Koło teatralne GWIAZDY

Koło teatralne GWIAZDY

Rok szkolny 2023/2024

Walentynkowy występ dla seniorów

Dnia 9 lutego br. szkolne koło teatralne oraz klasa 1 wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Swędrowską i p. Katarzyną Kulterman postanowili zrobić walentynkową niespodziankę dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie oraz z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kopojnie.
Uczniowie zaprezentowali dla nich przedstawienie pt. "Nasze marzenia". Niespodzianka została przyjęta bardzo serdecznie przez pensjonariuszy oraz pracowników obu tych ośrodków. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i otrzymały słodkie upominki. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz wpisem do księgi pamiątkowej. Największą nagrodą były dla wszystkich uśmiechnięte twarze seniorów, dlatego ten dzień był bardzo wyjątkowy. To była kolejna lekcja szacunku, akceptacji i życzliwości. Walentynkowa niespodzianka z pewnością się udała .

Występ na kiermaszu świątecznym w Zagórowie

Zaczynamy zabawę w teatr

Rok szkolny 2022/2023

Charakteryzacja do ulubionych postaci

Wyróżnienie dla zespołu teatralnego GWIAZDY na 44 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Kłodawie

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" organizowane są przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Przegląd został w tym roku rozszerzony na całą Wielkopolskę. 30 marca do rywalizacji zgłosiło się 8 zespołów, między innymi zespół teatralny "Gwiazdy" z naszej szkoły, którego opiekunkami są p. Małgorzata Swędrowska i p. Katarzyna Kulterman. Tegoroczne przedstawienia oceniała komisja artystyczna w składzie: Katarzyna Pawłowska-aktorka , reżyserka z teatru Porywacze Ciał z Poznania, Justyna Rogowska-pedagog teatru z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, Krystian Weber-muzyk z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wystąpiliśmy na deskach sceny w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie z przedstawieniem "Wyprawa piratów", za które otrzymaliśmy wyróżnienie. Komisji szczególnie podobała się choreografia i współpraca zespołowa w przedstawieniu. Dodatkowo nagrodę indywidualną-aktorską otrzymała Zuzia Leszczyńska.
To była prawdziwa uczta teatralna pełna emocji, cudownych ludzi i pozytywnej energii. Wrócimy tam za rok z nowym przedstawieniem
!

Powiew wiosny dla seniorów

Wraz z nadejściem wiosny członkowie koła teatralnego ,,Gwiazdy’’ z Trąbczyna wraz z opiekunkami K. Kulterman, A. Stogińską i M. Swędrowską postanowili uatrakcyjnić pobyt seniorów w placówkach opieki w gminie Zagórów.

22 marca wybraliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie, a 23 marca odwiedziliśmy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kopojnie. Pensjonariusze oraz pracownicy przyjęli nas miło i serdecznie. Zaprezentowaliśmy dla nich przedstawienie pt. ,,Wyprawa piratów”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami i usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat udanego spektaklu. Po występie zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Na koniec zostaliśmy obdarowani słodyczami.

Kiedy wychodziliśmy mieszkańcy odprowadzali nas wzrokiem, ciepłymi uśmiechami i machali nam na pożegnanie. Do szkoły wracaliśmy zadowoleni, bo udało nam się rozweselić pensjonariuszy. Radość i wzruszenie tych ludzi sprawiły, że poczuliśmy się wyjątkowo. Była to dla nas niesamowita lekcja szacunku, akceptacji i życzliwości.

Jesteśmy pewni, że gdy przygotujemy nowe przedstawienie z pewnością tam wrócimy.


Przedstawienie z okazji Dnia Wiosny

Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 22 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski. Wiersze zaprezentowało 12 recytatorów. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych

- Kategoria uczniów z klas 1-3

- Kategoria uczniów z klas 4-8

Recytacje oceniały Pani Małgorzata Swędrowska i Pani Katarzyna Kulterman. Zaprezentowane wiersze ocenione były pod względem doboru repertuaru, dykcji, interpretacji utworu, stopnia opanowania tekstu i ogólnego wyrazu artystycznego.

Nagrody otrzymali:

- Tosia Gęsikiewicz klasa 1

- Zuzanna Leszczyńska klasa 2

- Oskar Szambelan klasa 3

- Kinga Przybylska klasa 3

- Jakub Szymkowiak klasa 4

- Klara Białecka klasa 6

- Marysia Parus klasa 8a

W konkursie zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności również: Lena Grzelewska z klasy 1, Hanna Maciejewska z klasy 1, Kornelia Przybylska z klasy 2, Anastazja Bojańska z klasy 3, Nikola Górniak z klasy 3.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich.

Nagrody i dyplomy dla uczestników zostały uroczyście wręczone przez Panią Dyrektor Mirosławę Pirucką-Parus. Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim, który odbędzie się w Zagórowie.

Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Koncert Noworoczny

Piosenka Fantazja (kliknij!)

Piraci (kliknij!)

Piosenka Nowy Rok (kliknij!)

Szkolne Jasełka

Spotkanie opłatkowe strażaków z gminy Zagórów

Zaczynamy zabawę w teatr!

Rok szkolny 2021/2022

Nasz udział w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

"ISKIERKI" na 42. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Kłodawie

20 października szkolne koło teatralne "Iskierki" wzięło udział w 42 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni", które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. Tegoroczne konfrontacje zorganizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przebiegały w zmienionej formule-w formie warsztatów.
Uczestniczyliśmy w trzech spotkaniach ze specjalistami z dziedziny teatru. Na pierwsze spotkanie zaprosił nas pan Paweł Pawlik (reżyser, aktor teatru dzieci i młodzieży , obecnie prowadzi swój własny teatr lalkowy) wprowadził nas w świat pantomimy i ruchu scenicznego. W czasie drugich warsztatów pan Jarosław Paczkowski( aktor, nauczyciel teatralny z Wrocławia) pokazał nam sposoby na koncentrację oraz pracę z emocjami. Szukaliśmy rytmów i tempa w zadaniach aktorskich. Na trzecim spotkaniu pan Michał Dawidowicz (reżyser, scenarzysta, aktor w teatrze pantomimy) przy muzyce i kolorowych światłach nauczył nas rozluźniać napięcie w naszych ciałach. Nabyliśmy dodatkowe narzędzia do radzenia sobie ze stresem. Warsztaty upłynęły w atmosferze zabawy i integracji z innymi zespołami. To było wyjątkowe doświadczenie.

" Świat jest teatrem, aktorami ludzie...." ( William Szekspir)

Zaczynamy zabawę w teatr. W nowym roku szkolnym do szkolnego koła teatralnego należą następujący uczniowie:
Julia Andryszak-kl.4
Nikola Szymaniak-kl.4
Maciej Chmielewski-kl.4
Olga Nowak- kl. 3
Marta Kornatowska- kl.3
Paweł Olejniczak- kl.3
Kinga Przybylska-kl.2
Nikola Górniak-kl.2
Małgosia Górska-kl.2
Lena Fagasińska-kl.1
Julka Wawrzyniak-kl.1
Katarzyna Borus-kl.1
Zuzanna Durlak-kl.1
Zuzanna Struszczyk-kl.1
Kornelia Przybylska-kl.1
Zuzanna Leszczyńska-kl.1

Już 20 października zaczynamy twórczą przygodę - wyjeżdżamy na warsztaty teatralne do Kłodawy , na których spotkamy inne zespoły z Wielkopolski. Razem poznamy niektóre tajniki pantomimy i ruchu scenicznego. A to wszystko poprzez zabawę!

Rok szkolny 2019/2020

Udział w Koncercie Noworocznym

Dla Babć i Dziadków - wizyta w Domu Opieki Społecznej w Zagórowie

Konkurs na monodram

8 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbył się XXI Wielkopolski Konkurs na Monodram. W konkursie wzięło udział 23 uczestników w III kategoriach wiekowych.
Występy młodych artystów oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
Kama Kowalewska-Kulawinek – aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
Aneta Piorun – aktorka mim, instruktor teatralny z MDK w Kole
Krystian Weber – instruktor ds. muzyki z CKiS w Koninie
Naszą szkołę reprezentowały Klara Białecka i Marysia Parus ze szkolnego koła teatralnego Iskierki. Obydwie dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze. Klara przedstawiła monodram pt. Inne życie opracowany na podstawie książki Amandy Eriksson i zdobyła nagrodę. Marysia zdobyła wyróżnienie za monodram pt. Opowieść o rzeczach ważnych i mniej ważnych na podstawie tekstu Danuty Wawiłow.
Do tej niezwykle trudnej formy teatralnej dziewczynki przygotowały panie Katarzyna Kulterman i Małgorzata Swędrowska, które dokonały również adaptacji tekstów oraz opracowały scenografię do przedstawień.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zaczynamy zabawę w teatr

