Z ŻYCIA SZKOŁY

Z ŻYCIA SZKOŁY

News

Z życia szkoły

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

08.05.2024

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 r. Święto zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji do naszej szkolnej biblioteki napłynęły przepiękne laurki, w których znalazły się życzenia dla biblioteki oraz przemyślenia młodych czytelników na temat tego miejsca. Za wszystkie jesteśmy bardzo wdzięczne!

„Lubię chodzić do biblioteki, bo jest tam zawsze bardzo miła i uśmiechnięta Pani. Jest tam cicho i przytulnie. Można tam znaleźć bardzo fajne i ciekawe książki. Dziękuję, że jest takie miejsce w szkole.”

„Życzę bibliotece masę czytelników oraz książek bez liku. Oprócz tego dużo pracowników oraz samych pozytywów. Niech biblioteka uczy i zabawia, a dzieci do czytania dobrze nastawia”.

„Biblioteka to takie miejsce, gdzie każdy ma otwarte serce”.

„Dla mnie jesteś najlepszym miejscem w szkole, dlatego że masz w sobie masę książek: ciekawych, śmiesznych, tajemniczych i dla dzieci, dlatego cię bardzo lubię”.

„Gdy przeczytasz książek wiele
Szanować Cię będą przyjaciel
Bo koledzy też czytają
I dlatego wiedzę mają”.

„Dziękuję za miłą przygodę z czytaniem książek. Będę polecał swoim znajomym odwiedzanie biblioteki”.

„Jest takie miejsce w szkole,
gdzie nie mieszkają mole.
Gdzie nie znajduje się śmieci,
a chodzą tam dzieci.

Jest takie miejsce w szkole,
akurat ja je zamiast boiska wolę.
To miejsce to marzeń świat,
z książką jesteś tam za pan brat.

Tam wszystko jest możliwe,
dzieci są szczęśliwe.
Zachęcam do zaglądania
i książek wypożyczania.”

„Uwielbiam bibliotekę, ponieważ jest tam najlepsza Pani, jaka może być w bibliotece. Są tam bardzo fajne książki, lektury oraz pokazane książki, które będziemy omawiać w klasie. Czuję się tam jak w domu.”

« inne aktualności