opisał. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania pt. Miś Zosi, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, że miś może zostać najlepszym przyjacielem dziecka i wiernym towarzyszem zabaw. Nauczyliśmy się także piosenki pt. Niedźwiadek. Na koniec wykleiliśmy bibułą wizerunek misia, a prace te można podziwiać w kąciku artystycznym przedszkolaków. Czekamy z niecierpliwością na następny taki dzień!

Poznajemy święta krajów anglojęzycznych - Halloween

Czerwony Kapturek w przedszkolu

W poniedziałek 15 października odwiedzili nas uczniowie klasy IV z Koła czytelniczego i zaprezentowali baśń o Czerwonym Kapturku. Głównym celem tej wizyty było zachęcenie najmłodszych do czytania książek. Przedszkolaki przekonały się, ile radości sprawia poznawanie niesmowitych przygód oraz jak piękny i kolorowy jest świat baśni. Z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem słuchały historii Czerwonego Kapturka. Na koniec dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy kolegom i koleżankom z Koła czytelniczego oraz pani Dorocie Karszewskiej, która ich przygotowała. Mamy nadzieję, że niedługo nas odwiedzą z kolejną baśnią.

Dzień Chłopca u przedszkolaków

Dnia 3 października nasza grupa przedszkolna udała się na wycieczkę do sali zabaw Fantazja w Słupcy, aby świętować Dzień Chłopca. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami. Celem naszej wycieczki była integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania wolnego czasu. Umożliwiły nam to zjeżdżalnie, labirynty, basen z piłeczkami, trampoliny, gry interaktywne. Po dwóch godzinach intensywnych zabaw pożegnaliśmy się z tym bajkowym miejscem i wróciliśmy do szkoły. Dzieci były zmęczone, ale bardzo szczęśliwe i pełne wrażeń. Dzień Chłopca na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza grupa przedszkolna również wzięła udział w tym wydarzeniu, ponieważ czytanie dzieciom uczy języka, rozwija myślenie, wyobraźnię i pamięć, przynosi wzorce poprawnych zachowań, uczy odróżniać dobro od zła. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy mamę Mateusza Kopczyńskiego. Pani Malwina przeczytała pouczającą historię, której głównym bohaterem był kierowca autobusu. Dzieci w skupieniu i z dużym zaciekawieniem słuchały tej opowieści. Wydarzenie to sprawiło przedszkolakom wiele radości, a mamie Mateuszka jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas.