SÓWKI MĄDRE GŁÓWKI

SÓWKI MĄDRE GŁÓWKI

Sówki mądre główki

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022

Ostatnia wizyta pani Eweliny z Ośrodka Przyrodniczego w Lądzie

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie cyklu spotkań.

Podróże małe i duże. W poszukiwaniu wiosennej łąki.

Kolorowy Dzień Dziecka

Dzień Sportu

Za co kochamy Mamę? (kliknij!)

Wycieczki spełniają bardzo ważną funkcję- integrują grupę. Dziś integrowaliśmy się w sali zabaw Hola w Koninie.

Z okazji Dnia Mamy serdeczne życzenia składamy, a na występ "Jak to nasi rodzice się poznali" 29 czerwca gorąco zapraszamy! (kliknij!)

Wizyta w Regionalnym Muzeum w Słupcy

24.05.2022 wybraliśmy się na wycieczkę do Słupcy. W tym dniu odwiedziliśmy Muzeum Regionalne. Obejrzeliśmy tam bajkę o Trusi i Wróżce Lnu. Następnie widzieliśmy urządzenia, które dawniej wykorzystywane były do produkcji lnu. Na kartkach zaprojektowaliśmy sukienki i spodenki. Mięliśmy również okazję zobaczyć wystawy stałe takie jak:
Pradzieje Słupcy i okolic (wystawa archeologiczna z makietą grodziska z okresu kultury łużyckiej),
Nie - codzienność - tradycja i kultura dawnej wieś wielkopolskiej (zbiory etnograficzne i rzemiosło).
Na koniec skorzystaliśmy z pobliskiego placu zabaw i, spacerując po parku, wróciliśmy do autobusu. To był dzień pełen wrażeń.

Kolejne spotkanie z Ośrodkiem Przyrodniczym w Lądzie

23.05.2022 odbyło się kolejne spotkanie przyrodnicze. Dziękujemy Pani Ewelinie Siubie z Ośrodka Przyrodniczego w Lądzie, za wprowadzenie nas w świat motyli. Pani Ewelina przywiozła do nas gablotkę, w której były pokazane poszczególne etapy rozwoju tego owada. Poznaliśmy również ich budowę. Pani Ewelina zamieniła Malwinę w barwnego motyla. Na koniec obejrzeliśmy prezentację multimedialną. Spotkanie wzbogaciło nas w wiele nowych wiadomości. Z niecierpliwością czekamy na czerwcowe odwiedziny.

Promujemy czytelnictwo

Obchodząc Dzień Książki promowaliśmy czytelnictwo. Każdy z nas mógł przynieść swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć. Zachęciliśmy naszych rodziców do czytania na dobranoc. Wykonaliśmy swoje zakładki, a także odwiedziliśmy bibliotekę publiczną jak i szkolną. Ponadto wysłuchaliśmy bajki z słuchowiska dla dzieci i wykonaliśmy prace grupowe. Malując na szarym papierze wybrane bajki, podsumowaliśmy nasz tydzień z książką.

 Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

W związku z przypadającym na 4 maja święto Strażaka wybraliśmy się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trąbczynie. Pan Michał i pan Dawid zaprezentowali nam sprzęt znajdujący się w wozie strażackim. Oprowadzili nas również po budynku strażackim. Dziękujemy za spotkanie, które wiele nas nauczyło.

Kolorowa Środa - Fioletowy

Dzień Patrona

Kto Ty jesteś? Polak mały!

Dzień Tańca

Spotkanie z bocianem

Przedstawiamy zdjęcia z drugiego spotkania przyrodniczego przygotowanego przez Ośrodek Przyrodniczy w Lądzie. O życiu bocianów opowiedziała nam pani Ewelina Siuba. Kolejne spotkanie już w maju!

Dzień książki

Dziękujemy Wiktorii za przeczytanie książki o lwie Staszku!