W nowym roku szkolnym do naszego zespołu teatralnego dołączyły trzy nowe koleżanki: Kinga Dąbkiewicz - Pyzdrowska i Andżelika Ławniczak z kl. III oraz Olga Nowak z kl. I. Witamy je bardzo serdecznie i cieszymy się, że zespół się powiększył. Jest nas teraz 13.

Skład Iskierek: Wiktoria Wypychowska, Julia Dziekanowicz, Julia Andryszak, Nikola Szymaniak z kl. II, Olga Nowak z kl. I, Andżelika Ławniczak, Klara Białecka, Olga Szymkowiak, Kinga  Dąbkiewicz - Pyzdrowska z kl. III, Zosia Markiewicz, Marysia Parus, Agata Janowska, Nikola Jankowska z kl. V a.

Obecnie pracujemy nad ruchem scenicznym do przedstawienia Myszki przy kawce, które zamierzamy wystawić na szkolnym koncercie noworocznym.

Rok szkolny 2018/2019

XVIII Gminny Przegląd Teatralny w Zagórowie

Występ na 41 Konfronatcjach Teatrów Dziecięcych i warsztaty teatralne w Kłodawie

15 marca grupa teatralna "Iskierki" wzięła udział w 41 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych Przestrzenie wyobraźni w Kłodawie. Tam, na scenie Domu Kultury zaprezentowały etiudę pt. Myszki przy kawce. Debiut zespołu nie został nagrodzony, jednak sam występ sprawił dziewczynkom dużą radość i zachęcil do dalszej pracy nad przedstawieniem. Przewodnicząca jury pochwaliła zespół za świetne opanowanie przestrzeni teatralnej i ciekawy pomysł z wykorzystaniem kolorowych klocków jako scenografii.

Oprócz występu Iskierki wzięły też udział w warsztatach teatralnych, przeprowadzonych przez aktorów tatru lalkowego z Łodzi.

Gratulujemy Iskierkom udanego debiutu!


Próba przedstawienia "Myszki przy kawce" w Domu Kultury w Zagórowie



Nasz udział w Koncercie Noworocznym

Witamy pierwszoklasistów

Dziewczynki z koła teatralnego powitały wierszem i piosenką uczniów klasy I podczas uroczystości ślubowania.

Rozpoczynamy spotkania ...

W roku szkolnym 2018/2019 koło teatralne ,,Iskierki” rozpoczęło swoją działalność pod opieką nowych instruktorek. Opiekunkami zespołu teatralnego są: Katarzyna Kulterman i Małgorzata Swędrowska.
W skład koła teatralnego wchodzą uczennice klasy I, II, IVa i IVb.
Julia Andryszak - kl. I
Julia Dziekanowicz - kl. I
Wiktoria Wypychowska - kl. I
Klara Białecka – kl. II
Olga Szymkowiak - kl. II
Agata Janowska – kl. IVa
Nikola Jankowska – kl. IVa
Zofia Markiewicz – kl. IVa
Maria Parus – kl. IVa
Izabela Kierzek – kl. IVb
Olga Szambelan – kl. IVb

Nagrody dla Klary i Marysi!

