Klasa IIIb rok szkolny 2016-2017

Klasa IIIb rok szkolny 2016-2017

Wycieczka w góry klas III

Dnia 12 czerwca wspólnie z klasą III a, naszymi wychowawczyniami i chętnymi rodzicami wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w Karkonosze.
W Karpaczu czekał na nas pan przewodnik. Razem z nim rozpoczęliśmy wędrówkę szlakiem górskim na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego do wodospadu Kamieńczyka. Następnie udaliśmy się do Leśnej Huty Szkła w Szklarskiej Porębie, gdzie zobaczyliśmy jak wytwarza się różne szklane przedmioty. Potem widzieliśmy wodospad Szklarki. Tego dnia zwiedziliśmy jeszcze Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.
Drugiego dnia zobaczyliśmy zabytkowy Kościół Wang, Muzeum Sportu i Turystyki, a także Karkonoski Park Miniatur. Po powrocie ze szlaku zjedliśmy obiad i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wycieczka rowerowa do Arendel

18 maja w godzinach popołudniowych, wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy IIIa, pod czujnym okiem naszych mam i wychowawczyń, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do wioski norweskiej Arendel we Włodzimirowie.

Po półgodzinnej jeździe dotarliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas właściciel razem z psem Chrupkiem, który towarzyszył nam przez cały czas pobytu w Arendel. Pan właściciel oprowadzał nas po wiosce, pokazując ciekawskie renifery, przyjazne kuce szetlandzkie, kuce fiordzkie oraz kolorowe domki w stylu skandynawskim.

Potem bawiliśmy się razem na tamtejszym placu zabaw, zjeżdżaliśmy z piaskowej góry i strzelaliśmy do tarczy z łuku. Chętne osoby wzięły udział w warsztatach opieki nad zwierzętami.

Po harcach nadszedł czas na odpoczynek. Korzystając z obecności wszystkich mam, przygotowaliśmy dla nich małą niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Wyrecytowaliśmy wierszyki oraz wręczyliśmy własnoręcznie wykonane pejzaże wiosenne, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia.

Na koniec wszyscy zajadaliśmy się grillowanymi kiełbaskami oraz ciastem upieczonym przez mamusie. Pobyt w Arendal - wiosce norweskiej zakończył pokaz ogromnych, kolorowych baniek mydlanych.

Wycieczka umożliwiła wszystkim lepsze poznanie się, a jest to ważne i potrzebne, ponieważ po wakacjach będziemy uczyć się w jednej klasie!

Nasz udział w Dniu Patrona

Dzień Kobiet

8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy, przy pomocy wychowawczyni, przygotowali dziewczynkom miłą niespodziankę. Odśpiewali im Sto lat i wręczyli kolorowe balony z ukrytymi wewnątrz cukierkami. Każda dziewczynka została też obdarowana wiosennym tulipanem.

10 marca wspólnie z klasą III a w kinie Helios w Koninie obejrzeliśmy film pt. Munio: Strażnik Księżyca. Po seansie skosztowaliśmy smacznych lodów i poszliśmy na krótki spacer brzegiem jeziora.

Z kolędą w Michalinowie

Kilka dni po Koncercie Noworocznym, który miał miejsce w naszej szkole, udaliśmy się z naszym przedstawieniem pt. Kolędnicy do Ośrodka Rehabilitacji Edukacji i Wychowania w Michalinowie. Swoim występem chcieliśmy sprawić radość przebywającym tam ludziom niepełnosprawnym. I udało się. Na twarzach widzów zauważyliśmy uśmiechy i wzruszenie.

Po inscenizacji, w czasie krótkiego spotkania, zapoznaliśmy się z kilkoma pensjonariuszami, którzy z zaciekawieniem przyglądali się naszym strojom i zadawali nam pytania. Była to już druga wizyta w tym miejscu. Wróciliśmy zadowolenie, że mogliśmy choć w ten sposób pomóc osobom oczekującym kontaktu z innymi ludźmi.

Koncert Noworoczny

21 stycznia wspólnie z koleżankami i kolgami z klasy III a wystąpiliśmy w Koncercie Noworocznym. Zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu pt. Kolędnicy. Inscenizację wzbogaciły ciekawe przebrania oraz różne rekwizyty, które przygotowaliśmy przy pomocy naszych drogich rodziców. Nasz występ został nagrodzony dużymi brawami, chyba się podobało. A po koncercie nasze mamy zaprosiły wszystkich chętnych do Słodkiego Zakątka, gdzie można było kupić smaczne ciastka i napoje.

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie

19 stycznia wspólnie z kolegami z klasy III a pojechaliśmy do Zagórowa do siedziby OSP. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez druhów Krzysztofa i Jacka. Panowie Strażacy chętnie oprowadzili nas po remizie i zapoznali ze swoją pracą. Pozwolili nam również założyć prawdziwe stroje strażackie, zasiąść za kierownicą wozów bojowych oraz pokręcić ręczną syreną alarmową. Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się na czym polega praca strażaka, jak zachowywać się w czasie pożaru czy innych zagrożeń oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

Pierwszy nurek

Od 3 stycznia uczestniczymy w kursie nauki pływania Pierwszy nurek. Raz w tygodniu wspólnie z rodzicami i wychowawczynią jeździmy na basen do Konina, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów oswajamy strach przed wodą i uczymy się pływać. Zajęcia potrwają 12 tygodni.

