SŁONECZKA

SŁONECZKA

Słoneczka

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022

Zabawy sensoryczne

Warsztaty Kreatywne

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie. 

Dzień Dziecka

Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej.
I kochaj tak jak dziecko,
I serce dziecka zawsze miej!

Niespodzianka dla Naszych kochanych Mam (kliknij!)

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

Kolorowa Środa - Fioletowy

Dzień Patrona

Dobrze jest żyć w przyjaźni bez sporów, wojen, kłótni i waśni. Dążyć wspólnie do dobrobytu, wspólnego dobra oraz rozkwitu. Polska należy do unii, z czego Polacy są bardzo dumni.

Jeśli chcesz poznać świat nieznany, czytaj książki mój kochany.

W filii bibliotecznej w Trąbczynie również świętowano Światowy Dzień Książki. Przedszkolaki poznały pracę bibliotekarza i mogły zaobserwować, jak wygląda proces wypożyczenia książki z perspektywy pani Ani. Obejrzały również teatrzyk kamishibai oraz podziwiały piękne książki pop-up. A na pamiątkę wykonały samodzielnie kolorowe zakładki.

Smacznego Jajeczka życzą SŁONECZKA! (kliknij!)

Wiosenne muzykowanie- przyrody przebudzenia

Na powitanie wiosny, każdy jest radosny. Gdy w orszaku spacerujemy kolorowe kwiaty rozdajemy. Słońce uśmiechy Nam maluje, a ptak swym śpiewem każdego oczaruje.

Klocki LEGO - Warsztaty

Na wiosnę tak długo czekaliśmy, z tej okazji kwiatki zbudowaliśmy. Klocek duży, czy też mały do zabawy doskonały. Kiedy ręce poszły w ruch, ciekawą konstrukcje stworzył każdy zuch!!!

Dzień św. Patryka

Kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur, utrwalenie symboli związanych z Irlandią i dniem św. Patryka,. Wzbudzanie i umacnianie motywacji do nauki języka obcego.

Dzień Matematyki

Zabawy matematyczne lubimy, razem świetnie się bawimy!!!

Pamiętamy o higienie

Przedszkolaczek mały, duży wie, do czego mydło służy. Płynie woda, plusk w łazience i już czyste uszy, ręce.

Dzień Dentysty

Każdy z Nas zdrowe ząbki chce mieć, więc dokładnie czyści je. Pani dentystka Nam to wszystko pokazała i pięknie o tym opowiedziała. Teraz drodzy Rodzice wszystko dobrze wiemy i bardzo chętnie Wam to przekażemy.

Dzień Kobiet

Choć jesteśmy jeszcze młode, latek mamy bardzo mało... to lubimy gdy w Dzień Kobiet chłopcy życzenia Nam składają!!!

Język angielski dobrze znamy, chętnie w nim rozmawiamy. Członków rodziny wskazujemy, na ich nazwy zgodnie z umową reagujemy.

O kosmosie

Kosmos dla Nas jest nieznany, choć przez wszystkich bardzo lubiany. Tam statki kosmiczne i ufoludki mieszkają, na różne planety Nas zapraszają. Nasze rączki wykorzystujemy, układ słoneczny malujemy.

Challange dla Tymka (kliknij!)

Dziękujemy za nominację. Przedszkole w Trąbczynie przyłącza się do akcji i pomaga Tymkowi. Zapraszamy do zabawy wszystkich, którzy chcą pomagać.

Walentynki

Mamy dzisiaj Walentynki, święto chłopca i dziewczynki. Naszą przyjaźń w sercu mamy, na zdjęciach ją utrwalamy!!!!

Bal Karnawałowy

W karnawale ozdabiamy suknie, maski, szale... wybieramy się na bale. Gdy Photon światłami czaruje, każde dziecko dobrze się czuje!!!

W kręgu siadamy, pory roku witamy. Zabawy zimowe lubimy, uprawiając je o bezpieczeństwie myślimy!!!

Zajęcia z pedagogiem lubimy, zawsze chętnie w nich uczestniczymy. Dzień pozytywnego myślenia ważna sprawa, by dobry humor dopisywał od samego rana !!!

Kolorowe Środy obchodzimy, na szaro ubrani do Przedszkola przychodzimy. Dzień Nam mija na wesoło przy zabawie z chustą kolorową

Dzień Babci i Dziadka (kliknij!)

