Koło matematyczne

Koło matematyczne

Rok szkolny 2023/2024

ROZGRZEJ MÓZG I ĆWICZ PAMIĘĆ!

Na ostatnich zajęciach koła rozgrzewaliśmy mózg po świętach wielkanocnych. Były ćwiczenia ruchowe i różne relaksacyjne zadania. Wszyscy świetnie się bawili i postanowili regularnie ćwiczyć szare komórki.

Dzień Matematyki

Na zajęciach koła świętowaliśmy Dzień Matematyki z ułamkami.

W świecie ułamków zwykłych

Na ostatnich zajęciach koła matematycznego bawiliśmy się ułamkami zwykłymi.

W świecie kół i okręgów
Tym razem na zajęciach koła przenieśliśmy się do świata kół i okręgów. Poznaliśmy historię koła oraż nowe narzędzie kreślarskie -cyrkiel.Następnie namalowaliśmy prace z kół za pomocą cyrkla ,co dla niektórych uczestników było nie lada wyzwaniem.

Pracujemy z robotami Photon

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Na zajęciach koła bawiliśmy się tabliczką mnożenia.

Kodowanie online

Kolejne zajęcia koła matematycznego poświęcene były tegorocznym odchodom Europejskiego Tygodnia Kodowania #CODEWEEK 2023.Uczniowie kodowali online na wirtualnej mapie oraz tworzyli własne projekty. Kodowanie rozwija u dzieci umiejętności matematyczne i analityczne, w tym komunikację logiczną i myślenie krytyczne, a to z kolei pozytywnie wpływa na umiejętność pisania.

Budujemy rower (kliknij!)

Pierwsze zajęcia z Lego Spike (kliknij!)

Na zajęciach koła matematycznego zaczęliśmy zabawę z klockami Lego Spike.Rozwijamy wyobrażnię przestrzenną, logiczne myślenie i kreatywność. Cieszymy się ,że do naszego grona dołączyła Nikola.

Znajomość matematyki w największym stopniu sprzyja rozwijaniu logicznego myślenia. J. Mitropolski


Uczniowie klasy czwartej: Małgosia, Kinga, Anastazja, Martyna, Nikodem, Wojtek i Jakub to tegoroczni członkowie koła matematycznego. Podczas zajęć będą rozwijać uzdolnienia matematyczne, uczyć się logicznego i kreatywnego myślenia oraz realizować własne pomysły z wykorzystaniem pomocy z Laboratoriów Przyszłości.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Pomiary - lekcja w terenie

Zajęcia z klockami LEGO EDUCATION

W świecie kątów

Zabawa z robotem PHOTON

20 X 2022 Trwa CodeWeek 2022. Europejski Tydzień Kodowania -dziewczyny z koła matematycznego rozpoczęły pracę z robotem PHOTON. Próbowały zaprogramować robota, by im pomógł rozwiązać zagadki matematyczne.

Zabawy z tabliczką mnożenia

W ramach XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia młodzi matematycy w kreatywny i ciekawy sposób podczas zabaw powtarzali tabliczkę mnożenia. Emocji było wiele.

Koło matematyczne

„W matematyce nie ma drogi specjalnej dla królów”
EUKLIDES

Zajęcia koła matematycznego są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII zainteresowanych matematyką. Podczas zajęć uczniowie będą rozwijać swoje zdolności poznawcze , pobudzać samodzielne i logiczne myślenie poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki i ciekawostki matematyczne z wykorzystaniem urządzeń w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

ROK SZKOLNY 2021/2022

Udział w zajęciach kółka matematycznego stwarza uczniom warunki rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności oraz rozwijania zdolności ukrytych, wcześniej nieujawnionych. W tym tygodniu na kole matematycznym w klasie V zajmowaliśmy się trójkątem Pascala, uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się rozwiązania zadania.