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska. W tym dniu nasza grupa obejrzała spektakl wykonany przez grupę teatralną z naszej szkoły. Aby poszerzyć naszą świadomość ekologiczną, wyświetliliśmy prezentację multimedialną inspirującą do życia w zgodzie z naturą. Poznaliśmy też sposoby segregacji śmieci i przeczytaliśmy kodeks małego ekologa. W trakcie zajęć z robotem wrzucaliśmy karteczki przedstawiające śmieci do odpowiednich pojemników. Na koniec pokolorowaliśmy obrazki  przedstawiające naszą planetę. Z taką wiedzą na pewno dobrze zadbamy o naszą ukochaną Planetę.

Wizyta w Bibliotece w Trąbczynie

Moi drodzy przyjaciele. Przygód na Was czeka wiele.

Sięgnij tylko na półeczkę. Albo odwiedź biblioteczkę.

W książce czeka moc zabawy. Są niewyjaśnione sprawy.

Strach, zagadki, śmiech i łzy. Co chcesz czytać wybierz Ty.

autor: Agata Dziechciarczyk

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Z tej okazji nasza grupa wybrała się na wycieczkę do biblioteki w Trąbczynie. Pani Ania Siuba pokazała nam, jak działa system wypożyczania i zwrotów książek. Mięliśmy również okazję obejrzeć magiczne książki. Na koniec wysłuchaliśmy opowiadania, które Pani Ania zaprezentowała nam za pomocą teatrzyku kamishibai. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wyprawa do Ośrodka Przyrodniczego w Lądzie

Wiosenne muzykowanie- przyrody przebudzenia

Dzień Wiosny

Dzień Św. Patryka

Dzień Matematyki - nauka cyferek to ważna sprawa (kliknij!)

Dzień Dentysty

Dzień Kobiet

Solidarni z Ukrainą

Dzień Dinozaura

28.02.2022 w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Był to dla nas bardzo pouczający i aktywny dzień. Na początek obejrzeliśmy prezentację, która zawierała najciekawsze informacje o dinozaurach. Usłyszeliśmy, jakie odgłosy wydają niektóre z nich. Rozwiązywaliśmy zagadki. W czasie zabawy ruchowej zamieniliśmy się w te prehistoryczne gady. Następnie wykonaliśmy grupowe prace plastyczne przedstawiające dinozaury i ich świat naszymi oczami. Później znaleźliśmy czas na zabawy z masą solną. Ukrywaliśmy w niej zabawkowe dinozaury, odciskaliśmy ich ślady. Na koniec naszego dnia wykonaliśmy sesje zdjęciowe w specjalnie przygotowanym kąciku. Bardzo dziękujemy Pani Anecie Kubickiej, która przygotowała dla nas piękne dekoracje.

Challange dla Tymka (kliknij!)

Dziękujemy za nominację. Przedszkole w Trąbczynie przyłącza się do akcji i pomaga Tymkowi. Zapraszamy do zabawy wszystkich, którzy chcą pomagać.

Taniec walentynkowy (kliknij!)

Bal Karnawałowy "W świecie kolorów"

Karnawał to dla dzieci czas magiczny. Zabawa z tej okazji jest atrakcją wyczekiwaną, ponieważ dostarcza wiele radości. Bal Karnawałowy w naszej grupie odbył się w dniu 11.02.2020r. W tym roku był to bal w świecie kolorów. Każde z dzieci ubrane było w swój ulubiony kolor. Specjalnie na tę okazję przedszkolacy wraz ze swoimi rodzicami, wykonali oryginalne nakrycia głowy.

Wszyscy świetnie się bawili - były tańce, zabawy z balonami i słodki poczęstunek. W tym pełnym wrażeń dniu odwiedziła nas pani pedagog, która uczyła nas nowego tańca i pokazała ciekawą zabawę. Na zakończenie balu odbył się pokaz kapeluszy. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę za udział w konkursie na najbardziej oryginalne nakrycie głowy.

