Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

News

Z życia szkoły

Dzień Patrona

09.05.2024

Dzień Patrona

9 maja jest wyjątkowym dniem w naszej szkole, ponieważ obchodzimy wtedy Dzień Patrona. Uroczystośc rozpoczęła się od odśpiewania hymnów Polski i Europy. Głos zabrała też Pani Dyrektor, która m.in. podkreśliła dwudziestolecie członkostwa naszego kraju w strukturach unijnych. Kolejną część obchodów stanowił występ uczniów z klas IV - VIII, dzięki któremu odbyliśmy podróż po Europie. Jej przewodnikami były charakterystyczne postacie z danego kraju. Zdobyliśmy cenne informacje na temat państw członkowskich UE, poznaliśmy zwyczaje i kulturę tych krajów. W naszej pamięci pozostaną piękne wykonania greckiej zorby i walca wiedeńskiego. Ta interesująca część obchodów imienin naszej szkoły stanowiła preludium do dalszej części wydarzeń - w salach lekcyjnych uczniowie tworzyli makietę wybranego kraju członkowskiego. Zawarli w niej najważniejsze informacje, ciekawostki, charakterystyczne budowle czy postacie kojarzące się z tym państwem. Podczas prezentacji w auli szkolnej mogliśmy dokładnie obejrzeć dzieła naszych koleżanek i kolegów, a także degustować dania z narodowej kuchni danego kraju. Rozstrzygnięto także konkursy: plastyczny dla klas I-III pt. „Mój ulubiony europejski bohater bajki”, a także na temat wiedzy o Unii Europejskiej dla klas IV - VIII (szczegóły w zakładce KONKURSY). Ostatnią, ale równie ważną jak poprzednie, częścią naszego święta był radosny pochód ulicami Trąbczyna. Stanowiło to okazję do pokazania innym, że jesteśmy dumni z naszego patrona, a także, że bliskie są nam jego wartości tj. równość, wolność, pokój.
To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Życzymy wszystkim, żeby motto Unii Europejskiej „Zjednoczeni w różnorodności” towarzyszyło nam każdego dnia!
Dzień Patrona przygotowały Panie: Agnieszka Stogińska, Ewa Kłodzińska, Dorota Karaszewska, Małgorzata Kin, Aneta Mizgalska i Bożena Wstawska.
Za pomoc w organizacji tego dnia dziękujemy również Rodzicom naszych uczniów oraz organizacjom - Komisji Europejskiej, EUROPE DIRECT Poznań oraz Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie.

Wideorelacja (kliknij!)

Europejski marsz (kliknij!)

« inne aktualności