Spotkanie wigilijne

W okresie przed Bożym Narodzeniem przy pomocy rodziców oraz pani zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne. Klasowe stoliki zamieniliśmy na duży stół, któremu nadaliśmy odświętny charakter. Kiedy nakryliśmy do stołu, połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Potem zasiedliśmy do stołu i częstowaliśmy się różnymi smakołykami. Następnie śpiewaliśmy znane kolędy i pastorałki, a nasz kolega Damian zagrał na flecie Wśród nocnej ciszy, za co nagrodziliśmy go brawami. Na koniec obdarowaliśmy się własnoręcznie przygotowanymi kartkami świątecznymi i udaliśmy się na szkolne jasełka, przygotowane przez starszych kolegów.

Wyjazd z okazji mikołajek

6 grudnia pani oznajmiła nam, że św. Mikołaj zaprasza nas i naszych kolegów zklasy III a na basen i do kręgielni do Konina. Wyjazd odbył się następnego dnia. Wyruszyliśmy z samego ranka. Naszymi opiekunkami były wychowawczynie oraz mama Amelii - pani Bączkiewicz.

Większość z nas po raz pierwszy grała w kręgle.Okazało się, że ta gra jest bardzo emocjonująca. Zwycięzcą został Damian Izdebny. Brawo!

Następną atrakcją były zabawy w wodzie na basenie. Tutaj największą frajdę sprawiły nam zjazdy na zjeżdżalni.

A po świetnej zabawie nadszedł czas na małe co nieco z
Mc Donalds i powrót do domu.

Mikołajowi serdecznie dziękujemy!

Noc w szkole

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana NOC W SZKOLE. 2 grudnia o godz. 19.00 spotkaliśmy się w szkole (wszyscy oprócz chorego Kacpra). Rozgościliśmy się w sali nr 7, ponieważ jest tam dużo miejsca do zabawy. Wyjęliśmy gry stolikowe  i zręcznościowe, które przynieśliśmy z domów i przystąpiliśmy do wspólnych rozgrywek. Największym powodzeniem cieszył się mini bilard, nie brakowało tez chętnych do gry zręcznościowej o nazwie Twister.

Po zabawie zostaliśmy zaproszeni na kolację, którą przygotowały dla nas mamy Szymonów (p. Marjańska i p. Musiałowska) oraz mama Nikoli Krysińskiej i Nikodema Przybylskiego. Kanapki były naprawdę smaczne. A na deser niespodzianka - pyszne gofry z polewą

Po krótkim odpoczynku wspólnie z paniami przygotowaliśmy miejsce do noclegu. Wnieśliśmy materace i rozłożyliśmy śpiwory. A potem piżama - disco.

Po pewnym czasie nasza pania zapowiedziała zabawę nocne moliki. Odczytała nam list od tajemniczego nadawcy, który skrył się w szkole i zachęcał nas, żebyśmy go odnaleźli. W tym celu musieliśmy podzielić się na grupy, rozwiązać krzyżówkę, szukając haseł ukrytych w różnych miejscach ciemnej szkoły. Zrobiło się bardzo tajemniczo, gdyż poruszaliśmy się tylko z latarkami w rękach. Okazało się, że nadawcą listu była ukryta w bibliotece książka pt. Nowe przygody Mikołajka. Tę książkę czytały nam na dobranoc nasze mamy wraz z naszą panią.

Potem był z trudem przychodzący sen. A o 7.00 pobudka, sprzątanie, małe śniadanko, krótka zabawa i powrót do domów.

To była noc, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka do lasu

26 października wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy IIIa wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby poznawać go wieloma zmysłami. Wcześniej przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w lesie. Wzięliśmy ze sobą lornetkę, lupę, kartki z bloku, kredki oraz torebki foliowe. Podczas wycieczki obserwowaliśmy drzewa, krzewy i runo leśne. Kalkowaliśmy korę brzozy. Zbieraliśmy ciekawe okazy przyrodnicze. Na koniec urządziliśmy konkurs rzutów szyszkami do pnia drzewa. Po powrocie ze zgromadzonych zbiorów leśnych wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną pt. Las.

Dzień baśni i książek fantasy

24 października włączyliśmy się do akcji Dzień baśni i książek fantasy zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. W tym dniu przebrani za różne postaci baśniowe słuchaliśmy baśni Andersena, które czytali nam nasi nauczyciele oraz chętni rodzice. Z zaciekawieniem słuchaliśmy tych pięknych tekstów, których wcześniej większość z nas nie znała.

Klasowy Dzień Chłopca

30 września 2016 roku dziewczynki przygotowały chłopcom miłą niespodziankę z okazji Dnia Chłopca. Odśpiewały im Sto lat i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, kolorowe muszki oraz balony. Po krótkiej zabawie i owocowej uczcie pojechaliśy do kina, by wspólnie obejrzeć wzruszający film pt.  Mój przyjaciel smok. Ten dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze.

Jesteśmy już w klasie III !

Tak, jak wszystkie klasy, my również wybraliśmy nowy samorząd klasowy, który przedstawia się następująco:

Amelia Michalak - przewodnicząca,

Wiktor Banaszak - zastępca,

Nikola Banaszak - skarbnik.