9 listopada w Kleczewie odbył się XX Wielkopolski Konkurs na Monodram. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie. W komisji artystycznej zasiedli: Magdalena Płaneta – aktorka, reżyserka i pedagog teatru, Aneta Piorun – instruktor ds. teatru z MDK w Kole oraz Krystian Weber instruktor ds. muzyki z CKiS w Koninie. Całość prowadziła Paulina Pachulska-Wojdak.
Wśród prezentujących się na scenie 23 młodych artystów znalazły się dwie reprezentantki szkolnego Koła Teatralnego ,,Iskierki” ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie. W kategorii najmłodszych uczestników Klara Białecka zaprezentowała się w monodramie pt. ,"Balbina idzie do teatru”, a w kategorii II Marysia Parus przedstawiła monodram zatytułowany "Para butów”. Oba występy zostały wysoko ocenione i nagrodzone. Do tej niełatwej formy teatralnej dziewczynki były przygotowywane przez instruktorki szkolnego koła teatralnego: Katarzynę Kulterman i Małgorzatę Swędrowską. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rok szkolny 2017/2018

Gramy z sercem - koncert charytatywny

Nagrodzona recytacja Marysi

27 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbył się XXVI Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. W finale wzięło udział 70 najlepszych recytatorów subregionu konińskiego, wyłonionych podczas prezentacji powiatowych. Niektóre recytacje zachwyciły jury i uczestników spotkania. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się nasza recytatorka - Marysia Parus z klasy III "a". Serdeczna i przyjacielska atmosfera były pięknym dopełnieniem finałowego konkursu. Marysi gratulujemy zasłużonej nagrody i wspaniałej recytacji.

Nasze uczennice na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Słupcy
Dnia 12 lutego br. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..." zorganizowany w sali kina "Sokolnia" w Słupcy. Naszą szkołę reprezentowały dwie znakomite laureatki Gminnego Konkursu Recytatorskiego: Klara Białecka z klasy I i Marysia Parus z klasy III a. Za przygotowanie odpowiadała p. Barbara Jagielska. W eliminacjach powiatowych obie nasze uczennice wystąpiły bardzo dobrze. Klara otrzymała wyróżnienie, a Marysia nagrodę i kwalifikację do następnego etapu.
Serdecznie gratulujemy naszym recytatorkom! Życzymy Marysi powodzenia w przeglądzie międzypowiatowym, który odbędzie się w Strzałkowie. Trzymamy kciuki!


Iskierki dla seniorów

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasy I, II i teatr "Iskierki" wybrali się z życzeniami do naszych zaprzyjaźnionych babć i dziadków z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie. Pensjonariusza oraz pracownicy DPS-u przyjęli nas w miłej i serdecznej atmosferze. Nasi uczniowie zaprezentowali się w piosenkach, wierszach i tańcach, które były połączone tematycznie z Dniem Babci. Dzieci na koniec otrzymały słodki upominek. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i spełnieni z niesienia radości starszym osobom. Wizyta była udana!

Iskierki zatańczyły dla WOŚP

14 stycznia 2018 roku Iskierki włączyły się w kolejny finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej w Zagórowie. Na hali sportowo – widowiskowej zaprezentowały się w tańcu „Can’t stop the feeling”.

Taniec przy energetycznych rytmach to sposób, by wesprzeć WOŚP.

XIX Wielkopolski Konkurs na Monodram - Kleczew 2017
Nagroda dla Marysi!
Konkurs na Monodram "Młodzi Koryfeusze" to teatralne wydarzenie o zasięgu regionalnym, które odbywało się po raz dziewiętnasty 3 listopada w Kleczewie. Jest to jedyny tego typu konkurs dla dzieci w Polsce.
W tegorocznej edycji brało udział 20 finalistów z Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała  Marysia Parus z grupy teatralnej "Iskierki". Przedstawiła monodram pt. "Pudełko" w reżyserii Barbary Jagielskiej. Jury konkursowe w składzie: Jacek Zuzański (reżyser teatru lalek, aktor), Ela Barszcz (instruktor ds. plastyki), Krystian Weber (instruktor ds. muzyki) wysoko oceniło prezentację Marysi przyznając jedną z głównych nagród. Konkurs na Monodram był również okazją do zorganizowania warsztatów teatralnych dla dzieci i instruktorów, omówienia poszczególnych prezentacji oraz udzielenia fachowych rad.
Dzieci obejrzały też spektakl lalkowy pt. "O Stachu i strachu" w wykonaniu Teatru Akademii Wyobraźni.
Marysi gratulujemy nagrody!