To był niesamowity dzień. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Pokaz oryginalnych nakryć głowy. Kapelusze, czapki wykonane przez dzieci wraz z rodzicami (kliknij!)

Nauka wiązania butów

Dzień Pizzy

9 lutego w Polsce obchodzony jest Dzień Pizzy. W tym roku nasza grupa postanowiła również uczcić ten dzień. Czy można to uznać za stracony czas? Zdecydowanie nie. Na zajęciach kulinarnych rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, motorykę małą, uczyliśmy się dobrej organizacji miejsca i czasu naszej pracy. Zajęcia kulinarne to też praca zespołowa i świetna integracja grupy. Wspólnie odmierzaliśmy składniki na ciasto, kroiliśmy dodatki na pizzę, smarowaliśmy ciasto ketchupem i rozkładaliśmy pyszne dodatki w tym wiele zdrowych warzyw! Na koniec zasłużona uczta. Pizza była doskonała, w końcu sami ją wykonaliśmy :)

W naszej grupie realizujemy program przedszkolnej edukacji antytytoniowej- Czyste powietrze wokół nas

Zajęcia sportowe z panem Michałem

Zajęcia z naszą panią pedagog zawsze są ciekawe i bardzo wartościowe.

Korzystamy z nowych sprzętów przedszkolnych. Nauka przez zabawę

Zabawy z muzyką

Zimowy krajobraz naszymi oczami

Dzień Babci i Dziadka (kliknij!)

Sówki Mądre Główki życzą Wesołych Świąt! (kliknij!)

Wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "List do Świętego Mikołaja"

Mikołajkowy wyjazd do Małego Peru

Sprawdzamy nowy sprzęt szkolny. Zajęcia rozwijające integrację sensoryczną

Mikołajki (kliknij)

My się zimy nie boimy! Świetnie zimą się bawimy!

Tydzień z żywą muzyką (kliknij!)

Muzyczne Andrzejki czas zacząć!

Dzień Pluszowego Misia

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

W dniu 18.11.2021 udaliśmy się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych informacji na temat Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Poznaliśmy nazwy ptaków i zwierząt, które można w nim spotkać. Przenieśliśmy się też do magicznej sali, w której czuliśmy się jak na łące i mogliśmy podziwiać krajobraz z bliska. Oprócz tego wysłuchaliśmy słuchowiska muzycznego i wykonaliśmy gipsowe sarenki. Na koniec każdy z nas otrzymał książeczkę z najciekawszymi informacjami o naszym parku krajobrazowym. Dostaliśmy również album i książkę, w których jest wiele zdjęć NPK. Będzie można je obejrzeć w naszej szkolnej bibliotece. To była naprawdę niesamowita i pouczająca przygoda.

Narodowe Święto Niepodległości (kliknij)

Kochamy zwierzęta całym sercem

Dzień postaci z bajek
Zwieńczeniem naszego projektu czytelniczego był Dzień Postaci z Bajek. Na tę okazję przebraliśmy się w ulubione postacie bajkowe. Naszą salę wypełniły przygotowane przez panie i rodziców dekoracje. Pani Anna Siuba zaprosiła do nas Panie z grupy Kreatywni z Konina i odbyły się bajkowe warsztaty. Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki. Bardzo dziękujemy Pani Anni i wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie za wprowadzenie w magiczny świat bajkowy:)

Promujemy czytelnictwo
Nasza grupa zrealizowała projekt „Bajki Wszech Czasów” napisany przez panią Maję Nowaczyk i panią Annę Siubę. Stał się on inspiracją do szeregu wydarzeń promujących czytelnictwo. W oparciu o ww. projekt odbył się cykl spotkań czytelniczych - pani bibliotekarka przyjeżdżała do nas i czytała nam wiele znanych bajek. Układaliśmy też obrazki wg kolejności chronologicznej, opowiadaliśmy bajki, odgadywaliśmy zagadki. Na koniec zorganizowano nam zabwę pt.
Opowieść ruchowa.

