Klasa V rok szkolny 2016-2017

Klasa V rok szkolny 2016-2017

Madagascar - musicalowa przygoda

Sobotnie przedpołudnie, 3 czerwca 2017 roku klasa V wraz z klasą IV spędziła w poznańskim Teatrze Muzycznym, oglądając spektakl Madagascar - musicalowa przygoda. Powstał on na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku, który na pewno wszyscy widzieli. Tak więc na scenie tańczyli i śpiewali lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty, hipopotamica Gloria. W obsadzie nie zabrakło też słynnych pingwinów - Skippera, Kowalskiego, Szeregowego i Rica oraz króla Juliana i jego świty - Morisa i Morta, którzy wyginali śmiało ciało ...

Po tym świetnym przedstawieniu uczestnicy wycieczki udali się na Stare Miasto, aby obejrzeć słynne koziołki oraz ratusz poznański, kupić pamiątki i zjeść pyszne lody. Po posiłku w MacDonaldzie zadowoleni wrócili do domu.

Nasz udział w Dniu Patrona

Wycieczka do Warszawy

24 kwietnia uczniowie klasy V i IV zjawili się punktualnie w centrum Trąbczyna, aby pojechać na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Jak się okazało, atrakcji było co niemiara.

Pierwszego dnia udaliśmy się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, aby obejrzeć stolicę z lotu ptaka. Potem poszliśmy zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Tego dnia obejrzeliśmy też wiele zabytków Warszawy, m.in. ławki chopinowskie, pomniki Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Kardynała Wyszyńskiego czy Syrenki Warszawskiej na Starówce. Spacerując Krakowskim Przedmieściem, podziwialiśmy Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, kolumnę Zygmunta wraz z Zamkiem Królewskim oraz urocze kamienice na rynku Starego Miasta.

Drugiego dnia pojechaliśmy na Stadion Narodowy, który jest naprawdę imponujący. Zobaczyliśmy tam sztanie reprezetacji Polski, trybuny i inne ciekawe zakamarki tego miejsca. Gdy byliśmy w szatni, nasza koleżanka Karolina usiadła na miejscu, które zajmował kiedyś ... sam Cristiano Ronaldo!Potem każdy chciał tam usiąść. Następnie pojechaliśmy metrm pod Wisłą i zobaczyliśmy kolejny pomnik Syrenki nad rzeką. Przejazd metrem wywarł na nas duże wrażenie, bo nigdy nim nie jechaliśmy. Jednak jeszcze ciekawiej było w Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tam wszystkiego dotykać, aby przez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie. Byliśmy też na przedstawieniach Teatru Wysokich Napięć i Teatu Robotów. Spotkaliśmy tam również pana Filipa Chajzera, z którym niektórzy zrobili sobie zdjęcia.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się na spacer do pięknych i zarazem trochę tajemniczych Łazienek Królewskich.

Ta wycieczka bardzo nam się podobała i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Noc w szkole

Dnia 17 marca 2017 roku odbyła się nasza druga nocka w szkole. Gdy o godzinie 18:00. wraz z uczniami klasy szóstej, zebraliśmy się na miejscu, od razu rozłożyliśmy nasze śpiwory na materacach i poszliśmy na aulę rozegrać mecz piłki siatkowej. Następnie udaliśmy się na orlik i mimo deszczowej aury świetnie się bawiliśmy. Po zabawach, aby zregenerować siły, zjedliśmy pyszne babeczki przygotowane przez mamę naszego kolegi - Olafa. Potem w oczekiwaniu na pizzę graliśmy w gry palnszowe. Nadszedł też czas na oglądanie filmu pt. O dwóch takich, co ukradli księżyc, śmiechu było co niemiara. Po seansie bawiliśmy się w podchody i rozgrywaliśmy różne konkurencje.

Oczywiście w przygotowaniu wszelkich zabaw i całej organizacji noclegu pomagała nam wychowawczyni - pani Katarzyna Kulterman.

W nocy nikt nie spał, oprócz naszego kolegi - Bartka. Nad ranem posprzątaliśmy, spakowaliśmy nasze rzeczy i pojechaliśmy do domów.

To była noc, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, ze namówimy jeszcze naszą Panią na kolejną nockę w szkole.

Odliczamy do Wigilii

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie klasy V przygotowali własny kalendarz adwentowy. Każdego dnia, zaczynając od 1 grudnia, kolejna osoba otwiera woreczek z niespodzianką i częstuje wszystkich pysznym cukierkiem. Bardzo słodkie jest to nasze oczekiwanie :)

Halloween

W piątkowe popołudnie 28 października klasy V i IV wspólnie obchodziły święto Halloween. Zabawa rozpoczęła się od zaśpiewania i zatańczenia piosenki pt. Its Halloween. Następnie każdy uczestnik zaprezentował swój straszny strój. W naszym gronie nie zabrakło zatem czarownic, potworów, wampirów, piratów czy kotów. Pojawił się również sam Frankenstein.

Zabawie towarzyszyły liczne konkursy, do których należał najbardziej popularny zwyczaj Bobbing for apples, czyli łowienie jabłek z miski z wodą. Poza tym uczniowie szukali w ciemności ukrytych cukierków, robili mumie z papieru, przyklejali z zamkniętymi oczami ogon do kota i tworzyli wspólnie wielką pajęczynę z czarnej włóczki, po której skakały pająki.

Między harcami dzieci mogły skosztować Halloweenowych smakołyków przygotowanych przez mamy. Całość imprezy przebiegła w przyjemnej i radosnej atmosferze. Wszyscy pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzy wracali do domu.

Dzień Chłopca

30 września z okazji Dnia Chłopca klasa V i IV zorganizowały nocny biwak w szkole. Po przyjeździe i rozpakowaniu się w auli, uczniowie wzięli udział w zabawach i rozgrywkach sportowych na Orliku. Kiedy zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do szkoły, czekała już na nich pyszna pizza.

Wieczór wypełniony był mnóstwem atrakcji. Uczniowie zorganizowali seans filmowy, bawili się w podchody i chowanego, emocji dostraczały również gry planszowe i karciane. Śmiechy i psoty trwały do późnych godzin nocnych.