Rok szkolny 2016/2017

Wizyta "Iskierek" w DPS w Zagórowie


Dnia 26 maja 2017r. teatr "Iskierki" zaprezentował krótki program artystyczny przygotowany dla Seniorów z okazji Dnia Matki w Domu Pomocy Społecznej
w Zagórowie.
To nasz drugi występ w tym szczególnym miejscu. Dzieci dostarczyły pensjonariuszom wiele radości. Wszyscy z uśmiechem na twarzach oklaskiwali młodych artystów. Na zakończenie pobytu zostaliśmy zaproszeni na kiełbaskę z grilla i słodki poczęstunek.
Dziękujemy p. Dyrektorowi, p. Agnieszce Jankowskiej, Pracownikom i Seniorom DPS w Zagórowie za serdeczne przyjęcie. To wzruszające spotkanie dwóch odległych pokoleń ma terapeutyczną moc dla obu stron.

SREBRNE MASKI DLA ISKIEREK

Teatr ISKIERKI ma na swoim koncie kolejny sukces - zdobycie nagrody Srebrne Maski podczas XIV Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Krajence (24. 05. 2017) oraz nagrody aktorskiej dla całego zespołu! Wszystkie pokazowe występy oceniało jury w składzie: p. Karolina Kępczyk - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, p. Jan Janusz Tycner - Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, p. Grzegorz Ociepka - aktor teatru Promyk z Waraszawy. Jury przyznało również trzy nagrody za reżyserię, scenografię i kostiumy dla opiekuna teatru p. Barbary Jagielskiej. Wystawiony przez małych artystów spektakl Zagubione wywarł na jury i publiczności ogromne wrażenie. Dzieci włożyły w spektakl wiele rzetelnej, teatralnej pracy. Pokazały, że w każdym, bez wyjątku drzemią ogromne możliwości i talenty aktorskie.

Wiele radości sprawiła Iskierkom Nominacja na XI Spotkania Mistrzów Teatru do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Prezentacja spektakli odbędzie się podczas 15 Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów - Dania 2017.

Obecnie repertuarową grupę dzieci tworzą: Nikola Banaszak, Amelia Bączkiewicz, Dorota Bączkiewicz, Nikola Jankowska, Oskar Kubicki, Maja Ławniczak, Miłosz Ławniczak, Weronika Matecka, Łucja Olejniczak, Marysia Parus, Alicja Sąsiadek, Oliwia Szczepaniak.

Zespół Iskierki dziękuje Organizatorom, Dyrekcji Szkoły oraz Rodzicom za wsparcie i możliwość wyjazdu.

NAGRODA GRAND PRIX dla Teatru "ISKIERKI"


Zespół teatralny "Iskierki" wziął udział w IV Ogólnopolskim Dziecięcym Przeglądzie Teatralnym "Teatralna Majówka", który odbył się 19 maja w Środzie Wielkopolskiej. Grupa w nowym składzie włożyła w przedstawienie dużo solidnej, teatralnej pracy. Udało się stworzyć przedstawienie, które z powodzeniem można prezentować na prestiżowych konkursach i przeglądach teatralnych. Wystawiony przez artystów spektakl pt. "Zabłądzone" wywarł na jury ogromne wrażenie.
Za występ "Iskierki" w kategorii grup młodszych otrzymały GŁÓWNĄ NAGRODĘ, czyli GRAND PRIX - NIEZAPOMINAJKĘ.
Ponadto trzy uczennice: Nikola Banaszak kl. IIIb, Dorota Bączkiewicz kl. IV, Marysia Parus kl. II otrzymały indywidualne nagrody aktorskie. Miłym dodatkiem dla wszystkich była nagroda rzeczowa - kolekcja kapeluszy.
W przeglądzie wziął też udział teatr "Fantazjana" z Zagórowa, który również otrzymał nagrodę GRAND PRIX NIEZAPOMINAJKĘ w swojej kategorii wiekowej IV - VI.
Sukces, brawo dla zespołów!
Wszystkim młodym aktorom gratuluję, a ich rodzicom, którzy zadbali o stroje i rekwizyty składam gorące podziękowania.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  • jednorazowe stypendia artystyczne dla każdego członka teatru Iskierki od Burmistrza Miasta i Gminy Zagórów pana Wiesława Radnieckiego za dokonania teatralne i zdobyte nagrody na prestiżowych przeglądach teatralnych,
  • wyróżnienie dla Doroty Bączkiewicz na XVIII Wielkopolskim Przeglądzie na Monodram "Młodzi Koryfeusze" w Kleczewie

