Koło taneczno - muzyczne

Koło taneczno - muzyczne

Rok szkolny 2023/2024

Lekcja muzyki w plenerze

,, Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas... '

Zajęcia rytmiczne

Rytm jest nieodłączną częścią naszego życia. Przez większość czasu o tym nie myślimy, ale towarzyszy nam każdego dnia. Nawet wskazówki zegara poruszają się w stałym rytmie. Jest podstawowym elementem muzyki. Bez niego nie może istnieć melodia, ale bez melodii może istnieć rytm.

Z pasji do tańca

Kolejna lekcja, kolejna nauka i piękna praca naszych tancerzy.

Muzyczne kodowanie

Kodowanie rozwija u dzieci umiejętności matematyczne i analityczne, jeśli dołączymy do tego rytm i tempo jeszcze lepiej wspiera komunikację logiczną i myślenie krytyczne. Powtarzające się sekwencje ćwiczą pamięć i koncentrację. To wspaniała gimnastyka dla mózgu!

Zabawy muzyczno-rytmiczne

Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zagórowie

Już po raz piąty w Zagórowie zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Świąteczny nastrój zagości na zagórowskim rynku już 10 grudnia (tj. niedziela) w godz. 12 - 18. Zapraszamy do wspólnej zabawy z dziećmi z koła muzyczno- tanecznego, które zaprezentują się w trzech układach choreograficznych. Przygotowania trwają !

Zabawy muzyczno-rytmiczne

Podczas spotkań na zajęciach dzieci śpiewają piosenki, bawią się przy melodiach, improwizują, słuchają różnych rodzajów muzyki, uczą się ją rozpoznawać. Poznają układ choreograficzny do wybranych utworów. Przygotowaniem do planowanego działania tanecznego, są swobodne zabawy taneczne, które oswajają dzieci z wybranym utworem, pozwalają na samodzielną interpretację muzyki. Wybrane elementy aerobiku dają okazję do rozluźnienia napięcia mięśniowego i pomagają właściwie reagować na zmiany rytmu w muzyce. Poprzez systematyczne ćwiczenia dzieci utrwalają opracowany układ taneczny, uczą się rozpoznawać fazy utworu, aby prawidłowo reagować na zmiany w muzyce.

Koło taneczno - muzyczne - START!

Aktywność fizyczna jest fizjologiczną potrzebą każdego dziecka, a także istotnym elementem jego rozwoju. Za pomocą ruchu kształtowane są różne funkcje organizmu, dlatego udział w zajęciach taneczno - muzycznych :
-doskonali poczucie rytmu;
-usprawnia koordynację słuchowo-ruchową;
-rozwija wszystkie cechy motoryki;
-sprzyja rozwojowi emocjonalnemu;
-wpływa na rozwój wrażeń i spostrzeżeń;
-wzbogaca pakiet własnych doświadczeń;
-wspomaga zdolność skupienia uwagi i zainteresowania.

Zapraszamy na koło!

Jesienne muzykowanie (kliknij!)

Głównym powodem, dla którego lubimy słuchać muzyki są doznania emocjonalne i chęć sprawienia sobie przyjemności. Ale okazuje się, że jej działanie jest znacznie bardziej wszechstronne, bo dźwięki potrafią aktywować komórki nerwowe w mózgu i tworzyć między nimi nowe połączenia. Dzięki temu możemy być bardziej sprawni intelektualnie, otwarci na świat i nowe wyzwania, a także skłonni do różnych zachowań

.