W świąteczny czas jest radosny każdy z nas

Mikołajkowy wyjazd do Alpakarni w Piotrowicach

10 grudnia dzieci odwiedziły MAŁE PERU w Piotrowicach. Zwiedziły zagrodę z Alpakami. Spotkały Świętego Mikołaja, który wręczył prezenty, wysłuchały zimowej opowieści przeczytanej przez elfy. Podczas warsztatów kreatywnych ozdobiły własną choinkę. Mile spędzili czas na zabawie w sali ,,Alpunio", na zakończenie na naszych milusińskich czekał słodki poczęstunek.

Mikołajki

Jest taki ktoś, fantastyczny gość,

Co nie wie, gdzie są drzwi.

Wszystkie dachy zna, białą brodę ma

I każdy o nim śni.

Spełnia dziecięce marzenia,

Smutek w kolory zamienia.

Pędzi saniami po niebie

Do Ciebie.

Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

,,Czy miś duży, czy miś mały do zabawy doskonały"

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to wielki dzień dla naszego kraju, bowiem obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Tego dnia na ulicach i na domach obserwujemy biało-czerwone akcenty, które mają nam przypominać o wydarzeniach z 1918 roku. 11 listopada to jednocześnie data zakończenia I wojny światowej.

Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego gościnnie w grupie starszej mogliśmy wziąć udział w Dniu Postaci z Bajek.

Dzień w piżamach

Jesień Nas woła, kolorowa i wesoła. W koszu darów ma bez liku, wszystkie je układa na przedszkolnym stoliku.

Dzień Chłopaka!

Z okazji tego dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego! Humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.

Tego Wam życzą wszystkie Kobietki, te małe i te duże;)


Lekcja o bezpieczeństwie na drodze

Jak co roku również i tej jesieni podejmujemy z dziećmi tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, stosownym zachowaniem w ruchu drogowym. W jego ramach opowiadamy przy wykorzystaniu wierszy, piosenek, planszy, pokazu, kart obrazkowych jak należy zachować się na przejściu dla pieszych, jak działa sygnalizator świetlny, jak prawidłowo ubrać się, aby być widocznym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Udajemy się pieszymi wycieczkami na skrzyżowanie, by praktycznie ćwiczyć te umiejętności. Zapoznajemy przedszkolaków z numerami alarmowymi, podczas pogadanki uczymy jak rozmawiać z przedstawicielami służb ratunkowych. Dbamy o to by nasi podopieczni potrafili odróżnić i nazwać różne środki lokomocji, związane z transportem lądowym, wodnym i powietrznym. Zapraszamy w ramach współpracy Policjantów z Komendy Policji w Zagórowie, którzy zawsze życzliwi i uczynni umilają Nam podejmowane akcje i są zawsze atrakcją dla dzieci.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to ważna data.
Nie tylko dla dzieci , lecz całego świata.
Dzieci są ważne każdy to powie,
Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.
Więc wszystkim dzieciom małym i dużym
Życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń,
Mnóstwa radości i samych słodkości.

Dzień Kropki

Dzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Dzieci w tym dniu rozpoznawały kolory, określały wielkości kropek, odszukiwały kształt koła w najbliższym otoczeniu, odzwierciedlały ilość usłyszanych dźwięków za pomocą kropeczek. Na zakończenie Naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć- ozdabianie konturu piłki.

Wszystkie ,,SŁONECZKA” mają w zwyczaju, mówić ,,Dzień dobry” gdy się witają !!!

Zajęcia adaptacyjne

30 sierpnia 2021r. przyszłe przedszkolaki wraz z Rodzicami spotkały się w auli gdzie czekały na nich atrakcyjne zabawy stolikowe- układanki, gry, zabawy grafomotoryczne, manualne z ciatoliną . W dalszej części przeszły z ,,wężem” obejrzeć swoją salę, szatnie, łazienkę- rozpoznały znaczki i zawiesiły przy nim worki. Uczestniczyły również w zajęciu podczas którego mogły przedstawić się i usłyszeć imiona innych dzieci. Panie z uśmiechem na twarzy i pełnym zaangażowaniem próbowały przełamać stres i obawy swoich przyszłych podopiecznych. Swobodne rozmowy sprzyjały integracji.