Rok szkolny 2015/2016

  • 18 marca 2016 r. Iskierki biorą udział w 38 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" w Kłodawie i zdobywają I nagrodę za eksplozje zabawy, kreatywność i sceniczną swobodę oraz nagrodę zespołową dla wszystkich dzieci grających w przedstawieniu "Zabłądzone". Aktorzy zespołu podbijają serca nie tylko jurorów, ale i widowni.

Ponadto Komisja Artystyczna typuje teatrzyk klasowy "Iskierki" do udziału w edukacyjnym projekcie „Teatr cieni- kopalnia możliwości” realizowanym z artystami Teatru Figur z Krakowa.

  • Weronika Matecka laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..." w Słupcy
  • udział w cyklicznych warsztatach teatralnych "Teatr cieni - kopalnia możliwości" prowadzone przez aktorkę (Alla Maslovskaya) z Teatru Figur w Krakowie,

  • zakwalifikowanie się do udziału w 37. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa 2016" w Łodzi,
  • 16 maja 2016 r. udział w XIII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Złote Maski" w Krajence, zdobywają II nagrodę "Srebrne Maski" i dwie nagrody aktorskie dla Marty Bartoszczak i Pawła Kina

  • Teatr Iskierki Nagrodzonym Laureatem 37 Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa 2016" w Łodzi

  • udział w XV Gminnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych organizowanym przez Gminny Ośrodek kultury w Zagórowie
  • 1 lipca 2016 roku zamknięcie głównego edukacyjnego projektu "Teatr cieni- kopalnia możliwości" w podziemiach Kopalni Soli w Kłodawie

Rok szkolny 2014/2015

W 2014 roku zespół Iskierki reaktywuje swoją teatralną działalność pod kierownictwem p. Barbary Jagielskiej. Teatrzyk tworzą uczniowie klasy drugiej:
Kin Paweł, Kubicki Oskar, Ławniczak Miłosz, Łuczak Sonia, Maroszak Szymon, Matecka Weronika, Bartoszczak Marta, Bączkiewicz Dorota, Bryk Mateusz, Gaweł Klaudia, Gmyrek Patrycja, Olejnik Dawid, Pawłowska Paulina, Szambelan Klaudia, Szczepaniak Oliwia
Żelek Klaudia.
Teatr Iskierki zostaje zauważony na przeglądach teatralnych. Zdobywa kolejne wyróżnienienia i nagrody.
• 13 marca 2015 r. teatrzyk bierze udział w 37 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych "Przestrzenie Wyobraźni" w Kłodawie i prezentuje sztukę "Królewna Gburka".
Zespół otrzymuje wyróżnienie i nagrodę aktorską dla Doroty Bączkiewicz.
• 15 czerwca 2015 r. udział

XIV Gminnym Przeglądzie Teatralnym w Zagórowie


Z kart historii teatru Iskierki ...

Szkolny teatr "Iskierki" powstał w 1998 roku. Założyły go i do dziś prowadzą panie Barbara Jagielska i Małgorzata Swędrowska. Teatr tworzą uczniowie szkoły podstawowej łącznie z oddziałem przedszkolnym. Od początku działalności członkowie zespołu pracowali z wielkim zaangażowaniem, dzięki czemu bardzo szybko zaczęli odnosić znaczące sukcesy podczas przeglądów, konkursów i festiwali.

 

Zespół "Iskierki" z opiekunami                  i dyrektorem szkoły Prezentacja spektaklu "Czarna Dziura"        na Dniu Matki

 

     Teatr stał się wizytówką szkoły, a uwieńczeniem jego działalności było przyznanie w 2006 roku nagrody marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Przyznanie nagrody przez Marszałka nie osłabiło zapału ani członków zespołu, ani jego opiekunek. Teatr nadal tworzy, pracuje i odnosi sukcesy.