Dzień Piżamy

Dzień Piżamy to akcja charytatywna dla dzieci z onkologii. Dlaczego właściwie piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, gdy jesteśmy zdrowi. Dopiero gdy zachorujemy doceniamy jego wartość. Zdrowie to dieta, zachowanie, myślenie, dobre relacje z rówieśnikami, to również równowaga między zabawą, a obowiązkami; to poznanie siebie, swojego miejsca na świecie. Zdowie to również odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich i ekologię. Właśnie o tym wszystkim rozmawialiśmy dziś obchodząc Dzień Piżamy. W tym dniu wysłuchaliśmy bajki terapeutycznej, wesoło ćwiczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce, a na koniec wykonaliśmy serduszka z myślą o chorych dzieciach . To był piękny i pouczający dzień. Dzięki naszym rodzicom udało nam się wesprzeć Fundację Gdy liczy się czas kwotą 300zł.

Bukiety z jesiennych liści dla mam

Jesienne zbiory

Jesienna matematyka, dziecięca matematyka

Dzień Chłopca

Wycieczka do FRAJDY

Przedszkolaki udały się dziś na wspólną wycieczkę. Sówki odwiedziły salę zabaw "FRAJDA" w Koninie. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd :)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Europejski Dzień Języków

Kto języki obce zna,

Ten się całkiem nieźle ma.

Jakie święto skrywa jesień

Gdy 26 wrzesień?

Wie to każdy z naszych smyków

Europejski Dzień Języków!

26 września obchodzony jest Dzień Języków Obcych. My też uczciliśmy ten dzień. Ubraliśmy się w kolory flagi Wielkiej Brytanii, wysłuchaliśmy podstawowych informacji o tym kraju. Graliśmy także w gry w języku angielskim, a naszą gazetkę udekorowaliśmy wykonanymi przez nas flagami. Na koniec uczyliśmy się języka angielskiego poprzez oglądanie filmików i śpiewanie piosenek.

Bezpieczny przedszkolak na drodze

We wrześniu odbyły się zajęcia pod hasłem BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE. Celem prowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa poruszania się po drodze. W ciągu kilku zajęć Sówki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach, a także prawidłowego reagowania na sygnalizację świetlną. Dzieci poznały również niektóre znaki drogowe w pobliżu szkoły .

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - to święto obchodzone corocznie 20 września. My też obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od podróży za strzałkami. Dzięki nim dotarliśmy do ukrytego skarbu. Bardzo chcieliśmy zobaczyć, co jest w środku, ale żeby to zrobić, musieliśmy rozwiązać zagadki ukryte w kopertach na chuście animacyjnej. Po zabawie z chustą przyszedł czas na zabawę w kolorowych tunelach. Bańki mydlane umiliły nam czas podczas naszego słodkiego pikniku. Kiedy wróciliśmy do naszej sali, wspólnie otworzyliśmy skrzynkę i pudełko. Znaleźliśmy w nich złote monety, które wspólnie policzyliśmy. 

Dziękujemy darczyńcy za przekazanie licznych zabawek, gadżetów, książeczek i kolorowanek na rzecz grupy, a także wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Przedszkolaka.

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci. Nazywamy je świętem kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły.

Tego dnia Sówki poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Ponadto wykazały się ogromną pomysłowością. Ozdobiły własnoręcznie swoje koszulki, miały okazję zagrać w gry, w których odnalazły wiele kropek. Wykonały także kropkowe prace platyczne oraz odszukiwały swoich imion ukrytych na dużych kropkach. Nasza grupa świetnie bawiła się również podczas mini sesji zdjęciowej. Na zakończenie dzieci otrzymały lizaki ufundowane przez Aptekę w Trąbczynie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację tego dnia.

Zajęcia integracyjne