Najważniejsze z nich to:

  • wyróżnienia za wspaniałą i radosną zabawę teatralną w sepktaklu "Kabaret na jednej nodze" na XXIII Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Dobrej w 2002 r.
  • nagroda za prostą i dowcipną inscenizację "Odkurzane bajki" na XXIV Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Dobrej w 2002 r.
  • Nagroda Centrum Kultury i Sztuki w Koninie za widowski ekologiczne "Jak ekosnale posprzątali las wspaniale" na jubileuzowych XXV Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych w Dobrej 2003 r.
  • Nagroda za przedstawienie kabaretowe "Kabaret na jedenej nodze" na VIII Wielkopolskich Spotkaniach Teatrów Dziecięcych Koniński Smok 2001 r.

 

"Kabaret na jednej nodze" w Koninie Nagroda aktorska dla Adama Siuby- Koniński Smok 2002

 

  • udział w XX Wielkopolskich Konfrontacjach Sceny Szkolnej i Dziecięcej w Poznaniu 2001
  • udział na Scenie Prezentacji Teatralnych w Teatrze Animacji w Poznaniu 2001 r. i 2002 r.
  • Nagroda dla Adama Siuby z teatru "Iskierka" za grę aktorską w 2002 r. na Wielkopolskich Spotkaniach Teatru Dziecięcego Koniński Smok 2002 r.

  • udział teatrzyku w Dziecięcej Scenie Prezentacji Teatralnych w Bydgoszczy w Pałacu Młodzieży w 2001r., 2003r., 2004r.
  • prezentacja zespołu w ramach "Sceny amatora" teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie 2001/2002
  • udział w XXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Dziatwa" w Łodzi 2005r.
  • wyróżnienie w XXVII Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Dobrej 2005r.
  • Powiatowy Konkurs na Monodram - Kleczew 2005r. wyróżnienia (Joanna Sąsiadek, Kamila Kałużna); nagroda dla Roksany Witkiewicz
  • Wielkopolski Konkurs na Monodram - Kleczew 2005r.; nagroda Centrum Kultury i Sztuki dla Roksany Witkiewicz
  • Wielkopolski Konkurs Recytatorski "Wierszydełko"; główna nagroda dla Dawida Bączkiewicza
  • Międzypowiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych 2006r.; główna nagroda dla całego zespołu teatralnego; trzy nagrody indywidualne za grę aktorską dla: Joanny Sąsiadek, Dawida Bączkiewicza, Kamila Franczaka
  • w maju 2006r. na Wielkopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Koninie "Koniński Smok" - wyróżnienie dla teatru
  • maj 2006r. - Nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury
  • także maj 2006r. Nagroda Ministra Kultury - na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Dziatwa" w Łodzi

Wręczanie nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Łodzi Nagroda Ministra Kultury

 

  • VII Miting Teatralny w Gnieżnie 2007r.; Nagroda specjalna im. Jana Bogusza

  • Międzypowiatowe Konfrontacje Dziecięce Dobra 2008r. - Nagroda Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

"Marzenia się spełniają"- Dobra 2008

 

  • Przegląd Teatrów Dziecięcych "Złote Maski" - Krajenka 2009r.

Zespół "Iskierki" w Krajence "Marzenia się spełniają"na deskach sceny w Krajence

 

  • XXXI Międzypowiatowe Konfrontacje Dzieciece Dobra 2009r. - Nagroda Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i senatora Ireneusza Niewiarowskiego
  • Nagrody aktorskie dla Anastazji Szaraszek i Patryka Graczyka na XXXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Dobrej
  • 11 grudnia 2009 roku zespół Iskierki otrzymuje szczególne wyróżnienie i nagrodę aktorską w konkursie teatralnym ,,Inscenizacja współczesnego polskiego autora" pod patronatem Macieja Wojtyszki w Warszawie. Nagrodę aktorską otrzymuje Anastazja Szaraszek
  • 19 maja 2010 r. udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Dziatwa 2010" w Łodzi. Zespół prezentuje przedstawienie "Piekiełko", które zdobywa uznanie jury dziecięcego i otrzymuje szczególne wyróżnienie.

Diablica (Daria Wstawska) na scenie w Dobrej Przedstawienie "Anioł w piekiełku"
Nagroda dla Anastazji Szaraszek za grę aktorską

Nagroda aktorska dla Patryka Graczyka